Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sposób działania dwóch pistoletów gazowych, pytania nowicjusza


Recommended Posts

Witam jestem nowy na waszym forum.

Założyłem ten temat bo jestem świeżo upieczonym fanem airsoftu niejako z przypadku. Kilka dni temu umarł mój ulubiony wujek, nie miał żony i dzieci więc wszystko co posiadał przeszło na własność do mojej rodziny no i mnie oczywiśćie. W jego domu znalazłem wiele rzeczy ale również dwa pistolety zasilane takimi srebrnymi buteleczkami z co2 i różnymi akcesoriami i osprzętem.

Chciałem więc dopytać o sposób działania ogólnie oraz o działanie tych znalezionych broni. Na wstępie chciałbym zapytać jak to jest z tymi nabojami na co2, czy mają one uszczelkę w środku , ponieważ zauważyłem że jak ich dokręcam zarówno w pierwszym jak i drugim pistolecie to trochę tego gazu wylatuje w powietrze, w jednym pistolecie mniej a w drugim więcej. W obydwóch zaś egzemplarzach gdy wyjmuję ten nabój z gazem to wylatuje on do końca do zera, robi się całkowicie pusty. Czy tak to powinno być czy ja coś nie wiem czy naboje na co2 są uszkodzone.

Mam dwa te modele pistoletów ich nazwy to : CyberGun Swiss Arms GSG P92 a drugi to CZ 75 P-07 Duty . Obydwa mają ruchome zamki i ten blow back czyli że rusza się im zamek po wystrzale i czasami zamek zostaje w tylnym położeniu gdy nie ma nabojów. Obydwa też mają odkryte kurki które można naciągać przed strzałem.

Tylko tutaj są moje pytania z CZ mam taki problem że kurek mogę naciągnąć tylko raz a potem nie da się w żaden sposób spuścić kurka bo po każdym wystrzale się odciąga sam do tyłu przez pchający go cofający się zamek. Jedyna możliwość żebym spuścił kurek w nim jest wymontowanie naboju co2 z pistoletu a wtedy wylatuje mi cały gaz z naboju. Czy tak to powinno być czy ja coś nie wiem.

Kolejne pytanie dotyczy pistoletu Swis Arms GSG P92 , mianowicie w nim mogę sobie naciągać i sciągać kurek kiedy chcę. Wystarczy że wyjmę magazynek bo w tym pistolecie nabój z co2 jest w magazynku a nie w pistolecie tak jak w CZ . Z tym pistoletem mam taki problem że moge zablokować broń przed wystrzałem tylko wtedy gdy kurek jest odciągnięty do tyłu, trochę to dziwne żeby zabezpieczenie przed wystrzałem działało na kurku napiętym do tyłu. Tak wogóle to ten jego bezpiecznik ma dzwigienkę trzypozycyjną , do góry to zabezpieczenie przed wystrzałem a na środku i w dół to nie zauważyłem żadnej różnicy w działaniu i nie wiem do czego są te dwie ostatnie pozycje dźwigienki. Może ktoś ma taki model i wie o co tam chodzi.

To tyle z dręczących mnie pytań. Próbowałem znaleźć odpowiedzi na moje pytania w internecie i nawet przez chat gpt ale nie uzyskałem sensownego wyjaśnienia. Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóć to proszę o wpis do tego wątku i dziękuję.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...