Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nanotechnologia - zastosowanie w airsofcie?


Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio poszukując impregnatu do swoich butów natknąłem się na firmę www.amarex.pl. W ich asortymencie znajdują się produkty oparte na nano-technologii.

Po obejrzeniu tego filmiku [przypatrzcie się uważnie w momencie, gdy nalewają ciecz najpierw na cegłę a później na buta trekkingowego; chyba go tym środkiem impregnowali] doszedłem do wniosku, że należałoby spróbować tego środka. Jednak jeszcze napiszę do sklepu i dowiem się co według nich byłoby najlepsze do impregnacji butów. Zauważyłem jeszcze na stronie środki wspomagające/przeciwdziałające parowaniu szyb [najprawdopodobniej będzie to sprzyjać skraplaniu się pary i jej ścieknięciu z szybki]. Moje pytanie, czy ktoś z Was spotkał się już z tym produktem? Jeśli tak, czy można te środki stosować na obuwiu, goglach?

 

ps. Ceny produktów są troche zapierające, dlatego pytam się jedynie z czystej ciekawości.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak, tylko moje pytanie "jak" ten srodek impregnuje? Jak dlugo bedzie chronil buty przed woda? Pomijam juz fakt o standardowych srodkach do impregnacji [woski, olejki itp].

 

Znalazlem osobe, ktora ma srodek z amarexu do szyb samochodowych. Dzisiaj sprawdze, czy wogole nadaje sie do butow.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

E tam...

 

Ostatni krzyk mody to wzmacnianie stali nanorurkami węglowymi (6-cio krotny wzrost wytrzymałości w próbie rozciągania!!)

 

I co z tego? Zapytacie...

 

Ano... można będzie zrobić spluwę, po której jak przejedzie czołg, to będzie można dalej strzelać. Pancerze czołgów wytrzymają jeszcze wiecej, będą lżejsze, podobnie konstrukcje lotnicze..

 

P.S. biolon - chyba nie impregnujesz butów z goretexu woskiem, olejkiem, czy inną pastą do butów? To zatyka pory i gore przestaje działać...

 

P.S. Przejdz sie do sklepu z butami trekngowymi, na pewmo doradzą Ci coś w przystepnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Heh najtańszy impregnat w sprayu - koszta ok 13zł takie lepsze do 30zł Polecam te droższe bo lepiej but przepuszcza powietrze.

Sam mam buty trekingi tylko nie Goretex (bo to koszt powyżej 400zł) ale Raintex (200-300zł) i spoko lejesz na nie wode i nawet nie są lekko wilgotne. A co do tego ile taki impregnat wytrzyma, to w zimie musialem co 4 tygodnie sprayem troche psiknąć a teraz raz na dwa miesiące wystarczy...

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

sprawdzalem ten srodek na butach z dziwnym tego efektem. Ta gdzie but pracowal/wyginal sie zaczela sie kruszyc skora z impregnatem [doslownie zaczela odchodzic skora]. W pozostalych miejscach bez problemu. Na probe zamoczylem je na ok. 5 min w wodzie i po wyjeciu w srodku byly suche [test na desantach]. Nie wiem, moze zastosowanie byloby lepsze na butach innego typu [nie skory]? Z kolei takie testy w domu wstawiajac buty do miski z woda tez nie wiele mowia. Nie scieramy impregnatu i nie poddajemy butow takim czynnikom jakie sa w lesie czy gorach.

 

boron juz mialem ten spray. Stosunek ceny do jakosci jest bardzo dobry, ale ja szukam czegos wytrzymalszego. Jescze nie udalo mi sie wrocic z gor z suchymi butami :wink: Ten srodek z amarex`u jest dobry na powierzchnie nie bedace "w ruchu", bardzo dobrze zdaje ten srodek egzamin na goglach [baardzo dobrze skrapla pare, praktycznie para na szybce jest odrazu skraplana].

 

Jestem po prostu ciekaw czy dostepne nano-produkty niekoniecznie amarex`u mozna szerzej stosowac np jako impregnat do ubran, kamizelek, spodni itp.?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...