Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ale ja mam przy tym końcówkę mikro,czyli 2,5 mm

Moin zdaniem motorola zadziała ale najlepiej poszukaj na strzelance kogoś z motorolą, podłącz swój zestaw i zobacz czy działa. I jak nie znacz się to szukaj zwykłej PRM.

 

Mam pytanie.Czy myślicie że jakbym zastosował przejściówkę tego oto typu http://allegro.pl/item525085768_przejsciow...minijack_m.html

to udałoby mi się podłączyc ten Headset ze Specshopa o którym mówił kolega ,o wejściu mickro jack z radyjkiem o standardowym wejściu mini jack???

Nie ma pewności bo może być zamieniona kolejność dwu styków, ale może nie musi.

Edited by wysokist
Link to post
Share on other sites

skoro tak,

to jest to standard Motorola a nie Icom

(czyli nie to co pokazywałeś na Specshopie)

i w tej sytuacji jakakolwiek motorola z serii talkabout 5xxx będzie pasować

właśnie najśmieszniejsze jest to że chyba chłopcy ze specshopu się nie znają bo ten headset był tam kupiony,dokładnie ten co dałem linka a jak zmierzyłem końcówkę to ma 2,5 mm :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy ktoś z szanownych Maniaków miał/ma do czynienia z Motorolą TLKR T7?

Jest to dosyć świeży produkt - w zeszłym roku pojawił się na rynku. Prosiłbym o opinie oparte na najlepiej osobistym doświadczeniu dotyczące zasięgu (czy można się po tym spodziewać czegoś więcej niż po innych PMR z tej klasy/pułapu cenowego w warunkach ersoftowych?), jakości wykonania i ogólnych wrażeń z użytkowania.

 

Wynalazki te chodzą po nieco ponad 300 zł (zestaw 2 radyjek z akumulatorami i ładowarką) - czy warte toto grzechu? Jeśli ktoś używa z tym zestawu słuchawkowego to jakiego? Rozumiem, że kopia Bowmana z wtykiem mini jack ze Specshopu nie będzie pasować? (wspomniana parę postów wcześniej - do tego kolega wyżej wspomniał, że tak naprawdę jest to micro jack i Specshop się nie zna :) ).

 

Czekam na opinie.

Edited by ZeeMike
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że kopia Bowmana z wtykiem mini jack ze Specshopu nie będzie pasować? (wspomniana parę postów wcześniej - do tego kolega wyżej wspomniał, że tak naprawdę jest to micro jack i Specshop się nie zna :) ).

 

Czekam na opinie.

 

dokładnie,

tlkr7 to ten sam wtyk co talkabout wiec zestaw musi mieć wtyk micro (2,5mm)

taki zestaw:

http://ebaybanned.com/product_info.php?cPa...roducts_id=1581

 

z wtyczką Motorola 1-pin, będzie pasował napewno

Link to post
Share on other sites

W takim razie jedna kwestia już wyjaśniona. Pytanie tylko, czy te Motorlki są warte zakupu.

 

Zaznaczam, że interesuje mnie zestaw dwóch radyjek - póki co nie stać mnie na dwa Navcommy TK-760 czy coś z wyższej pólki Inteka. Myślałem też o Midlandach G7 i waham się pomiędzy nimi a TLKR T7. Śmiało Znawcy, wspomóżcie Maniaka :).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, mam takie pytanie, jako że sie na tym nie znam... szukałem ale nie znalazłem.

 

Poszukuję wstępnie jakiegoś radia, raczej PMR ze względu na powrzechność tego, hmm "standarDu" i zastanawiam się nad czymś

TAKIM

 

Czy macie jakieś opinie o tym radiotelefonie ? Ktoś ma, albo miał okazję używać ?

Czy te testy ze strony (w terenie miejskim, i na otwartym terenie) są wiarygodne ?

I przede wszystkim czy repliki headsetów typu bowman z wtykiem Motorola/Kenwood są kompatybilne z tym cackiem ?

 

I jak to wypada w porównaniu np z często wspominanym tutaj MT-4040 ? (chodzi głównie o zasięg)

 

Z góry dzięki za wszelkie info ;)

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

A Ty, wally umiesz czytać ze zrozumieniem ?

 

"Czy te testy ze strony (w terenie miejskim, i na otwartym terenie) są wiarygodne ?"

 

Rozumiem, Foka, że jeśli mi się dajmy na to ta motorola zepsuje, czy coś sie stanie, to służysz darmowym serwisem ?

I ponadto jesteś w stanie podpowiedzieć mi gdzie nabędę 2-3 sztuki takich motek w dobrym stanie do 300 zeta dla kolegów z teamu ?

 

(320 kosztuje na allegro ten intek, więc ceną się nie sugerować)

 

Doceniam rady, ale jeśli są praktyczne, bo ja tych motoroli, które podałeś zbyt wielu nie widzę. Chyba, że wskażesz jakieś źródło...

 

Są więc jacyś użytkownicy tego Inteka ?

 

PS

Sorry za ort. byłem pewien że jest standard z D i T... ale nie wiem czemu służy czerwony...

 

PS2

Foka, jeśli Cię frustruje odpisywanie to nie rób łaski i nie pisz. Jeśli jesteś tym 'wszechwiedzącym' to się podziel tą wiedzą i pomóż.

 

No offence

Link to post
Share on other sites

Zauważyłeś gdzieś tu kogoś opisującego te radia?

Znalazłeś gdzieś w sieci opisy z używania tych radii?

Szukałeś wogóle?

Na tacy masz podane opisy zasięgu i jeszcze je kwestionujesz?

Oczywiście, że opisy ze strony producenta/dystrybutora mogą być zawyżone ale raczej też nie na tyle, żeby twierdzili, że ich radia mają zasięg 5x lepszy niż radia konkurencji!

Wszystkie radia PMR będą miały bardzo podobny zasięg, trochę lepsze działanie wykażą radia z dłuższymi antenami.

 

Co do awaryjności - jeśli radiem nie będziesz przybijał gwoździ to nic nie powinno się stać.

I tak je wcześniej wymienisz na jakiś bardziej zaawansowany model niż się zdąży zepsuć.

Link to post
Share on other sites

Nie uwierzysz, wally, ale wolę sie dowiedzieć może czegoś od użytkowników, jakieś opinie, niż ślepo wierzyć w zapewnienia sprzedawców. Niesamowite co ?

 

Chcesz pomóc? Pomóż. W przeciwnym wypadku nie wypowiadaj się, bo te posty nic nie wnoszą. Łącznie z moim teraz.

Link to post
Share on other sites
PS

Sorry za ort. byłem pewien że jest standard z D i T... ale nie wiem czemu służy czerwony...

 

A jak myślisz? :wink:

 

Radio jak każde inne PMR. Pracuje w tej samej częstotliwości co inne, na tym samym zakresie mocy co inne, ma taka samą do dupy antenę jak większość i do tego bez możliwości jej wymiany.

W terenie zabudowanym zasięg do około 500 metrów w terenie "otwartym" typu łyse pole bez drzew, budynków i słupów jakieś 2,5-3 km.

 

Test zasięgu, jaki wykonali "ludzie z firmy" na stonce jest o kant dupy potłuc. Ciekawe jakie byłby wyniki gdyby "zeszli" z radyjkami na poziom gleby między samochody, ludzi, słupy, drzewa, śmietniki i inne takie. Specyfika rozchodzenia się fali w częstotliwościach 440-470mHz niestety jest nie do przeskoczenia.

Test w terenie otwartym to loteria. Znam przypadki, kiedy z tego typu radyjek dało radę pogadać nawet na kilkanaście kilometrów między szczytami w górach. Ale w warunkach "normalnych" nie licz na więcej niż 1,5-2km.

 

Trwałość zapewne jak każdego innego radia jak masz pecha to posypie się jak nie to pochodzi kilka lat.

 

Tyle można wywnioskować nie mając go w rękach

Link to post
Share on other sites
Rozumiem, Foka, że jeśli mi się dajmy na to ta motorola zepsuje, czy coś sie stanie, to służysz darmowym serwisem ?
Tak i samochód zastępczy :wink:

 

I ponadto jesteś w stanie podpowiedzieć mi gdzie nabędę 2-3 sztuki takich motek w dobrym stanie do 300 zeta dla kolegów z teamu ?
eBay. Nasza ekipa kupiła 9 sztuk i nie było problemu.

 

Foka, jeśli Cię frustruje odpisywanie to nie rób łaski i nie pisz. Jeśli jesteś tym 'wszechwiedzącym' to się podziel tą wiedzą i pomóż.
To ja napiszę - jak chcesz uzyskać jakiejś informacji to poszukaj na forum, bo wiele w tym temacie było napisane, a nie czekaj, aż ktoś Ci poda na tacy.
Link to post
Share on other sites

1. Wiesz, że nie każdy ufa używkom? Tym bardziej jak się na takim sprzęcie nie zna ? Stąd to pytanie.

 

2. Po obecnym kursie dolara ? Razem z shippingiem ? I ew. cłem ?

 

3. Wpisałem wszystkie możliwe kombinacje w szukałke forum. Nic nie wykazała o konkretnie TYM modelu.

Link to post
Share on other sites

siema, przeczytalem caly temat ale potrzebowalbym rady już tak konkretnie czy ten model:

 

http://www.allegro.pl/item555020382_reczna...5w_navcomm.html

 

bedzie dobry? Można w nim regulować pasmo nadawania czyli będę mógł łączyć sie z PMR-kami?

 

 

Spokojnie zaprogramujesz w tym radiu wszystkie kanały pasm PMR oraz FRS.

Jedyną malusieńką wadą tego Navcomm'a jest brak alfanumerycznych opisów zaprogramowanych kanałów - czyli musisz pamietać po numerze kanału co na nim zaprogramowałeś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...