Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

Ostatnio miałem sytuację, ze jakies dzieci bawiły się na pasmie pmr. Nie były to rozmowy typu: "jasiu przynieś ciastko, jestem przy zółtej huśtawce" tylko wycie, krzyki, wygłupy, paplanie. Praktycznie cały czas przez ponad godzinę. Po zwróceniu uwagi, żeby dziecko znikneło z eteru - nastąpił stek przekleństw w moja stronę... Od gówniarza, który miał może z 7 lat...

 

Dzisiejsza młodzież...

Zamiast strzelać się w piaskownicy proponuję znaleźć bardziej odludny teren :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witajcie, mam problem, ponieważ szukam po googlach i nie mogę znaleźć jaki zestaw słuchawkowy będzie pasował do mojej krótkofalówki. posiadam wtf 737 kupiłem już 2 zestawy, ale żaden nie pracują z tą krótkofalówką. czy możecie mi pomóc i podpowiedzieć, gdzie szukać? tu jest wejście 2,5mm. najlepiej z przyciskiem ptt przy mikrofonie, ale już tyle czasu szukam, ze prawie każdy zestaw za rozsądną cenę mnie zadowoli. będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Na początku chciałbym zaznaczyć, że w temacie radiofonii jestem całkowitym laikie, więc moje pytania mogą byc po prstu glupie.

Szukałem odpowiedzi na moje pytanie, ale jej nie znalazłem, możliwe, że jej nie ma na forum, lub rownie prawdopodobna jest moja ulomność jeżeli chodzi o właścnie wyszukiwanie informacji.

Więc kupno tego radia ma jakiś sens:

http://www.euro.com....t-edition.bhtml

 

Czytałem opinie (pochodzące z poza świata Airsoftu) o nim, mowiące o ok. 7 km zasięgu na otwartym terenie, ale chciałbym wiedzieć, jak się to radyjko sprawuje w kontekście Airsoftu, tzn., jak z nadawaniem w lesie, czy nadawanie w ruchu ma duży wpływ na zasięg i jakośc polączenai (niektorzy twierdzą, że ma innni, że nie, stąd moje pytanie), etc.

I jeszcze jedno, jakie to radio ma wejście na PTT, na żadnej stronie sklepu nie jestem w stanie znaleść odpowiedzi.

 

Z góry dzięki za odpowiedz i wybaczcie ewentualne głupie pytania

Edited by Sadda
Link to post
Share on other sites

Ale dziwna sprawa.

 

Otóż mam tę gruchę http://allegro.pl/kenwood-profesjonalny-pancerny-mikrofonoglosnik-i5653755804.html .

 

Jest tam gniazdo na jack 2,5 mm.

 

Do tej pory używałem słuchawki z wtyczką 3,5 -> przejściówka z gniazdem 3,5 i wtykiem 2,5 -> grucha z gniazdem 2,5.

Działało. Ale przejściówka się rozlatywała, była niestabilna, odstawała. Więc kupiłem słuchawkę z wtykiem 2,5. Taką:

 

http://allegro.pl/sluchawka-douszna-elastyczna-oh-2a-jack-2-5-mm-i5582875067.html

 

Gdy podłączyłem ją do PTT, okazało się, że nie działa. Po prostu nic nie słychać. Zacząłem się zastanawiać czy może to grucha nie jest uszkodzona, bo jakiś czas temu po przemoczeniu mi mikrofon padł (po wysuszeniu zmartwychwstał), minęło trochę czasu odkąd używałem słuchawki, więc może w międzyczasie coś zepsułem.

 

Postanowiłem więc sprawdzić.

 

Słuchawka OH-2A z wtykiem 2,5 mm -> przejściówka z gniazdem 2,5 mm i wtykiem 3,5 mm -> smartfon z gniazdem 3,5 mm. Odpalona muzyczna aplikacja. W słuchawce słychać muzykę.

A więc słuchawka działa prawidłowo.

 

Sprawdźmy więc gruchę.

 

Słuchawki z wtykiem 3,5 mm -> przejściówka z gniazdem 3,5 i wtykiem 2,5 -> grucha Kenwood z gniazdem 2,5. Nacisnąłem parę razy PTT, było słychać roger beepa w słuchawkach. Radio FM też fajnie słychać.

 

A więc grucha też działa.

 

Tylko po bezpośrednim podłączeniu nie działa. Co jest grane?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...