Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Serwis Wassermana odpisał, żeby najpierw rozładować (bateria przyszła naładowana),

potem naładować do pełna.

Po trzech takich cyklach, baterie można uznać za sformowaną.

To moje pierwsze radio.

Na razie udało mi się włączyć latarkę i odpalić Radio Maryja.

Wouxun tyle ma tych bajerów, że nie jestem w stanie go obsłużyć.

Dorastałem w czasach, kiedy pralka Frania z dwoma przyciskami (czerwony-włącz, czarny wyłącz) to był max.

Za rok trzeba będzie mieć doktorat z cybernetyki, żeby obsłużyć mikrofale.

 

Serwis Wassermana odpisał, żeby najpierw rozładować (bateria przyszła naładowana),

potem naładować do pełna.

Po trzech takich cyklach, baterie można uznać za sformowaną.

To moje pierwsze radio.

Na razie udało mi się włączyć latarkę i odpalić Radio Maryja.

Wouxun tyle ma tych bajerów, że nie jestem w stanie go obsłużyć.

Dorastałem w czasach, kiedy pralka Frania z dwoma przyciskami (czerwony-włącz, czarny wyłącz) to był max.

Za rok trzeba będzie mieć doktorat z cybernetyki, żeby obsłużyć mikrofale.

Link to post
Share on other sites

Te radia mają baterię li-ion. Nie wymaga ona formowania. Inna sprawa że pełną sprawność zyskuje po kilku cyklach rozładowania i ładowania ale efektu pamięci nie ma i spokojnie możesz doładowywać kiedy chcesz.

Zresztą w dzisiejszych czasach akumulatory nie są już tak drogie. żeby się nimi zanadto przejmować... :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Cześć.Na wstępie napiszę, że nie przeczytałem całego tego tematu (jakby nie patrzeć to 42 strony), więc możliwe, że ktoś już wcześniej odpowiedział na moje pytanie. Poszukuję w miarę dobrych krótkofalówek w możliwie jak najniższej cenie z możliwością podpięcia headsetu bowman. Wyczytałem, że krótkofalówki o mocy 0,5W są do niczego, ale z drugiej strony, dobre krótkofalówki o mocy 5W swoje kosztują. Szukałem w necie Midlandów z serii GXT, dokładnie model GXT-1000: http://www.allezakupy.pl/midland-gxt1000vp4-gxt-1000.html wydaje się być ok, ale cena mnie odstrasza. Czy są jakieś inne, w miarę dobre krótkofalówki o nie zbyt wysokiej cenie? Szukałem tez Midlandów z serii GXT ale o niższym numerze i nie mogę znaleźć żadnego sklepu, który by je oferował.PS. Potrzebowałbym około 4-8 sztuk. Z góry dzięki za pomoc.

 

Nikt nie pomoże?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie taka sprawa, co możecie powiedzieć o Headset SORDIN ZTactical?

 

Dokładnie o takim jak w poniższym linku:

http://allegro.pl/deltashop-aktywny-headset-sordin-ztactical-oliv-i2033646478.html

 

Zabawa jest warta świeczki czy też nie?

Co więcej czy orientujecie się gdzie w przyzwoitej cenie można by dorwać oryginalny odpowiednik?

 

I jeszcze co do repliki jak i oryginału... będzie pasować pod navcomma tk760? czy musiał bym dokupować jakieś przejściówki by to się ze sobą zgrało?

 

Sory ale jestem trochę zielony w tej dziedzinie ;)

Link to post
Share on other sites

Na aukcji nie ma napisane nic o wtyku - musisz się ich zapytać jakiego typu on jest - do navcomma pasuje wtyk typu K - Kenwood

 

Najlepiej przymierzyć to w innym bliższym sklepie - nie wiem jak będzie wyglądać sprawa wyciszenia słuchawek - może być tak że nic nie będziesz słyszał na zewnątrz...

Link to post
Share on other sites

Oni sprzedają same słuchawki, ptt musisz kupić osobno. Od razu powiem, że ciężko jest obecnie znaleźć ptt z wtykiem Kenwood do tych chińskich headsetów. (w Polsce)

Miałem kiedyś ten headset. Ponosiłem go tylko po domu i nie pasował mi kompletnie, po jakiejś chwili uszy mnie bolały od nacisku słuchawki. Wzmacnianie głosów działało ok, choć trochę szumów też miało.

http://www.4shooter.com/msa-sordin-supreme-pro-x-gn-elektroniczne-ochronniki-sluchu.html tu na przykład oryginał, generalnie szukaj w google MSA Sordin i znajdziesz co trzeba.

 

Oni sprzedają same słuchawki, ptt musisz kupić osobno. Od razu powiem, że ciężko jest obecnie znaleźć ptt z wtykiem Kenwood do tych chińskich headsetów. (w Polsce)

Miałem kiedyś ten headset. Ponosiłem go tylko po domu i nie pasował mi kompletnie, po jakiejś chwili uszy mnie bolały od nacisku słuchawki. Wzmacnianie głosów działało ok, choć trochę szumów też miało.

http://www.4shooter.com/msa-sordin-supreme-pro-x-gn-elektroniczne-ochronniki-sluchu.html tu na przykład oryginał, generalnie szukaj w google MSA Sordin i znajdziesz co trzeba.

 

Oni sprzedają same słuchawki, ptt musisz kupić osobno. Od razu powiem, że ciężko jest obecnie znaleźć ptt z wtykiem Kenwood do tych chińskich headsetów. (w Polsce)

Miałem kiedyś ten headset. Ponosiłem go tylko po domu i nie pasował mi kompletnie, po jakiejś chwili uszy mnie bolały od nacisku słuchawki. Wzmacnianie głosów działało ok, choć trochę szumów też miało.

http://www.4shooter.com/msa-sordin-supreme-pro-x-gn-elektroniczne-ochronniki-sluchu.html tu na przykład oryginał, generalnie szukaj w google MSA Sordin i znajdziesz co trzeba.

Link to post
Share on other sites

Te chińskie headsety nie nadają się do temperatur poniżej 10 stopni. Bardzo szybko baterie przestają wyrabiać i siada wzmocnienie, przez co stajemy się głusi. Wtedy komunikaty radiowe słyszymy głośno i wyraźnie, ale nic poza tym...

 

Co do wtyków, to na stronie elementa podają obsługiwane typy radia. Do Kenwooda mają chyba wszystkie dostępne rodzaje PTT.

 

Przerobiliśmy wszystkie rodzaje "aktywnych" chińczyków, więc jak coś to pytaj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W firmie mamy podobny model, pragnę zwrócić uwagę na jedno zdanie które dużo mówi o tym sprzęcie "Posiada 16 kanałów PMR", efekt jest taki że między sobą potrafią one rozmawiać ale aby je "sparować" z Navcommem czy dowolnym innym urządzeniem wspierającym CTCSS i DCS to jest mordęga przez górę.

 

 

Użytkownik "zwykłego" PMR będzie słyszał pozostałych, ale oni już niego nie.

 

Ponadto - wszyscy znajomi narzekają na ich trzaskliwość i kiepskie odszumianie.

Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam PMR'ke Maxcom wt 210 oraz Maxcom wt 350 ( http://img.bazarek.pl/167474/12347/1401224/1366341064be824fff2d2e.jpg http://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/gfx/produkty/MAXCOM/radiotelefon_maxcom_wt350.jpg ). Moje pytanie, czy zestaw bowman z jakim kolwiek Ptt bedzie do tego pasować ? Jesli nie to jak to przerobic ? Czy przerobienie samej wtyczki wystarczy ?

Link to post
Share on other sites

Yogurt - navcom760 obsługuje zakres od 400 do 470Mhz, i obsługuje kanały PMR, FRS, GMRS i LPD.

Wtyk to Kenwood.

 

Z doświadczenia 3,5letniego z tym radyjkiem stwierdzam, ze jest to zajebista profesjonalna zabawka która wystarczy ci na baaaaardzo długo. U mnie przeżyła błoto, piaski, wodę słodką i słoną, nawet upadek z 18m na beton. I nic. A znajomy używał ich podczas wyjazdu do psychostanu i też dzielnie dawały radę. Na standartowej baterii udało mi się osiągnąć 48h odsłuchu z częstym nadawaniem na 5W. I zasięg kilkakrotnie większy niż zwykłe pmrki. Nie rozstałbym się z tym radyjkiem gdybym... nie wymienił na wyższy model :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...