Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulki marki CyberGun


Recommended Posts

Moim zdaniem, to kwestia trefnej partii tych kulek.

 

Rozmawiałem z kilkoma osobami na Zlocie o tym. Z tego co mówili, wszyscy mieliście kulki z jednej dostawy.

Ja na naszych gorylasowych spotkaniach wystrzelałem przed Wielkanocą cały "słoiczek" tych kulek 0,20g (1000 sztuk) z mojego AUGa - bez żadnego zacięcia.

W Poznaniu nie można było dostać nigdzie niczego sensowniejszego niż te Cybergun'y, więc w akcie desperacji zaryzykowałem. I problemów nie było. Zresztą nie tylko ja z nich strzelałem.

 

Tak więc kulka kulce nierówna... :wink:

 

Osobiście natomiast nie spotkałem się dotąd z kulistymi kulkami firmy KWC 0,20 (mówię o tych z przezroczystego "granatu"). Używałem ich tylko do gazowca, ale nawet w magazynku potrafiły się zaciąć.

Granacik - fajna i pomocna rzecz przy wsypywaniu kulek do "rurki-ładownicy" przy AEGu. Ale kulki to makabra.

Link to post
Share on other sites

Wystrzelalem okolo 1000 kulek 0,20 i podobna ilosc kulek 0,25 (patrzac na ilosc pustego miejsc w sloiczku) z Cyber Guna (kupione w military.pl) i nie mialem ZADNEGO zaciecia!

 

I bede je nadal kupowal, bo sa znacznie tansze niz te z Marui i wbrew pochopnym (moim zdaniem) opiniom wcale im nie ustepuja.

 

A co do kulek z "granatu" KWC to moge faktycznie potwierdzic, ze sa fatalne i w moim MP5 z ICS blokowaly sie doslownie co kilka strzalow! Jedynym pozytywnym aspektem tego zakupu jest wlasnie sam granat, ktory jest dosc wygodnym i na dodatek stylowym pojemnikiem na kulki.

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites

Ja używałem na zlocie CG 0,23 i cięły się.

Dwa razy miałem poważne zacięcie, któremu towarzyszył bardzo nie miły zgrzyt, naszczęście po wyjęciu magazynka przeszło.

Niestety ale nonstop się zacinały w lufie (mniej więcej co 100 kulek).

Naszczęście nie trzeba było ich wypychać, wylatywały po strzale kilka na raz.

 

Także na zlocie 0,23 miał Yelnet i cięły im się równo, nawet potrafiło około 10 kulek w lufie się zaciąć i wycior ledwo co sobie radził.

 

Fakt, faktem że to było moje pierwsze doświadczenie z CyberGunami, ale nie mam ich już ochoty używać, wole porządne Tokyo Marui z którymi nie ma rzadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze zapomniałem dodać jednej rzeczy.

 

Bardzo często podczas serii było słychać/widać że któraś z kuleczek ledwo co przechodzi przez lufę i efekt był tego taki że kulki latały często gdzie chciały i rozrzut podczas serii potrafił być bardzo duży.

 

Dodam także, że przed zlotem czyściłem dokładnie lufę i przestrzeliwałem resztkami Marui i nic się nie cięło i latały pięknie i celnie.

Link to post
Share on other sites

Witam !

 

Mnie niestety tez dopadła fala zacięć na zlocie i tez używałem Cybergunów 0,20g.

 

Jednak tak jak Ritter powiedział myślę ze jest to wina tylko tej serii. Używam ich już dość długo i nigdy mi się nie zacięły podobnie jak wielu osobom z Krakowa. Jako ze ich cena jest w miarę przystępna, zamierzam jeszcze raz zaryzykować i je kupić, podobno będzie nowa dostawa w military.

 

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

Osobiście wystrzeliłem już 3 paczki (słoiczki raczej) kulek Cyberguna (0,2) czyli około 6000 kulek - bez jednego zacięcia w lufie...

Z 0,25 wystzelałem około 4500 - również bez zacięć.

Każdemu producentowi może się przytrafić jakaś lewa partia kwadratowych kulek :)

 

Pozdrawiam

Czarek

Link to post
Share on other sites

ja wraz z kumplem wystrzeliliśmy po około 2000 kulek z CG 0,2g tyle że pakowanych po 1000szt. i obyło się bez jakichkolwiek zacięć i kłopotów, ale znaleźliśmy w pudełko i kulek-mutantów:) przypominających raczej sześciany niż kule :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co rozumiesz pod pojeciem "wybrakowanych"? U mnie tez wsrod BB CG (szczegolnie wsrod 0,25) dosc latwo znalezc kulki z takim dziwnym rodzajem jakby naciec, czy wglebnego "wzorka" na powierzchni, ale dokladnie je zmierzylem suwmiarka i nawet one trzymaja dobrze zewnetrzna srednice. Takze sprawdzilem empirycznie, ze sie nie zacinaja, tak wiec zupelnie sie tym nie przejmuje...

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites

Nie zauwazylem zadnego wplywu, czyli jest to w granicach rozrzutu normalnych kulek. Nie wiem tez jak mozna by to dokladnie zmierzyc??? ;-)

 

A tak na marginesie, to nie wiem czy czasem nie popadamy w przesade i zbytnie szczegolarstwo. Przy predkosciach rzedu 100 m/s watpie aby to mialo wieksze znaczenie, na pewno wiekszy wplyw na lot kulki ma np ewentualny ruch powietrza... No, ale nie jestem specem od aerodynamiki, heh.

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites

Jako że widzę tylko posty o 0,20/0,25 to napisze o 0,23.

Mi osobiście się nie zacinały, ale myślę że M92F KWA nie jest az tak wymagająca. Chopin z kolei ma Tactical Mastera TM'u i nie było ani jednago zacięcia a strzelał tak 0,23 jak i 0,2. Podpisuje się pod teoria o wadliwej partii.

PS. obaj wystrzeliliśmy po 2000 0,23 i po 1000 0,2.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć

 

Ja również kupiłem te CG 0.23g i nie miałem z nimi żadnych kłopotów.Wystrzeliłem około 2000 kulek po części z KJ Works Beretta M9 IA Metal oraz G36C i nic się nie zacinało.Ale muszę przyznać że choć CG napisał na opakowaniu że są to niby kulki precyzyjne to w porównaniu z kulkami TM różnicę w jakości widać już na pierwszy rzut oka.Ale mimo tego nie są wcale złe i w dodatku tańsze od TM,a wadliwa partia zawsze się może trafić. (No Risc No Fun !!!)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hej,

Kupiłem raz kulki Cyber Guna, ale po wystrzeleniu jakichś 50, nastąpiła seria nesamowitych zacięć (co najmniej 15) :!: . Wtedy też zauważyłem, że kulki wypychane wyciorem z lufy są bardzo kanciaste. Porządnie przebrałem więc kulki, i musiałem wyrzucić ich grubo ponad setkę :!: . Od tego czau na oddanych jakichś 1300 strzałów zdarzyło mi się tylko jedno :!: zacięcie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na zlot w Janowie kupiłem dwa słoiczki kulków CG 0,23g i o ile z pierwszym słoiczkiem nie było problemu to z drugim było piekło,

nie dość że w lufie się cięly to potrafiły zaciąć się w hi-capie (a rozkładanie hi-capa podczas akcji nie należy do rzeczy przyjemnych)

A hi capik po zlocie był czysty i przesmarowany więc to wina tych "mutantów". :?

 

Mimo że tylko poprzedni słoiczek był całkiem dobry, to nigdy więcej Cyber Gun!!!!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...