Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa Precyzyjna od PSG-1 ??


Recommended Posts

Tak mnie naszło pytanie, a do bardziej doświadczonych je zwracam. Posiadam AK47 i replike tłumika PBS-1, ale nie w tym rzecz, rzecz w tym że chciałem wymienić w tym moim AK lufe na jaknajdłuższą by mogła się w owym tłumiku schować i sobie tam być na stałe. Dodając 455 mm(lufa od AK) i 222mm(długość tłumika) daje nam 677 mm a luf tak długich nie ma. Więc tak sobie szukam i najdłuższa niezaprzeczalnie jest lufa do PSG-1 i tu pytanie. Będzie owo ustrojstwo pasowało ??

Link to post
Share on other sites

Witam

 

 

Możesz kupić rurki z castoramy o dowolnej długości. Wielu ludzi ma takie ''speclufy'', które można praktycznie dopasować do wszystkich replik. Są o wiele tańsze i w miare precyzyjne (moim zdaniem) 8) .

Co do lufy od PSG-1 nie mam pojęcia :(

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Troche droga ta lufa w przeciwieństwie do ''speclufy'' z castoramy.

Tak swoją drogą to dlaczego odradzasz rurki z obi itp. Mniej kosztują, a jeśli znasz sie na suwmiarce to można nawet znaleźć 6.04 za którą w sklepie trzeba dać około 190zł :?:

Podaj konkretne wady. Weż pod uwagę, że wielu ludzi ma takie rurki w swoich replikach i bardzo je chwali.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Castorurki są najczęściej wykonane z aluminium które jest miękie i można je bardzo łatwo uszkodzić, co innego jak się znajdzie rurke duraluminiową lub miedzianą, ale i tak najczęściej są krzywe z powodu złego transportu i składowania, a co do tych 6.04 to bym miał objekcje bo suwmiarki nie są tak dokładne( mechaniczne, chyba że masz kase na lepszą) i to może być od 5,98 do 6,12 czyli LIPA. Jakby Castorurki były takie dobre to po co ludzie by kupowali markowe preclufy ?.

A co do użytkowników castorurek to niespotkałem się jeszcze z graczem asg który by takową speclufe zamontował w swoim AEG-u/Snajpie. Castorurki montuje się najczęściej do tanich sprężynek w nadzieji na poprawę parametrów.

Link to post
Share on other sites

LUUUUDZIE. Castorurki są dobre - to fakt. Ale NIE SĄ to prec lufy - to fakt. Jest to rurka ciągnięta długiści uliśtam metrów potem cięta. Więc nawet jak na wejsicu ma 6,04 6,03 itp to w środku moze to być nawet 6,2 :). Pozatym to aluminium... miekkie to to bleeeeeeeee ;d

Link to post
Share on other sites
Tak mnie naszło pytanie, a do bardziej doświadczonych je zwracam. Posiadam AK47 i replike tłumika PBS-1, ale nie w tym rzecz, rzecz w tym że chciałem wymienić w tym moim AK lufe na jaknajdłuższą by mogła się w owym tłumiku schować i sobie tam być na stałe. Dodając 455 mm(lufa od AK) i 222mm(długość tłumika) daje nam 677 mm a luf tak długich nie ma. Więc tak sobie szukam i najdłuższa niezaprzeczalnie jest lufa do PSG-1 i tu pytanie. Będzie owo ustrojstwo pasowało ??

 

Lufa do psg ma 650mm, więc się zmieści. I będzie pasowało :wink:

 

Rurki z ciastoramy mają to do siebie, że ich precyzja jest odwrotnie proporcjonalna do długości. Ponadto musiałbyś dokładnie odtworzyć końcówkę lufy na którą zakłada sie gumke HU.

Link to post
Share on other sites

A co do użytkowników castorurek to niespotkałem się jeszcze z graczem asg który by takową speclufe zamontował w swoim AEG-u/Snajpie. Castorurki montuje się najczęściej do tanich sprężynek w nadzieji na poprawę parametrów.

 

Wejdz sobie na tuning ruger mk1. Praktycznie kazdy uzywa tam takich rurek jako lufy. Tak poza tym kazdy ma swoje zdanie na ten temat.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Prec lufa do psg-1 jest obecnie najdłuższą preclufą do asg (jak jest dłuższa to mam braki w edukacji :D ) więc odpuść sobie castorurki bo one tylko ci popsują humor a co najgorsze mogłyby cię zraźić do asg, kup lufe od psg-1 lub do m700 src (troche tańsza) i będziesz miał problem z głowy.

P.S.

Ruger to nie jest snajpa tylko dobry gaziak, do snajpy to mu daleko brakuje, no chyba że ktoś zainwestuje w niego kase i czas. Co z tego że ma zasięg jak klimat nie ten, a pozatym powtarzalność strzałów jak w każdym gaziaku jest słaba co wyklucza walenie z tego celnie na duże odległości, pozatym jak ktoś wydaje 300zł na rugera to logiczne jest że zacznie kombinować z castorurką niż kupować preclufe za 2/3 ceny guna.

Link to post
Share on other sites

Taka lufa wymaga zestawu bore-up (no niekoniecznie ale poprawi to osiągi) ponieważ zawiera on cylinder o powiększonej średnicy, a cylinder typ 0 ponieważ niema on żadnych otworów przez co więcej powietrza jest sprężane.

Link to post
Share on other sites
Taka lufa wymaga zestawu bore-up (no niekoniecznie ale poprawi to osiągi) ponieważ zawiera on cylinder o powiększonej średnicy, a cylinder typ 0 ponieważ niema on żadnych otworów przez co więcej powietrza jest sprężane.

 

Innymi słowy jak zainstalujesz lufe o większej długości niż tej do której cylinder jest przystosowany osiągi BARDZO spadną.

 

Typowy cylinder typu "0" jest przystosowany do lufy powyżej 450mm.

 

Ale zauważ że cylinder do PSG-1 jest o wieeeeele dłuższy

http://www.wgcshop.com/pcart/shopper.php?i...f911947a541ac41

 

Sam nigdy nie próbowałem aż takiego lufska do guna władować ale porównując oba cylindry można wątpić że cylinder "0" będzie działał jak należy (nie mówie o bore-upie).

 

Pzdr

Sqnx

Link to post
Share on other sites
uger to nie jest snajpa tylko dobry gaziak, do snajpy to mu daleko brakuje, no chyba że ktoś zainwestuje w niego kase i czas. Co z tego że ma zasięg jak klimat nie ten, a pozatym powtarzalność strzałów jak w każdym gaziaku jest słaba co wyklucza walenie z tego celnie na duże odległości, pozatym jak ktoś wydaje 300zł na rugera to logiczne jest że zacznie kombinować z castorurką niż kupować preclufe za 2/3 ceny guna.

 

<lol> Niechce mi się móić co zrobiłem z rugerem, wiem że na zasięg położyłem M700 http://img473.imageshack.us/my.php?image=p...p10100010mh.jpg a co do precki o takiej długości do AK, troche to za długi badyl nei sądzisz, powiem tak, kulka leci sobie w lufie bo wypycha ją powietrze, ono kiedyś musi się skończyć nie?? Ciśnienie spadnie a potem kulka ociera się o lufę i zaczyna się płacz bo gnat mieł strzelać celnie i trochę dalej, a w rzeczywistoci strzela jak by mu bateria uciekała z karabinu. Moja propozycja jest taka, kup sobie 5cm dłuższą preckę najlepiej chromowaną żeby się nie rysowała, będziesz miał działo, wydasz kupę kasy na prec kulki i bedziesz happy, albo nie rób nic, wymień sprężynkę zębatki itd. będziesz miał więcej fps. potem podrapiesz się w głowe i powiesz ku**a mać!! wydałem tyle siana a gnat strzela trochę lepiej, to są zalety tuningu.

Dziekuję dowidzenia (napisz jak stunigujesz go)

Link to post
Share on other sites
... a co do tych 6.04 to bym miał objekcje bo nawet dobre suwmiarki nie są tak dokładne i to  może być od 5,98 do 6,12 czyli LIPA. Jakby Castorurki były takie dobre to po co ludzie by kupowali markowe preclufy ?.

 

Dobre suwniarki nie są tak dokładne??? Suwmiarką elektroniczną mierzysz spokojnie z dokładnością 0,01 mm i są one atestowane, homologowane i jak to tam jeszcze nazwiesz. Nawet zwykłą suwmiarka ręczną możesz mierzyć (jak umiesz) z dokłądnością do 0,01 mm

 

Ja także kupiłem rurkę z Castoramy, z którą udałem sie do fachowca. Stwierdził, że wykonane są metodą ciągnioną więc mają gładką powierznię i dokładne wymiary. Rurka mierzona była w kilku miejscach (ucinana precyzyjnie na tokarce) i we wszystkich miała wymiar wewnętrzny 6,03 mm. Gość twierdził, że przy tej metodzie wykonywania to wcale nie ewenement, że ma tak dokładne wymiary.

 

 

A co do użytkowników castorurek to niespotkałem się jeszcze z graczem asg który by takową speclufe zamontował w swoim AEG-u/Snajpie. Castorurki montuje się najczęściej do tanich sprężynek w nadzieji na poprawę parametrów.

 

A może to wynika z czegoś innego niż precyzja i dokładność? Może Ci co maja AEG-i mają zazwyczaj wiecej kasy i nie chcą się zniżać do poziomu Castoramy? Może są snobami i muszą mieć tylko markowe akcesoria, żeby się nimi móc chwalić? Może też nie chce im się chodzić, szukać, mierzyć, kombinować i przerabiać tylko wolą dać więcej kasy i kupić gotową lufę, a najlepiej żeby od razu ją jeszcze ktoś zamontował?

 

Tacy goście wywalili kupe kasy na oryginalne prec-lufy i teraz ich żal chyba ściska, że ktoś ma coś podobnego taniej. Widzę, że chyba też się do takich zaliczasz skoro tak krytykujesz Castorurki.

Link to post
Share on other sites
Może Ci co maja AEG-i mają zazwyczaj wiecej kasy i nie chcą się zniżać do poziomu Castoramy? Może są snobami i muszą mieć tylko markowe akcesoria, żeby się nimi móc chwalić? Tacy goście wywalili kupe kasy na oryginalne prec-lufy i teraz ich żal chyba ściska, że ktoś ma coś podobnego taniej. Widzę, że chyba też się do takich zaliczasz skoro tak krytykujesz Castorurki.

 

Prosze nie wprowadzać "złej atmosfery" takimi określeniami, skoro masz jakieś problemy i frustracje to nie jest miejsce, abyś je w tak chamski sposób odreagowywał obrażając większośc ludzi na tym forum ze mna włacznie, mogłeś ując to inaczej jeżeli chciałeś coś innego przekazać nam.

 

Nokter, taki temat już był i znalezienie go bez pomocy "szukaj" zajmuje niecałe 4 minutki.

http://starzycki.serwery.pl/forum/viewtopi...pic.php?t=19143

 

Sam używam takiej długiej lufy w aeg'u z culindrem "0" i nie mam powodów do narzekań ani pod względem celności, ani zasięgu. I nie czuję się przez to snobem.

Link to post
Share on other sites

A co w tym było aż "tak chamskiego" i obraźliwego?

 

Napisane w przyzwoity, kulturalny sposób gdybanie i przypuszczanie. Celowo podkoloryzowane żeby napiętnować zdarzajacych się snobów, szpanerów i chwalipiętów bezmyślnie krytykujących wszystko co tańsze od ich sprzętu.

 

Jesli poczułeś się obrażony to sorry - moje intencje były inne: bawiąc uczyć, ucząc bawić :lol:

Link to post
Share on other sites

Gizbern zarejestrowałeś się na forum niedawno i widać że jesteś "dzieckiem Neostrady" (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi) i masz pojęcie co do prec luf dokładnie zero, markowe prec lufy są chromowane wewnątrz, pokrywane tytanowo-teflonowym środkiem (cytat z MG) a CASTORURKI to wielki szit pod tym względem, wiesz co to jest Aluminium ? (nie ZnAl, nie duraluminium tylko czyste ALuminium) to materiał łatwognący, i delikatny i strzelanie z broni rozpycha w niekturych miejscach lufe, szlifuje itp. i nie chce mi sie wieżyć że pociołeś całkiem dobrą castorurke na części tylko po to bo olśnić wszystkich maniaków swoją wiedzą na ten temat. A co do szpanerów i snobów to ty dla mnie jesteś niepotrzebnym elementem w tym topicu bo tylko żucasz niepotrzebne uwagi.

 

P.S.

Tak sie qurna składa że jestem dyslektykiem i to nie moja wina że robie byki.

Link to post
Share on other sites

He he, bardzo ciekawe jest Twoje rozumowanie :)

 

To, że zarejestrowałem się niedawno na WMASG nie znaczy wcale, że jestem kompletnym analfabetą w ASG i nie tylko. A patrząc na opisy (i na ilość ortografów w tekscie :)) to widzę, że jest między nami prawie 10 lat różnicy więc nie wiem kto kogo może nazywać dzieckiem :)

 

Co do niepotrzebnego elementu na topicu to nie wiem kto wprowadza większy zamęt i zamieszanie. Ja podając ciekawe alternatywy czy Ty podając nieprawdziwe informacje na temat pomiarów suwmiarkami czy materiałów? Tak się składa, że wiem co to jest czyste aluminium i wiem, że na pewno się z niego rurek nie robi. Rurka z czystego aluminium uginałaby się pod palcami jak tylko byś ją w rekę chwycił - takie jest miękkie.

 

Nie będę więc z Tobą dalej polemizował i niepotrzebnie wątka zaśmiecał. Ot taka drobna dygresja :D

Link to post
Share on other sites

Dobra panowie ten off top jest niepotrzebny :-) ale juz koniec wiec, ja mam takie pytanko. CZY ktos moze potwierdzic ze taki kombajn jak cylinder typu 0 i lufa 650mm ( bez roznicy czy markowa czy castoramka) bedzie dzilac lub najlepiej jezeli ktos to u siebie zamontowal, to czy dziala :-). Dzieks i Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...