Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń czarnoprochow , czy ktos z maniaków ma i sie bawi w to?


Recommended Posts

W ASG bawi się sporo osób zajmujących się bronią czarnoprochową.

Ja osobiście strzelam z muszkietu lontowego o 19mm średnicy lufy (waga kuli to 40g ołowiu), i repliki Colta Navy cal. '44. Fajna zabawa, dużo dymu, i niesamowita satysfakcja jak się trafi w tarczę na 50m (z muszkietu). Rewolwer celnością nie ustępuje współczesnym produktom, tylko proces ładowania znacznie dłuższy, no i trzeba dojść do wprawy w doborze ilości prochu, pocisku. przybitek itd. itp.

Jak dla mnie wspaniała zabawa.

Link to post
Share on other sites

No coż, na strzelnicy na której strzelam jest sporo czarnoprochowców. Wszysko pięknie, bez zezwolenia itp. ale... o ile mi wiadomo pisadanie czarnego prochu jest nielegalne. Możesz mieć broń sprzed 1850 r. (lub jej replikę), kule, przybitki... ale teoretycznie strzelać ci z tego nie wolno. Polecam klub, stowarzyszenie itp. gdzie ludzie mają pozolenie na zakup amunicji i cześci składowych.

Link to post
Share on other sites
o ile mi wiadomo pisadanie czarnego prochu jest nielegalne. Możesz mieć broń sprzed 1850 r. (lub jej replikę), kule, przybitki... ale teoretycznie strzelać ci z tego nie wolno
Strzelać wolno, ale tylko na strzelnicy! Jest to broń, którą można posiadać bez pozwolenia, a nie nie-broń.

Proch równiez można kupować i posiadać. Swego czasu KGP bezprawnie rozsyłała do sklepów "okólnik" (jak za komuny) z własną interpretacją ustawy informując, że będą sklepom sprzedającym proch odbierać koncesję. Policja nie jest od interpretowania prawa! Od tego są sądy!!! A ustawa mówi jasno, że pozwolenie na broń obejmuje pozwolenie na posiadanie broni oraz amunicjii odpowiedniej kalibrem do strzelania z niej. Skoro na CP nie trzeba mieć pozwolenia to i na amunicje do nich również!

Niestety wiele sklepów przestraszyło się szantaży policji i zaprzestało sprzedaży. Na szczęście nie wszystkie.

Link to post
Share on other sites

No i wątpliwości rozwiane...

Mimo wszystko znając naszą opolską milicję i tak strzelanie tu z CP jest ryzykowne. Mają awersję do broni (pewno dlatego, że sami nie umieją strzelać wogóle). Tak czy inaczej widziałem już sprawy podjęte przez prokuraturę na podstawie bezprawnych rozporządzeń więc tylko uczulam. To broń i kłopoty mogą być nawet jak działacie zgodnie z prawem. Wybadajcie klimat w swojej okolicy.

Link to post
Share on other sites

mu mu

od znajomych z RR bawiących się bronią czarnoprochową dowiedziałem się, że maxymalnie w domu przechowują 6 kilo prochu i tez zakupują nie więcej niz te 6 kilo, powiedzieli że ma to związek z jakimis przepisami ale nie mogli mi podac dokładnie o jakie pzrepisy chodzi tylko, że tak wszyscy robia więc oni też :wink:

Link to post
Share on other sites

6 kilo prochu może przechowywać w kasie pancernej człowiek który ma koncesję na sprzedaż tego towaru. W domu można przechowywać tylko tyle ile jesteś w stanie wykorzystać "na bieżąco" - a i taka ilość powinna być zabezpieczona. 6 kilo- hmmm, pewnie ma w domu armatę.

 

p.s. - biorąc pod uwagę, że Ja w swój muszkiet (19mm, kula ważąca 40g) ładuję 9g prochu, a colt '44 zużywa na wystrzał od 0,9g do 1,5g (zależnie od dystansu i amunicji) to wyjaśnić prokuraturze posiadanie 6 kg będzie naprawdę ciężko.

Link to post
Share on other sites
No chyba' date='ze ktos ma pozwolenie na bron, wtedy ten problem znika [/quote']A możesz wyjaśnić w jaki sposób?

 

Pozwolenie na broń umożliwia zakup amunicji do broni na którą wydano pozwolenie. Jako, że na (starą) broń CP nie trzeba pozwolenia to i nie można mieć "pozwolenia na" CP.

 

Jasne, można się starać o pozwolenie na broń CP wyprodukowaną po 1850 r. tylko a) komu się bedzie chciało; B) kto takie pozwolenie wyda.

 

Także jak widzisz to co napisałeś jest tylko potwierdzeniem bezprawnego działania policji...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

WItam

Mam takie pytanko, jako ze nic a nic sie nie orientuje to chcialem zapytac ile trzeba by kaski wylozyc zeby strzelac z broni CP.

 

To znaczy ile potrzeba mi na start kasy.

Chodzi mi o pistolet i akcesoria niezbedne, tak na poczatek zeby mogl strzelac, zeby bron sie nei psula na kazdym kroki itp.

 

Chodzi mo o konkrety.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Po pierwsze proch czarny materiałem wybuchowym jest ale nie kruszącym czy inicjującym ale miotającym (tak samo jak obecnie stosowane prochy na bazie nitrocelulozy). Sama nazwa sugeruje zastosowanie. Tak troche teori z pirotechniki.

 

Po drugie proch można zrobić samemu, wystarczy wejść na lepszą stronke o pirotechnice. Jest on tani i stosunkowo prosty w produkcji choć trochę czasochłonny. Swego czasu mój kolega zrobił czarnoprochowca, kupił kapiszony, kule, proch zrobił sam.

 

Po trzecie ciekawe jest że posiadanie broni pneumatycznej o mocy >17J jest zabronione. A taki muszkiet ma prędkość początkową pocisku o wadze 20-40g w granicach 300-600m/s, więc energia jest duża, nawet bardzo. Kiedyś się tym zabijano a dziś można se w butelki postrzelać.

 

Z prochem i materiałami wybuchowymi jest trochę jak za komuny z dolarami, kupić można ale posiadać nie. :wink:

 

Ogólnie polskie prawo jest fajne.

 

Pozdrawiam Soldat

Link to post
Share on other sites

O co wam chodzi?!

 

Moje wywody są poto aby uświadomić ludziom jak to z tym jest, przynajmniej w niektórych aspektach, teoretycznych.

O ile mi wiadomo, a przynajmniej do niedawna tak było że broń, repliki pneumatyczne czyli np. wiatrówki posiadające energie początkową pocisku większą jak 17J nie były dostępne bez zezwolenia. Chodziło mi o kontrasty w polskim prawie dotyczącym broni, ale widze że nikt na to uwagi nie zwrócił!

 

Najtańszy pistolet na proch czarny jaki wiadziałem w skepach można kupić (nowy) za ok 500-700zł, proch jak pisałem można zrobić samemu ale nie wiem jak ma się sprawa z cenami kul i kapiszonów.

 

Barbie to dla Ciebie:

http://www.kaliber.go3.pl/

http://arms.cxm.pl/viewforum.php?f=3&sid=f...bace59948738082

http://blackpowder.cxm.pl/sklep/

http://www.radex.mil.pl/Sklep/index.php?cP...92396418aaa6a1d

 

Wystarczy poszukać...

 

Soldat

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...