Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Czy ktoś jeszcze zwrócił uwagę na susze na rynku radiostacji wojskowych? Nigdzie nie widzę RF10.

Przy okazji poszukuję propozycji radia na oddział w sile plutonu - zastanawiam się nad RT351, ale nie miałem jeszcze z nim styczności. Byłoby świetnie gdyby współpracowało bez przeróbek z RF10.

Link to post
Share on other sites

Cześć, powiedzcie mi czy jak kupie to radio: http://allegro.pl/ba...3776921312.html

to mam mozliwość używania go od razu po odpakowaniu? Chciałbym korzystać głównie z pasm PMR (reszta teamu ma intek 4040), czy trzeba go programować?

Chciałbym kupić porządne radio, a to chyba ma najlepszą cenę/ jakość.

Edited by Kicha08
Link to post
Share on other sites

Cześć, powiedzcie mi czy jak kupie to radio: http://allegro.pl/ba...3776921312.html

to mam mozliwość używania go od razu po odpakowaniu? Chciałbym korzystać głównie z pasm PMR (reszta teamu ma intek 4040), czy trzeba go programować?

Chciałbym kupić porządne radio, a to chyba ma najlepszą cenę/ jakość.

Jest opcja ręcznego ustawiania częstotliwości i kodów CTCSS, ale to jest cholernie niepraktyczne. Można programować radio klawiaturą z radia, ale to też nie jest zbyt praktyczne, żeby zaprogramować więcej niż 10 kanałów trzeba sporo się napsztykać. Najprostszą opcją jest kupić kabel, od chińczyków (tanio) lub na alledrogo.

 

Tu masz opis jak programować z poziomu radia:

http://red.222.pl/download/uv5r.pdf

Link to post
Share on other sites

żeby zaprogramować więcej niż 10 kanałów trzeba sporo się napsztykać.

 

Przesadzasz. Jeżeli reszta teamu używa PMR to zaprogramowanie 8 częstotliwości PMR-owych zajmie kilka minut i nie jest potrzebna to tego żadna wiedza tajemna. Trzeba tylko pamietać żeby skok ustawić na 6.25 kHz.

 

BTW - cena tych radyjek jest niska ale z jakością bywa różnie. Moim zdaniem Wouxuny wypadają tu znacznie lepiej, fakt że są też droższe.

Link to post
Share on other sites

Przesadzasz. Jeżeli reszta teamu używa PMR to zaprogramowanie 8 częstotliwości PMR-owych zajmie kilka minut i nie jest potrzebna to tego żadna wiedza tajemna. Trzeba tylko pamietać żeby skok ustawić na 6.25 kHz.

Tak, ale jak zaprogramujesz zwykłe PMR, to nie masz możliwości ustawiania podkanałów. Jak zapiszesz, tak będziesz miał na danym kanale, albo z albo bez. Podkanały to podstawa, częstotliwości PMR są zbyt mocno oblegane. Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Żeby zapamiętał ze np. kanał 11 to PMR1 CTSS 1 a 12 to PMR1 CTSS2? Jeżeli tak to przepraszam wolałem używać kabla do tego.

 

Edytka:

Nath - Właśnie tak to przyjołem.

 

Wiciok: Ja zakupiłem zestaw do róznych radyjek z wymiennymi końcówkami i przygotowałem własny do imaxa. Piękna sprawa.

Edited by virusotron
Link to post
Share on other sites

Witam. Czy któryś z was zna się może na przerabianiu przycisku PTT u94 icom? Mam własnie radyjko intek 4040, tylko wyczytałem ze ptt trzeba przerobić. I tak tez postanowiłem zrobić bo jedyne co moge to tylko odbierać sygnał, a z nadawaniem lipa. Znalazłem taki schemacik : http://4guns.pl/foru...ic.php?f=13&t=9 tylko ze mam inne kolory kabli i nie cholere nie wiem jak sie za to zabrać. Czy ktoś wie jak to ogarnąć? dodaje zdjęcie mojego okablowania

iobe.jpg

Edited by Pielus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...