Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mam radyjko standard horizon hx270e i ono ma pasmo wodne, czy ja się moge jakoś porozumiewać z lądowymi krótkofalówkami, np. jeżeli któryś z mojego teamu będzie miał krótkofalówke o której wspominaliście wcześniej. Ewentualnie czy dało by się coś wymienić przerobić by dało się je wykorzystywać w airsofcie. Bo to że one działają również na lądzie to wiem ale nie mają aż takiego zasięgu jak te lądowe.

 

pasmo morskie (156-163 MHz) to kawałek z pasma 2m więc powinno działać z "lądowymi" rtf pracującymi na 2m (136-174 MHz).

O jakim radiu mówisz mysląc "... wspominaliście wcześniej" ?

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanko do użytkowników dualbanderów Wouxun/Navcomm ze słuchawkami aktywnymi Peltor/Sordin.

U mnie (wzmocnione PTT) działa z MSA Sordin poprawnie na UHF. Jednak podczas nadawania VHF w eter i słuchawki idzie tylko zagłuszający przydźwięk, nie da się nic zrozumieć. Zresztą nie trzeba nic mówić, samo załączenie PTT powoduje taki efekt.

Czy ktoś zaobserwował podobny efekt w słuchawkach aktywnych z tymi radiami?

 

Przewaliłem już chyba wszystkie fora na świecie, poprawiłem PTT i dalej to samo. Już samo zbliżenie radia do wtyczki słuchawek powoduje przykry przydźwięk, nawet bez włączenia, i tylko w paśmie VHF.

Co to może być? Radio zwalone (mam dwa i na obu to samo, ale ten sam model).

Link to post
Share on other sites

pasmo morskie (156-163 MHz) to kawałek z pasma 2m więc powinno działać z "lądowymi" rtf pracującymi na 2m (136-174 MHz).

O jakim radiu mówisz mysląc "... wspominaliście wcześniej" ?

Np. o Navcomie TK-760 lub najzwyklejszych krótkofalówkach

Edited by Zięba
Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanko do użytkowników dualbanderów Wouxun/Navcomm ze słuchawkami aktywnymi Peltor/Sordin.

U mnie (wzmocnione PTT) działa z MSA Sordin poprawnie na UHF. Jednak podczas nadawania VHF w eter i słuchawki idzie tylko zagłuszający przydźwięk, nie da się nic zrozumieć. Zresztą nie trzeba nic mówić, samo załączenie PTT powoduje taki efekt.

Czy ktoś zaobserwował podobny efekt w słuchawkach aktywnych z tymi radiami?

 

Przewaliłem już chyba wszystkie fora na świecie, poprawiłem PTT i dalej to samo. Już samo zbliżenie radia do wtyczki słuchawek powoduje przykry przydźwięk, nawet bez włączenia, i tylko w paśmie VHF.

Co to może być? Radio zwalone (mam dwa i na obu to samo, ale ten sam model).

Sprawdź czy zmiana częstotliwości w całym zakresie VHF daje taki sam efekt.

Może słuchawki są uszkodzone i emitują zakłócenia akurat w tym zakresie pasma?

Winy bym szukał raczej w słuchawkach bądź kablach.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy zmiana częstotliwości w całym zakresie VHF daje taki sam efekt.

 

No właśnie, blisko 130 MHz jest tragicznie, już ok. 150 MHz te interferencje zanikają i zaczyna być czysto. Do tego zależy od położenia anteny względem słuchawek i kabla. Na razie zmienię kabel na lepszy, zobaczymy.

 

Dzięki za sugestie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Potrzebuję podpowiedzi. Chcę zamówić około 10-15 Baofengów z 409shop. Spodziewać się cła/vatu/innych problemów przy jednoczesnym zamówieniu (to będzie conajmniej 400USD wartości zamówienia) i zamawiać na różne adresy pojedyncze radia, czy też powinno pójść bez problemów i można zbiorcze zamówienie zrobić?

Link to post
Share on other sites

To co sobie wpiszą to celnik może olać. Jak przyjdzie karton radyjek to to raczej nie jest na własny użytek więc cło(0%) + vat (23%). Zostaniesz też posądzony o firma wielbłąd.... a jak ma od razu iść do klienta... to bierz chociaż stawkę netto bo jak klient będzie musiał vat zapłacić to się wpieni a z tego mogą być poważne problemy... A i lepiej od razu przedstaw im przelew jaki wysłałeś do chinola bo jak wezmą po cenie rynkowej to ... sam wiesz co.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem z navcommem tk-760. Mianowicie: ustawiłem kanały PMR, kłopot jest tego typu, że nadawanie działa bez problemu, tj. w pmr'ce słychać to, co nada się navcommem, ale nie działa to w drugą stronę, tzn navcomm nie odbiera sygnału z innej krótkofalówki.

Czy ktoś mógłby poradzić, jak rozwiązać tę zagadkę?

Link to post
Share on other sites

 

 

Wszystko działa!

Okazało się ze antena jest odkrecona. Dokreciłem i jest dobrze.

podziękował

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie:w jakim standardzie sa wtyczki w peltor ComTac II? Obecnie poszukuje kabla by podłączyc słuchawki do PTT,ale orginał jest tak jakby t r o c h ę drogi...

Trudno Ci będzie, PTT Peltora to nie jest po prostu przycisk, ma tam sporo elektroniki. Różnią się nawet zestawy w systemie europejskim i z USA.

 

Ale jeśli się upierasz to gdzieś mam gniazda montowane na kablu pasujące do Peltora. To jest standard radia/interkomu śmigłowców cywilnych, więc niestety nie są najtańsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...