Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Mam kolejne może dziwne pytanie. Ostatnio zauważyłem, że gdy mam ustawionego Baofenga UV82 w trybie pamięci (chanel mode), przy nadawaniu zmienia się moc nadawania na LOW. Ten problem nie występuje przy pracy na częstotliwościach. Google nie podsuwa odpowiedzi. Ktoś miał podobny problem?

Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest prosta, zaprogramowałeś kanał/kanały w trybie low więc tak nadaje, mimo że zmienisz moc ręcznie.. Musisz przeprogramować ustawiajac high i bedzie ok.

 

Wygodnym rozwiazaniem jest zaprogarmowanie dwóch zestawó często używanych częstotliwości: dla mocy niskiej i wysokiej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bowmany i podobne o ile wiem nie używają mikrofonów dynamicznych tylko elektretowe więc nie trzeba , co innego aktywne ochronniki

Pytam, bo właśnie lecą do mnie 2 sztuki, a na forum w dwóch miejscach widziałem info, że wzmacniacz jest potrzebny. Cóż, przyjdą to i tak zweryfikuję.

Link to post
Share on other sites

Pytam, bo właśnie lecą do mnie 2 sztuki, a na forum w dwóch miejscach widziałem info, że wzmacniacz jest potrzebny. Cóż, przyjdą to i tak zweryfikuję.

Ja kiedyś musiałem wymienić mikrofon by działał z motorolą. Z nowymi radiami nie wiem - może się coś pozmieniało.

Link to post
Share on other sites

Na obydwu sztukach mikrofony działają z Baofengiem UV-82, ale siła modulacji jest fatalna. Durny Z-Tac jest o kilka rzędów wielkości głośniejszy. Także wzmacniacz bezapelacyjnie jest potrzebny, wbrew rewelacjom kol. Maro, a zgodnie z tym co już wcześniej przeczytałem na forum.

Link to post
Share on other sites

mi powiedziano ze wszystko ok. sprawdze co wg osoby odbierajacej znaczy ok wiec....

jestem ciekaw czy samo ptt moze powodowac roznice?

daj znac co tam wrzuciles w swoje. drugiego bowmana bede lutowal na dniach z innym ptt - sprawdze wtedy jak dziala sam.

 

przepraszam za ew zamieszanie

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Jak obecnie wygląda sprawa prawna od strony częstotliwości VHF 136-174MHz ?

Narobiło się ostatnio tych baofengów nadające na w/w i zastanawiam się czy przy pojawiających się jakiś kontrolach nie ma z tego tytułu problemów?

Czy dalej obowiązuje jakaś licencja na te częstotliwości? Bo może lepiej byłoby coś takiego zrobić. PMR średnio działa w dalszych odległościach w lesie i zwyczajnie na tych VHF 136-174MHz jest dużo winkszy zasięg.

Link to post
Share on other sites

Witajcie,

Potrzebuję pomocy,

Mianowicie,

Zrobiłem podwójne ptt zgodnie z wątkiem: http://forum.wmasg.p...a/#entry2065570 do mojego uv-82,

pierwotnie rozwalając gruszkę - żeby z kabelkami było OK - połączeń jestem pewien.

Mam kontraktowego bowmana i po przeróbce

nie dość, że mikrofon jest mega cicho (gdzieś doczytałem, że jest potrzebny przedwzmacniacz....to przy przełączaniu między kanałami (raz jednym przyciskiem raz drugim) pojawiają się przestery. Znikają dopiero po wyłączeniu i włączeniu radia z powrotem. Gdy nadaję tylko na jednym kanale, jest OK.

 

Czy ma ktoś sprawdzony schemat przedwzmacniacza, który można upakować do tej obudowy i jest mi w stanie podpowiedzieć, co zrobić, żeby zniknęły przestery?

Dziękuję i Pozdrawiam!

Edited by raw
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...