Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

Guest Mati13k

Naprawdę to działa spoko, u mnie na w miare prostym terenie w lesie bez problemu gadam z kumplem z 1,5 km. Co do ceny to:

 

Dzięki, to bardzo gorąca propozycja! :mrgreen: A jak z użytkowaniem? Ile już to masz? Były jakieś awarie itd.? Nie chcę kupić czegoś co "umrze" po pół roku. Już wolę wydać więcej na motorolę, ale mieć pewność. Pozdrawiam ;)

 

P.S. Foka, już nigdy nie nazwę tak brzydko kupy, przepraszam. :-F :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chce kupić sobie zestaw radiolek tak do 300zł

Przeglądałem sporo tematów i cały czas nie wiem.

Czy to są dobre propozycje?

http://www.allegro.pl/item725660914_maxcom..._najtaniej.html

A może cośinnego polecicie?

 

I jaki do nich zestaw słuchawkowy bo słyszałem ze z nim trudno ;/

 

A może jeszcze coś takiego?

http://www.allegro.pl/item725686459_radio_...midland_g7.html

http://www.allegro.pl/item724006321_krotko...ie_do_10km.html

 

Czy naprawde radiolka za 150zł z dobrą anteną może równać się z tymi drogimi modelami za np. 400zł?

Edited by wrobel102
Link to post
Share on other sites

Nie może się równać.

Ja ostatnio kupiłem falke za 350zł i teraz nie żałuje. Kumpel kupił taką samą i mieszkając 2.5km od siebie, normalnie możemy się dogadać przez falki na paśmie PMR (mieszkamy w mieście)

I tak... i nie!

Dam głowę, że jak bym wziął zwykłego maxcoma, z modyfikowaną anteną (1/4 fali), to w identycznych warunkach, miałbym lepszą łączność, niż Ty z kolegą i to za połowę mniejszą kwotę!

Z mojego punktu widzenia, wydawanie na radio kasy większej niż 150 zł, ma sens, jeśli będzie ono pracowało w o wiele szerszym paśmie niż PMR, najlepiej w całym paśmie 70cm. W innym wypadku, szkoda kasy...

 

Wydatek na radio należałoby planować zgodnie z wymaganiami. Do zwykłych szczelanek lub krótkich scenariuszy, rzadko przydają się wypasione radia, a w lesie PMR i tak ma kiepski zasięg, nawet jak będzie za 1000zł! Tu polecam zwykłą PMR-kę, do tego gniazdo BNC, robimy antenkę 1/4 fali lub zakupujemy coś na alledrogo i pełen wypas!

Lepsze modele radyjek, z szerszym pasmem i za większą kasę, do bardziej zaawansowanej zabawy jak milsim itd...

 

Oczywiście, jeśli komuś zależy na lansie, to powyższy wywód jest zupełnie bezsensowny... :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Mam chińskiego bowmana z ebb. Ostatnio mi padł. Objawia się to tym, że przy moim nadawaniu wszyscy słyszą że jest włączony prycisk ptt ale nie ma dzwięku. Takie głuche nadawanie. Sprawdziłem górę headsetu na pożyczonym ptt i działa bezproblemowo czyli jest to wina ptt (coś w skrzyneczce). Natomiast jak ją otworzyłem to nie widać aby coś było spalone, odlutowane itp. Czy ktoś miał podobny problem i sobie poradził z nim?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Poszukuję czegoś co pozwoli mi na korzystanie z jednego zestawu słuchawkowego/laryngofonu, etc. i dwóch radiostacji (np.: komunikacja na poziomie drużyny i strony).

 

Pod jaką nazwą tego szukać, ew. gdzie można to dostać?

 

Pozdrowienia,

MAG

Link to post
Share on other sites

Mam taki sam problem i zastanawiam się czy nie dało by rady pod bowmana przylutować dwóch PTT. Bo potrzebuje zwykły headset a nie ochronniki słuchu.

 

pozdro

Jak dasz do specjalisty, to zawsze się da. Tylko to bez sensu. Musiałbyś dorobić przełącznik pomiędzy radiami, bo w bowmanie masz tylko jeden głośnik, a to już w praktyce kiepskie rozwiązanie.

Oprócz Peltora/Sordina nie znam innych headsetów z możliwością podłączenia dwóch radyjek.

Krótko mówiąc, radioman powinien mieć wypas headset. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć.

 

Koledzy potrzebuję pomocy, a kompletnie nie znam się na radyjkach, częstotliwościach, kablach i wtykach :)

 

Mam wysłużoną pmrkę Maxcom 408 (wiem, że wtyk to dwa piny: mały i duży) i chciałbym do niej kupić zestaw słuchawkowy, najlepiej gdyby posiadał on mikrofon na wysięgniku (może to być nawet kopia bowmana, choć trochę to duże, jak dla mnie)

 

Niestety próbowałem kupić sam, ale ustrojstwo nie działa :/ Proszę podać mi jakieś linki (sklepy zagraniczne również wchodzą w grę).

Pozdrawiam,

Cookie

Link to post
Share on other sites

witam i proszę o pomoc bo kompletnie się na tym nie znam chcę kupić sobie jakieś radyjko i mam do wyboru

 

Pierwszy komplet to podstawowe urządzenia posiadające 8 kanałów, skaner, podświetlenie wyświetlacza, blokadę klawiszy i regulację głośności. Ddatkowo jedna sztuka ma przedłużoną antenę na 1/4 F a druga posiada wtyk BNC i antenę 1/4 F.

 

Drugi komplet to urządzenia które, posiadają wszelkie funkcje jakie można spodkać w tego typu sprzęcie, dwa akumlatory, zestawy słuchawkowe ładowarkę

 

i nie wiem co wybrać a zapomniał bym

 

Pierwszy zestaw to Maxcom WT208

 

Drugi zestaw to Technika TA719

 

proszę o pomoc bo jestem w kropce który lepszy

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...