Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Rewelka ale z odgłosem strzału przesadzili, pewnie przyjeło by sie na naszym rynku ASG tylko potrzeba by zwiększyć nacisk na orchrone a przede wszystkim na rozum w użytkowaniu. Boję się o żywotność ryplik i sporą awaryjność. Ale realizm od strzału po czyszczenie giwery po strzelaniu zapewniony!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Gdzie mogę dostać taką replikę i nie chodzi mi koniecznie o taką jak na filmie, zależy mi na tym żeby wypadała łuska :) Widziałem kiedyś takie coś na allegro za jakieś 200zł a konkretnie m4, co mi się podobało ale nie widziałem jeszcze swojej przyszłości w tym sporcie,a na dzień dzisiejszy nie będzie ona mi służyła jako broń do zabawy a raczej jako element kolekcji :D :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Gdzie mogę dostać taką replikę i nie chodzi mi koniecznie o taką jak na filmie, zależy mi na tym żeby wypadała łuska :)

Sa u nas dostępne rewolwery tylko z replik PFC. www.bron.pl

Widziałem kiedyś takie coś na allegro za jakieś 200zł a konkretnie m4,

plastikowa zabawka

,a na dzień dzisiejszy nie będzie ona mi służyła jako broń do zabawy a raczej jako element kolekcji :D :uśmiech:

Z tym to tylko można postrzelać do puszek a nie do ludzi.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

A wiesz Thorn że są magazynki do replik ASG po 20-30 kulek ?? Bo chyba coś Ci umknęło... Druga sprawa nie zachwycałbyś sie tym gdyby ktoś w budynku z 10 metrów postrzelił Cię w nieosłonięte miejsce.

 

Do czasu aż nie poznam dokładnych danych związanych z prędkością wylotową, eksploatacją i "mechaniką" nie będę się wypowiadął zbyt pochlebnie o tych wynalazkach.

 

Ludzie przeciez graja w paintball'a, a tam przeciez te kulki zadaja duuuuzo bolu :P Po prostu tzreba by bylo nosic takie maski jak oni i tyle. Zabawa wiele by zyskala na realizmie i skonczyla by sie era terminatorow :P W miare jedzenia rosnie apetyt. Kiedys 300 fps bylo cudem techniki ;p

Link to post
Share on other sites
Inaczej zaczniemy chodzić w pancerzach jak w paintball'u i tak bardzo poszukiwany realizm zamiast przybliżyć się o krok, oddali się o pięć.

 

Realizm by wzrósł, a nie zmalał. Rany byłyby poważniejsze, pancerze grubsze, apteczki zasobniejsze. Wg. mnie to przybliżyłoby naszą zabawę do militarnych standardów. Pytanie tylko, czy tego chcemy .

Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko co i dla kogo jest tym upragnionym realizmem?

 

Bo jakoś średnio komponują mi się w ramy realizmu goście w maskach paintballowych... Po za tym jestem ciekawy kto w masce jest w stanie wytrzymać np 24H albo 48H bez ściągania jej z ryjka w takich np 30 stopniach celsjusza?

Link to post
Share on other sites
Pytanie tylko co i dla kogo jest tym upragnionym realizmem?

 

Bo jakoś średnio komponują mi się w ramy realizmu goście w maskach paintballowych...

1. Huk wystrzału, wypadająca łuska. Może być to przyjemne.

2. No właśnie maski. A kto mówi o maskach? Jak się ktoś boi, to niech zostanie przy AS z limitami. To by był szczyt głupoty przechodzić na PFC dla realizmu i jednocześnie zakładać maski PB z obawy przed bólem. Albo wóz albo przewóz.

Link to post
Share on other sites

Realizm może i na oko większy, ale nikt nie piszę o tym, że nawet przy 500fps kulka nie zachowuje się wcale realistycznie.

 

I że niestety 6mm nie ma nawet w przybliżeniu przyzwoitej celności. Tak na oko to przelicznik jest 1:3, czyli trzeba wystrzelić conajmniej 3 kulki ASG, żeby uzyskać statystyczny efekt. Więc magazynek realistyczny powinien mieć w ASG 60-90 kulek, a nie 20-30.

 

Oczywiście zabawa dalej jest fajna.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wracając do tematu Ustawa a ASG: replika jest bronią, czy zabawką?

 

Bo wiatrówka "do 17J" jest bronią, ino bez zezwolenia dostępną, i nikt jej zabawką nie nazywa. Jest bronią, ino bez zezwolenia legalną.

 

Replika ASG ma oczywiście wiele mniej mocy, i jeszcze nikogo nie zabiła, ale zasada działania jest bardzo podobna, a i w skrajnym wypadku może człowieka uszkodzić.

Edited by maciej_kaminski
Link to post
Share on other sites

Nie zawsze chce się, żeby maksymalnie realistyczna replika była głośna, przy okazji kolejne pytanie:

 

RozumieM, że te "repliki" są zgodne z prawem, ponieważ energia wystrzału nie przekracza 17J, oraz nie można w nich umieścić normalnych pocisków. Czy mam rację, czy się mylę?

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...