Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

wracając do PMRów. Używam maxcom wt108 i cały mój team także (ponad 8osóB) sprawdzają się idealnie. Zasięg taki jak wszystkie w tej klasie i tu nie ma co gdybać (starcza), wiele bajerkowatych funkcji, zestaw słuchawkowy i dobra cena.

 

 

 

Chciałem natomiast zwrócić uwagę na pewien parametr nie poruszony w tym wątku - BATERIA

 

Wiele radii ma akumulator dedykowany, natomiast znacznie bardziej opłaca się kupić radio na aku znormalizowane (np. wt108 pracuje na trzech AAA) Ma to kilka zalet:

- jak sprzedajesz drugie radio z zestawu to druga osoba ładuje aku na zwykłej ładowarce do AAA

- jak padną ci aku na dłuższym wyjeździe bez prądu to możesz podskoczyć do najbliższego kiosku i kupić bateryjki za grosze

- za dosłownie grosze można sprawić sobie zapasowy komplet aku.

 

z akumulatorami dedykowanymi nie ma tak fajnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Co możecie powiedzieć o radiotelefonach ProfiTek 77?

 

Jak wygląda sprawa zasięgu przy paśmie LPD? Moc nadawcza przy nim to jedyne 10mW, a w PMR "stockowo" jest w tym radiotelefonie 0,5W.

 

Aha, jak wygląda sprawa po podniesieniu mocy PMR do 2W?

 

 

Druga sprawa:

Poszukuje akumulatorów AA (R6). Które wybrać, niechce aby były drogie, aby posiadały wystarczającą pojemność i wydajność.

 

Czy te:

http://allegro.pl/item135024988_akumulator...nie_poznan.html

 

lub te:

http://allegro.pl/item135111975_3500mah_ba...a_r6_bc52a.html

 

będą dawały radę?

Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie ale by "bawimy sie w wojne". Mozna upasc, wpasc w kaluze lub bloto, uderzyc sie.... Zadne cywilne radio tego nie wytrzyma.

Zasiegi, jakosc itp jest tez pojeciem wzgledym. Jako ze jestem zeglarzem, to posiadam prawie wszystkie mozliwe uprawnienia radiowe i jest to dyskusja czysto teoretyczna. A roznice miedzy teoria a praktyka to juz znacie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

Szukam zestawu słuchawkowego z 2 końcówkami jack (mini i macro). Nigdzie nie moge znaleść a na alegro stoją po 70 zł.

 

Wiecie gdzie taniej dostane? Chyba żeby samemu zrobić, tylko że dokładnie nie wiem jak.

 

Chciałbym żeby guzik PTT włączał rozmowe, czyli jak go trzymam to mówie. Nie wiem dokładnie jak to zrobić. Myślałem nad włączeniem funkcji VOX. Robił już ktoś coś takiego?

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie. Planuje zakup radia i się zastanawiam czy będzie do niego zestaw słuchawkowy od Nokii 6510, który warla się po domu. Radio ma wyjście na jAcka małego i również zestaw na małego jAcka? Czy będzie możliwa taka symbioza?:> Oczywiście mikrofon i słuchawka są w jednym jAcku:) :lol:

Link to post
Share on other sites

wykopane na innym forum:

 

schem1281cw.th.gif

Legenda:

Duże kółko z mniejszym w środku - głośnik

Małe kółko - mikrofon

"Coś" z lewej na dole - wtyczka

Kolory:

Czerwony - "+" głośnika

Zielony - "+" mikrofonu

Niebieski - masa

Polaryzacją głośnika czy mikrofonu nie trzeba się specjalnie przejmować - byle rozkład kabli się zgadzał, jak zamienimy plus z minusem to nic nie zmieni.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

odkopie troche temacik

 

co byscie polecili (prosze o sprawdzony lub pewny sprzet) do ASG (no i na dzialke ;) ) tak w okolicy 200-300pln

chcialbym jakis przywoity zasieg oczywiscie chodzi o zestawik 2 ukf'ek najlepiej ze sluchawkami typu D (na pewno musi byc mozliwosc dokupienia i dolaczenia), mile widziany VOX, monitorowanie 2 kanalow itp bajery :)

 

 

edit:

zastanawiam sie nad

http://allegro.pl/item193233357_topcom_910...ym_zasiegu.html

Edited by moron
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam

 

posiadam ową radiolkę:

http://www.allegro.pl/item249802731_switel...asieg_8_km.html

 

niestety ostatnio na strzelance jakimś cudem zgubiłem dołączony zestaw słuchawkowy...

 

myślałem nad kupnem czegoś podobnego... z tego co się orientuje (choć moja wiedza jest mała w tym zakresie) to w radiolce jest wtyk "mikro"na słuchawkę (w każdym razie, mniejszy niż ten od słuchawek przy kompie :P)

 

czy coś takiego będzie pasować?

 

http://www.allegro.pl/item251735202_mikrof...wka_ma_lpd.html

 

szukałem... nie znalazłem

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...