Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiecie, że używanie navcomm TK-760 na pasmie pmr jest w Polsce nielegalne? Oczywiście po obniżeniu mocy na LOW wykryć się tego nie da, ale mimo wszystko lepiej tym sprzętem się nie afiszować.

 

EDIT: Dowodzik jak ktoś nie wierzy: http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=...3&page=text

 

Paragraf 2.1 punkt 4). TK-760 posiada większą moc niż pozwala ustawa i nie posiada anteny zintegrowanej.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Czy ktoś ma może zamiar w najbliższym czasie sprawić sobie tego navcomma 760 ?

Jeśli znalazłoby się kilka osób, może dałoby się wynegocjować ze sprzedawcą (czy to na allegro czy w sklepie) lepszą cenę ?

 

Coś gdzieś czytałem, że niby rabaty na te navcommy to od 2k zł ale może dałoby się obniżyć poprzeczkę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po wieloletnich próbach wielu różnych zestawów słuchawkowych (laryngofony, Bowmany, Swimmer's set itd) wreszcie znalazłem idealny duet :)

 

Peltor Com-Tac II do Motoroli. Aktywne ochronniki słuchu. Przydają się w grach z wykorzystaniem dużej ilości pirotechniki, szczególnie CQB.

 

img2107f.th.jpg img2103f.th.jpg

Słuchawki Com-Tac II.

 

img2105q.th.jpg

PTT.

 

img2108.th.jpg

Kompletny zestaw.

 

 

Motorola Voiceducer czyli zestaw z mikrofonem zbierającym dźwięk z ucha wewnętrznego. Rozwiązanie idealne do dyskretnej komunikacji, w pełni zabezpiecza łączność przed hałasem z zewnątrz. Jedyna wada tego zestawu to to, że do pracy wymaga baterii AAA - dodatkowa bateria, która może paść.

 

img2109.th.jpg

Moduł Voiceducera z PTT.

 

img2113.th.jpg

Słuchawka z mikrofonem i gumową nakładką przytrzymującą słuchawkę, która jest opcjonalna.

 

img2114k.th.jpg

PTT na palec.

 

img2115.th.jpg

Kompletny zestaw.

Link to post
Share on other sites

Przymierzam się powoli do zakupu PMR ale jestem leworęczny i wolałbym mieć headset na prawe ucho. Czy ktoś się spotkał z czymś zbliżonym do bowman headset z możliwością noszenia na prawym uchu?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

[Litości, ten temat był drugi od góry, trudno było go znaleźć?]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem z radiami Bowman H4855 a dokładnie z bezprzewodowym PTT.

Wymieniłem baterie-nówki, przyciskam, włączam, wyłączam i nic.

Czy ktoś wie jak skonfigurować kod komunikacji bezprzewodowego PTT z tym radiem?

 

Mam 4 takie radia i 3 PTT, za nic nie chce to razem działać.

Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Zestawu do tego chyba nie dostaniesz. Dawno dawno temu widziałem gdzieś opis jak przerobić zestaw maycoma żeby pasował (o, nawet znalazłem znowu http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...first+austria_). Tylko niestety fotek nie ma więc chyba niewiele to da. Z paru zestawów które próbowałem podczepiać "prosto ze sklepu" nie działał żaden.

 

I kto to nazwał Elta, toć to najzwyklejszy First Austria :P Jak chcesz to 1 czy 2 rakie radyjka mam w szufladzie, tanio oddam.

Edited by PieTrzaK
Link to post
Share on other sites

Witam, chciałem się zapytać co sądzicie o takim zestawie:

http://www.allegro.pl/item581795159_profes...zeniem_new.html

http://www.allegro.pl/item587470223_mikrof..._intek_etc.html

Czy spokojnie nadaje się do zabawy w asg, bez martwienia się o zakłócenia i zasięg?

Jak nie, to proszę o inne sugestie, cena maksymalnie do 350zl, i muszą mieć osobne ładowarki.

Pozdrawiam

 

Jeszcze jedno pytanie, czy część z guzikiem do mówienia, na mikrofonosłuchawce można by zamontować na rękojeści karabinu, żeby przypominało to działaniem guzik do lasera.

Jak myślicie czy ten kabel starczył by długością i nie zerwałby się??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, mam pytanie czy ktoś w samych laryngofonach orientuje się bardziej? Czy takie z allegro 100-150 zł sztuka są warte swojej ceny? Bo widziałem porządne za 500-800 pln. Jestem troszkę zielony w tych sprawach - laryngofon trzeba podłączać do PMR?

Link to post
Share on other sites
laryngofon trzeba podłączać do PMR?
Nie, PMR może zostać w domu, laryngofon połączy się telepatycznie :?

 

Bo widziałem porządne za 500-800 pln
Porządne, to się zaczynają od $600. Te za 500zł to lepsze chińczyki, choć zwykle spełniają swoją rolę.

 

może nie działać z pmr - taką odpowiedź kiedyś dostałem z navcomu
Jeżeli ma PTT i pasującą wtyczkę to będzie działał.
Link to post
Share on other sites

Moje doświadczenia z laryngofonami z pola (airsoftowego) są takie: Operatora mówiącego przez laryngofon słychać zdecydowanie gorzej niż przez tradycyjny mikrofon. Może przy sprzętach z najwyższej półki różnica nie jest znacząca ale wątpię żeby ktoś chciał zainwestować tak dużą kasę w taki "dodatek". :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...