Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P.1093 (AK47) [Cyma]


Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do tych ułamanych elementów ze stopu aluminium i czegoś jeszcze... Może ktoś próbował lutować alutem za pomocą palniczka na propan? Podobno lutuje bez topików i innych osłon gazowych. Palniczek kosztuje kilka złotych, alut można kupić na All... Nie będę kupował Cymy, żeby spróbować :lol: . Kto zaryzykuje?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Po pierwsze to średnica rurki to nie 8 a 6 mm (mierzy sią wewnętrzną a nie zewnętrzną).

 

Kupiłem To To jakieś 2 tygodnie temu na AirSoftGuns.

 

Pudełko przyszło zwykłe, opakowane w papier którego szybko sie pozbyłem. Nic specjalnego. Zciągnełem czarne, w miarę ładne wieczko i ukazała mi się przezroczysta folia (zawsze myślałem ze opakowuje się całość ale to moja pierwsza nowa replika więc ... :] )

 

Pierwsze spostrzeżenie : Kurr... Niema Speadloadera. Chwila Zastanowienia i zdarłem folię.

 

W Pudle Standard czyli Za krótki pasek, kolba, śrubki, śrubokręcik, paczuszka zółtych kuleczek, Gun i magazynek HI-CAP! (już wiadomo dlaczego niema Speedloadera :D )

 

Pierwsze wrażenie było bardzo, ale to baaaardzo pozytywne :) "Drewienko" jest poprostu świetne!! niewiem co wy od niego chcecie :] Na Fotach wyglada OBLEŚNIE ale na realu nawet przypomina drewno w dotyku :D

Zabawa z przykręceniem kolby ... męczarnia. Trzeba wszystko ładnie i mocno wcisnąć zeby się spasowało.

 

Pierwsze strzały były w ciemno (dosłownie xD bo stzrelałem za okno ok 21 :P ) jakiś tydzień prułem go na dodanych do zestawu kuleczkach (gówniane zielone i troche lepsze żółte) Poszło jakieś 500 kuleczek w karton i styropian (jako-takie przestrzelanie HU).

 

Osiągi:

 

Potem przyszedł czas testów z miarą.

Na Kulkach 0.18 GunFire zasieg max to 49m z Hopkiem ustawionym na pół skali

Na tych samych kulkach zasieg skuteczny (8/10) w plecy małego kolegi :P to 29m (nietrafione to pierwsze 2 strzały (obczajanie ustawień szczerbinki)).

 

Hopek działał średnio (strasznie cieżko) ale rozkręcenie i kilka kropek oleju zrobiła swoje :) Teraz chodzi płynnie i działa pięknie.

 

Lufa ... krótka trochę ale za jakiś czas ją zmienie na Obi-Rurkę. Niemniej skupienie na niej jest w miare dobre. (5/10 strzałów z 15m, z kulek 0.18 GunFire w maskotkę pluszową wielkości 1/4 pięsci)

 

Wygląd:

 

Jak już mówiłę Drewienko jest Baaardzo ok (pokusił bym sie nawet o stwierdzenie ze kolba w spreżyniaku jest ładniej wykonana niż w CM.028 !! Tam ewidentnie widać 2 połówki a tu dopiero jak sie przyjżymy).

 

Całość pomalowana jest ciekawą farbą która niestety szybko sie zciera. Ma ona kolor sino-niebieski. Miły kolorek i odbiera Cymie tą plastikowość z fotek. Rura Gazowa jest wykonana bardzo ładnie. Niewiedziałem z początku czy to plastik czy metal !!

 

Wtyrzymałość:

 

I Tu pojawia się pierwszy Zonk.

Złamał sie dynks trzymajacy zwalniacz tłoka. Co prawda zrobiłem to w 2 godzinki ale niestety niepostarali się chińczycy.

 

Zaczep Kolby to metalowa wkładka która niepołamie sie nawet pod cieżarem oryginalnej kolby. jest Naprawde wytrzymała.

 

Tłok i jego zaczepy zrobionę są bardzo ładnie bo solidnie.

 

Plastik body powinien wytrzymać kilka upadków bez problemu :P

 

Funkcjonalnosc:

 

Niektórzy pytają jak sie ma sprawa z przeławowywaniem. Otóż można prowadzić bardzo szybki ogień ale bez mierzenia lub wolny ale bardzo celny. Można Zrobić "FullAuto" albo zakampić i "One (ewentualnie Two :P ) Shot = One Kill" :P

 

OCENA OGÓLNA

 

Jak za taką cene jest to giwera świetna (niemiałem w łapkach Shotgunów DE więc nieporównam) ale wymaga "operatora" z zacięciem technicznym i miłością do kałacha :) Ja te wymagania spełniam i mi sie on PODOBA.

 

PozdRoS *_^

A.D.A.Ś/A.D.I.D.A.S/MaxXxi47/AK47/Maciuś - Co Się Staooo xD

 

Peace Out !!

Link to post
Share on other sites

Co do uchwytu kolby to ten z dołu na którym są 2 śróbki mi się urwał. A odnośnie drewna co cała nowa wersja z hicapem jest poprawiona bo w tych starszych bez hicapa drewno sie scieralo i bylo gorsze w tym nie. aha magazynek hi cap to ten od cm.028

Link to post
Share on other sites

Jak zrobiłeś z tym zaczepem od naciągu? Kolega dostał kałacha i ząbek urwał się po paru strzałach. Przypuszczam, że coś takiego dzieje się po szarpnięciu zamkiem. Gdy mechanizm spustowy zaskoczy to można ciągnąć dalej, ale nie ma miejsca w obudowie dla górnej części ząbka. Wtedy płaska część zamka wbija się w dolną częśc ząbka - pchaaa... A obudowa trzymająca górną część zamka robi swoje i trach. Taka jest moja teoria po oględzinach.

Link to post
Share on other sites

Tyle że teraz do tego kałasza dodawany jest Hi-Cap od cymowskiego elektryka i pasuje (skoro dają, to wnioskuje że musi pasować). A jeśli ten Real-Cap Stara nie pasuje, to mógłby ktoś podać link, gdzie można kupić Real-Capa który będzie pasował do tego kałasza??

Link to post
Share on other sites
Czy pod lufą tegoż AK znajduje się wycior, tak jak w orginale??

Nie to jest jedynie atrapa wycioru.

Podobają mi się AK47 jak i AK47S- który będzie bardziej funkcjonalny, i wg. was lepszy??

Funkcjonalny? No niby z ak 47s wejdziesz łatwiej do budynków. "S" ma ładniejsze okładziny. Znowu ze stałą kolbą to ze stałą, nie kołysze Ci się karabin przy celowaniu, i mniejsze prawdopodobieństwo, że rozwalisz kolbę.

Ja mam "S" i sobie ją chwale, chociaż musiałem naprawiać kolbę. Więc wybrać musisz sam.

Link to post
Share on other sites

To niech ktoś odpowie wreszcie jednoznacznie i krótko: warto tego kałasza kupić czy nie??

 

Słyszałem, że shotguny z DE są mocniejsze. Piszę że słyszałem bo tego AK od CYMY w rękach nie trzymałem.

O shotgunie z DE moge powiedzieć, że warto.

 

A co do CYMY to zastanawiałem się czy sobie nie kupić ale rozmyśliłem się bo po co mi 2 repliki o podobnych osiągach (i dość niskiej jakości)

 

I w końcu:

Bierz tego kałasza bo łatwo można go tuningować i wtedy osiągi są ponoć b. zadowalające (tak ludzie pisali) ;-)

A o tuningu cymy masz na forum maaaase materiału.

 

 

Pozdrawiam

~R.

Link to post
Share on other sites

Tak, ten kałasz jest teraz sprzedawany z Hi-capem od ich elektryka, tu masz link na allegro

http://www.allegro.pl/item148809058_ak47_m..._hicap_400.html

na tej aukcji masz rownież dużo zdjęć, zanim dodawali do niego Hi-capa to dawali do niego Real-capa na 30 kulek i speedloadera.

EDIT: na airshitguns.pl cały czas jest z Real-capem i speedloaderem i to tańszy o 4 złote niż na allegro, ale żeby nie było NIE POLECAM AIRSHITGUNS.PL!!

Link to post
Share on other sites
na airshitguns.pl cały czas jest z Real-capem i speedloaderem i to tańszy o 4 złote niż na allegro, ale żeby nie było NIE POLECAM AIRSHITGUNS.PL!!

 

A Gów*o prawda bo kupowałem to AK jakie 3 tygodnie temu i dostałem Hi-Capa (wchodzi w niego ~400 kulek jakby kto pytał)

 

A AirShitGuns wcale nie jest takie złe ... ale to tylko moja opinia.

Link to post
Share on other sites

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...e-wykonany.html

A Gów*o prawda bo kupowałem to AK jakie 3 tygodnie temu i dostałem Hi-Capa

Jak wyżej podany link pokazuje napisane jest że dodają maga na 30 kulek, speedloadera jednak nie dają.

A AirShitGuns wcale nie jest takie złe ... ale to tylko moja opinia.

Wyżej podany link zestawiony z tym co powiedziałeś jest kolejnym dowodem na prawdomówność i profesjonalizm w tym sklepie. Tylko pogratulować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...