Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana na chromowany cylinder w M15 przy 430fp, opłaca sie?


Recommended Posts

Witam

Mam M15A4 CA i robie tuning do ok.430fps, wywaliłem z niego wszystko oprocz kabli i wkładam:

 

Zębatki Super Torque Up [CA]

Wzmocniony aluminiowy tłok [iCS]

Zestaw cichej głowicy cylindra i tłoka v.2 [ZS-03-20]

Sprężyna 140MS [CA]

 

I nie wiem czy warto jest wymieniać cylinder stockowy CA (typ 1) na chromowany systemy, na MG piszą że niby to cos daje ale ja wole poczytać opinie innych manikaów.

 

Tyle

Speaker

 

P.S Czy jakiś doświadczony maniak mógłby przestudiowac liste częsci do tuningu i ew. cos mi poradzić?

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie chromowane itp cylindry maja to do siebie ze zmniejszaja tarcie. Ja szczerze powiedziawszy duzej roznicy nie odczułem ale to jest indywidulana kwestia . Pojawił sie juz od pewnego czasu cylinder guardera na asgshopie.pl. Ostatnio dzwonilem pytalem sie ale narazie nic nie mogli powiedziec o nim gdyz go nie testowali, natomiast z systemy sa zadowoleni.

 

Skoro juz tyle wymieniasz to zmien rowniez dysze, prowadnice sprezyny koniecznie (systemy najlepiej) wstaw sobie prec lufe + gumke silikonowa i bedzie grało i burczało :P

 

PS Oczywiscie wieksza baterie mowe tutaj o voltarzu i amperarzu.

Link to post
Share on other sites

I dwójnóg + baterie 12V + i ACOG'a itd itp :D:D:D, nieno jeśli to duzo da względem stockowego cylindra to wymienie ale moj buzdżet nie jest nie skonczony móglbym sobie chocby kulki kupic. Słyszałem ze te niby dysze uszczelnione nie dają duzo wzgledem stockowych CA.

 

Baterie mam 9.6V 1700mAh :)

 

PS Lufa to 250 wiec narazie sie z nia wstrzymam

Link to post
Share on other sites

Ja mam risa. Na sprezynie 170 CA mam wsadzone: prowadnice, dysze zestaw cichej glowicy tloka i cylindra, cylinder i to chyba wsio. Bede zmieniał teraz sprezynke ale nie wiem jeszcze na jaka. Natomiast wszystko smiga jak ta lala.

 

Lufa systemy za 135 zl 6.04 i styka ;]

Link to post
Share on other sites

Ja bym ci radzil zmienić na 210PDI bo w sumie te częsci co masz to juz stykną a zebatek nie trzeba wymieniac, pójdzie nawet na stalowkach i to długi czas.

 

P.S ale i tak nadal nie wiem czy brać ten cylinder :twisted:

Link to post
Share on other sites

Mi nie zalezy na szybko-strzelnosci i tak strzelam ONLY semi przy taki tuningu i wogóle zawsze, silnik mam stockowy i z doświadczenia nie tylko mojego wiem ze pociągnie min 210 PDI, a co do baterii to mam 9.6V a bawić sie w V12 to nie wiem ale czy to konieczne wymieniać baterie i silnik przy spręzynie 140MS? :?

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Speaker, osobą która mogłaby Ci udzielić odpowiedzi będzie Czoper z Kruków lub Padre z RBB - ewentualnie być może ktoś z obecnych tu właścicieli sklepów/ serwisów. Zarówno hellmans jak i Bartkie brzmią raczej jak świeżo upieczeni posiadacze drogiego sprzętu, zresztą hellmans już od jakiegoś czasu bryluje swoją wiedzą na różnych forach.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Zarówno hellmans jak i Bartkie brzmią raczej jak świeżo upieczeni posiadacze drogiego sprzętu,

 

Miło. Ja tylko pisałem to czym byłem swiadkiem we własnym karabinie, a tego juz troszeczke w nim powymieniałem, ale oczywiscie kto pyta nie błądzi i zapytaj sie bardziej doswiadczonych kolegów ;)

 

Pozdrawiam Bartkie

Link to post
Share on other sites

Wczoraj popytałem sie juz bardziej "doświadczonych" ludzi ze środowiska w tym 2 sklepy (bardzo szybka odp z ich strony) i przekonali mnie do bore-upa.

 

Nowa lista częsci wyglada następująco:

 

Bore-Up CA

Zębatki Super Torque Up [CA]

Wzmocniony aluminiowy tłok [iCS] (standardowa szerokosc zębów)

Sprężyna 140MS [CA]

 

Lista Pytan :) (nie śmiac sie)

 

Czy cały zestaw będzie grał przy tej liscie częsci?

Czy bore-up CA duzo rózni sie od Syytemowskiego?

 

Tyle

 

P.S

Jak coś nie bedze grało, macie inną lepszą koncepcje albo uwagi zastrzeżenia to piszcie śmiało. :D

Link to post
Share on other sites

witam

 

 

Czy cały zestaw będzie grał przy tej liscie częsci?

 

ja wlasnie wymienilem w moim karabinie zestaw (tydzien temu przeszedl chrzest):

 

bore up CA

sprezyna M120 guarder

zebatki super torque up CA

 

wg danych asgshopu osiagnalem na tym 440-445fps i wsio dziala elegancko

 

 

Czy bore-up CA duzo rózni sie od Syytemowskiego?

 

cena??? zaryzykuje takie stwierdzenie, gdyz wg mnie to roznice beda niewielkie, napewno nie wprostproporcjonalne do ceny. taka sama opinie otrzymasz w asgshopie

 

 

tekere

Link to post
Share on other sites

Ja odradzałbym aluminiowy tłok - owszem, jest mocny itd, ale też 2 razy cięższy od tych z tworzywa i spadnie Ci szybkostrzelność. Wiem, ze Ci na niej nie zależy, bo strzelasz na singlu, ale to nic nie szkodzi - w końcu szubkość reakcji na spust też jest ważna (jeśli nie ważniejsza od ROF), nie? Weź jakiś wzmocniony tłok z ABSu, bardzo dobry jest czerwony Systemy, chociaż 2x tańszy czarny też daje radę. Ale znajomy przy sprężynie 210PDI używa właśnie czerwonego i bardzo sobie chwali (ani ryski na zębach).

Link to post
Share on other sites

Dobra to co chciałem wiedziec o cylindrach i gb to juz wiem, ale mam pytanie odnośnie baterii. Mam 9.6V 1700mAh V-shape - pociągnie ona m130 ablo m140 systemy? (waha sie tą miedzy 430~460fps) i czy stockowy silnik CA pociągnie taka sprężyne?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pozwolę sobie na przyczłapnięcie do postu kolegi Speakera z powodu prawie identycznego dylematu.

Właśnie pozbyłem się 4 ząbków z zębatki silnikowej, co skutecznie, wręcz w 100% uniemożliwa mi strzelanie z mojej M15A4 CA. Nieunikniona zmiana części "nadejszła".

 

Posiadane:

:arrow: Preclufa 509mm 6.04 Systema

:arrow: GB v2 wzmocniony CA na łożyskach

 

Planowane:

:arrow: Wzmocniony, kompletny zestaw cylindra i tłoka do M4A1 / M15 Guarder >link<

:arrow: Sprężyna M120S HurricanE >link<

:arrow: Zestaw zębatek - Torque Up Classic Army >link<

:arrow: Gumka HU czarny silikon Systemy

 

Pytania

:arrow: Jak u kolegi - czy sanyo 9.6V, 1700mAh da radę?

:arrow: Czy stokowy silnik CA da radę?

:arrow: Czy zestaw ma jakieś nieznane mi jeszcze wady przemawiające za jego zmianą na inny?

:wink: Dlaczego te części są takie drogie?

:wink: Kto mi podbiera kulki z szafki? ( z każdą strzelanką jest ich coraz mniej)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...