Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moge Ci Churchill sprzedać takową (za pół darmo), ale się raczej na ścianę nadaje. Wykonanie, metal jest naprawdę bez zarzutu. Często lubie sobie z niej na sucho postrzelać bo chłód metalu jest naprawdę bardzo przyjemny i ta symfonia dźwięków. To nie to co plastik. Wada jest taka, że dosyć szybko się zużywa - po jakimś czasie (np półtora roku, jak u mnie) zaczyna syfonować. Moja kiedyś wpadła w piasek. Wyczysciłem ją dokładnie, nasmarowałem itp, ale... to już nie to samo... Nie wiem czy to wina tego że sie zabrudziła czy ten typ tak ma. Zamek zaczyna trzeć o szkielet i kurek do tego stopnia, że BB nie jest w stanie pokonać siły tarcia i kiepsko to wygląda. Służyła mi długo i byłem z niej zadowolony. W końcu każdy pistolet ma jakąś żywotność.

 

Powiem Ci tak - nie rezygnuj z full metalu - naprawdę warto!

Link to post
Share on other sites

To ja zapytam inaczej - czy warto ją wziąć TYLKO I WYŁĄCZNIE jako broń boczną? Czyli nie będę z niej zbyt dużo strzelał, tylko w razie awarii AEGa i w domku dla zabawy. Bo uwielbiam wszystkie FUll Metale, ten chłód metalu w lato i przymarzające paluchy w zimę :lol: Bo wziałbym KSC-KWA, ale to plastik jest :( No i wszyscy się rozpisują o tych metalicznych dźwiękach BlowBacku... Poza tym metalowy zamek jest pewnie cięższy niż ten w KSC, więc i siła BB większa.

 

KJW to aż taki chłam, że wogóle lepiej go nie dotykać, czy tak jak pisze Poland przez jakiś czas służy dobrze i potem dopiero zaczynają się problemy? Od razu mówię, że na HFC kasy nie mam, chyba że trafi się okazyjnie używana.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to ona sie nadae do noszenia dla szpanu w kaburze udowej na strzelance i ew. wystrzelenie 2-3 kulek/strzelanka jak nie ma czasu na doladowanie last maga.Duzo lepiej moim zdaniem poczekać i dołozyc róznice a mieć prawdziwa super berettke z HFC :D

o ile pamietem KAB ma do sprzedania KJW rozlozone :P

Link to post
Share on other sites

mam beretke M9 z KJW wersja chrome full metal. Wizualnie nie ma mocnych :D Jest to moja jedyna bron (nie liczac allegrusa) i uzywam ja non stop na strzelankach. Jezeli zaakceptujesz wady jakie ma (opisalem wszystko w innym poscie) i wiesz co z nia mozna robic a czego nei mozna to bedziesz zadowolony. Zasieg ma bardzo podobny do stockowych elektrykow wiec na polu bitwy nie czulem sie gorszy. No i powtarzam wizualnie i mocowo robi wrazenie (kazdy chial dotknąć i oddac kilka strzalów ;) Jezeli chcesz ja uzywac tylko jako bron boczna to spokojnie mozesz ja kupic. Na tych kilka strzalow raczej Cie nie zawiedzie. A wydawac duzo wiecej kasy tylko po to zeby lezala sobie w kaburze to bez sensu.

 

PS. Co do szorowania zamka o korpus po kontakcie z piaskiem to czego tu sie dziwic jak sie broni nie czysci;] Jakby byla czysta to skad tam piasek? ;] Fakt faktem ze na takie czyszczenie czasem trzeba poswiecic 1,5 godziny;]

Link to post
Share on other sites
Moja kiedyś wpadła w piasek. Wyczysciłem ją dokładnie, nasmarowałem itp.
Ślepy czy jak tam? Wyczyszczona była na glanc, a poświęciłem na to parę ładnych godzin, używając szczotek, szmatek, a później dokadnie smarując wszystkie elementy.

 

Durnym rozwiązaniem w KJW jest umieszczenie śrubki w miejsu o które trze kurek przy przeładowaniu. Dla porównania w Hi-Capie WE w tym miejsu jest gładki metal (żeby zminimalizować tarcie), no ale chłopaki z KJW walęli tam śrubkę.

 

To koszmarne tarcie występuje na styku kurka ze szkieletem. Jesli by wymontować kurek to wszystko działa gładziutko, no ale tak się nie da :wink:

Link to post
Share on other sites

Dziś z tego strzelałem :twisted: Fajny blow-back. Zasięg taki sobie (~20m), ale na broń boczną wystarczy. Nie wiem dlaczego, ale na gazie Ultrair walił o wiele mocniej niż na tym cyber gunowskim :? Gdybym nie kupił już broni bocznej to wziąłbym tą Berettke :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

mam juz 3 miesiace ta giwerke i powiem szczerze ze nie mam na co narzekac. wali mocno, celnie i daleko. jedynym mankamentem z jakim sie dotychczas spotkalem jest magazynek, a raczej jedyna plastikowa w nim czesc, ktora trzyma kulki przed wyleceniem z niego, gdy sie mocno napnie sprezyne popychajaca kulki i pusci to (po kilku takich uderzeniach w moim wypadku) ten plastik sie ulamie. gazu nie zrzera duzo, ogolne wykonanie jej jest solidne - wszystko idealnie sie trzyma kupy;), no i blow-back -po dobrym nasmarowaniu troche, zdaje mi sie zyskuje na sile. polecam ja jak najbardziej

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
jedynym mankamentem z jakim sie dotychczas spotkalem jest magazynek' date=' a raczej jedyna plastikowa w nim czesc, ktora trzyma kulki przed wyleceniem z niego, gdy sie mocno napnie sprezyne popychajaca kulki i pusci to (po kilku takich uderzeniach w moim wypadku) ten plastik sie ulamie. [/quote']

 

Jak to naprawiłeś ? Bo ja już kupiłem 2 magazynek a ten jeden leży i się kurzy, niestety. Będę wdzięczny za opis naprawy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no wlasnie w tym problem ze tego nie udalo mi sie naprawic, skleilem jakims klejem (cos podobnego do superglue, swoja droga moglem to skleic poxipolem i wtedy by powinno trzymac dobrze ale wpadlem na to za pozno)ale niewytrzymalo i sie zgubilo na strzelance. zamowilem wiec 2 magi jeden TM a drugi KJW ale jeszcze niedoszly...

Link to post
Share on other sites

nie syfonuje!!! mam ją od dwóch miesiecy ijeszcze nigdy mi sie to nie przydarzyło;

dragon, wyślij ten zepsuty mag do military.pl - ja po kilku dniach otrzymałem naprawiony magazynek - ten element trzymający kulki u góry trzeba cały wymienić wraz uszczelnieniem - kosztowało to 2dychy i magazynek działa bez zarzutu

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

O ile się nie mylę to magi TM wypuszczają mniej gazu przy strzale w związku z czym jest problem z blokowaniem się zamka po ostatniej kulce (miałem to samo przy M190), prawdopodobnie zabawa z zaworkiem i papierem ściernym może poprawić tą sytuację jakkolwiek nie próbowałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...