Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

Dobra, odświeżam temat wiem.... ale nie znalazlem nic na temat:

 

LINK

 

tego czegoś, wyglada na to, że za taką cene mozna miec bardzo dobre radio. Jednak czy jest ono dobre i czy bedzie działać z innymi radiami (PMR)

 

------------------------------------------------

 

i tak dodatkowo fajnie byłoby gdybyście pomogli wybrac najlepsze z tych radyjek (planujemy z kolega kupic zestawik):

 

LINK

 

LINK

 

LINK

 

Dzięki, tak na wszelki wypadek.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cerber, pierwsze radio nie będzie działac z PMR i jest nielegalne w Polsce,

z tych co podałeś tylko to z 2 linku jest radiem PMR, reszta jest nielegalna.

Polecam to radio:

LINK

Jest 2 zakresowe czyli obsługuje PMR i LPD ( ponadto można odblokować pasmo KDR).

Link to post
Share on other sites

LINK

 

tez zastanawiałem sie nad tym radiem ale obawiam sie, że te 3km (pewnie w idealnie gładkim terenie) mogą czasami niewystarczyć w lesie albo w budynkach i zamiast rozmowy poslucham sobie szumu albo nikogo nie "zobacze".

 

LINK

A czy uwazasz, ze to radio bedzie lepsze niz te WT-415 ?

Link to post
Share on other sites

Zasięg jest wystarczający zarówno w budynkach jak i w terenie zalesionym. Zaletą tych WT415 jest to, że możesz w razie potrzeby kontaktować się w razie potrzeby z osobami używającymi systemu PMR i tymi z systemem LPD (oczywiście nie jednocześnie).

Link to post
Share on other sites

Z tego co piszą to powinno spokojnie działać z innymi PMR-kami.

 

Czy warto tyle dać? :) To zależy od Ciebie. Wypisali tam parę róznych bajerów na liście ale pytanie czy Ci to wszystko potrzebne i czy będziesz tego używał. Zazwyczaj radyjka służą do najprostszej komunikacji głosowej. Znajdziesz tańsze, przez które też pogadasz. Ale jak chcesz wydać nieco więcej, oprócz gadania będziesz się jeszcze mógł pobawić. Szczególnie funkcja odstraszania komarów wydaje się przydatna :)

 

BTW mogliby zaoferować funkcję odstraszania kulek :)

Link to post
Share on other sites

No i własnie :D Jakie wy macie radia ? no i jak sie spisują. Chcemy z kumplem kupic radia (2szt razem do 200zł) zeby moc sie komunikowac z reszta graczy. No i byłoby fajnie jakbyscie napisali co kto ma i jak to to dziala no i czy poleca :D Narazie @wally chwali Wt415 :)

 

BTW mogliby zaoferować funkcję odstraszania kulek

:wink:

Link to post
Share on other sites

Ja mam wt108 te od kigera z allegro po 179zl i za ta cene masz w komplecie nie tylko 2 pelnowartosciowe radyjka pmr ale 2 zestawy sluchawkowe z mikrofonem, ladowarke i 2 akumulatorki do radyjek. To sie chyba oplaca co? Wt 415 maja praktycznie identyczne funkcje ale w komplecie nie ma nic oprocz 2 radyjek i kosztuja 150zl.

 

WT 108 z mojej praktyki maja zasieg do 2 km w terenie pagorkowatym porosnietym wysokim lasem ( na plaskiej lace moze te 4 by mialy) w terenie zabudowanym uzywalem ich nie wiecej jak do 100m i bylo ok ale nie wiem czy dadza rade do 1km trzeba to jeszcze sprawdzic przy okazji

 

Ajezeli chodzi o WT608 to zasieg 7km to sciema huehuehe radio ma moc 0,5W wiec tyle co wszystkie w tej klasie.

Link to post
Share on other sites

Większość radii PMR ma niewymienne anteny, mozna oczywiście pobawić się w rozkręcenie obudowy i zamontowanie jakiegoś gniazda antenowego.

Tyle, że:

- jest to nielegalne,

- dopasowanie radia do anteny trzeba by było powierzyć jakiemuś radioelektronikowi bo inaczej można spalić radio. Założenie "pierwszej z brzegu" anteny na pewno nie zaowocuje wzrostem zasięgu.

- antenę trzeba by było wykonać ręcznie, bo większość anten dostępnych w handlu to są anteny na amatorskie pasmo "70 cm" czyli 430 MHz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odswiezam staaaary temat, ale niestety linki z Allegro juz nie działaja.

 

Moze troche wnerwiajace pytanie ale co tam najwyzej zostane zjechany :wink: Co wybrac do komunikacji z PMR jak najtaniej, ale zeby dalo sie przez to gadac.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
A ja mam pewne pytanie.

Otóż' date=' czy takie krótkofalówki będą dobre? http://www.allegro.pl/item117479124_midlan...hit_cenowy.html

Zbytnio nie moge się doczytać czy są one PMR. Opłaca się coś takiego brać? Wiem że firma jest b.dobra ale chodzi mi głownie o te pasma, z jakimi będą one kompatybilne

 

Nie są PMR

22 kanały (7 FRS i GMRS, 7 FRS, 8 GMRS)
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

tylko ze problem tkwi w tym ze mam te krotkoflawki od dluuzszego czasu,gdy jeszcze nie interesowalem sie asg :ściana: i teraz chcemy kupic jakis sprzet z sluchawkami do teamu i mysle czy bede one dobrze współpracować....a z tego co czytam to PMR to jest inne pasmo.......

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mnie interesują radia CB.Czytałem,że duzo lepiej sprawdzają sie one w terenie pod różnymi względami niz zwykłe krótkofalówki i mam pare pytań.Jestem totalnym nobem w tym temacie więc prosze nie krytykowac.

Czy bedą one działały ze zwykłymi krótkofalówkami niezależnie od ich systemu?Czy dostane je w cenie do 200zł?Czy są w w Warszawie gdzies sklepy ze sprzętem krótkofalskim?Czy do radia CB mozna podpiąc bylejaki zestaw słuchawkowy czy musi on byc "specjalny" do tego typu radia?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...