Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Twoja replika jest całkiem przyjemna, orginalny montaż Aimpointa takoż. Użycie dwójnogu Harrisa byłoby bardziej zrozumiałe przy optyce innej niż CCO M68 bo tak to raczej zbędny detal i obciążenie. Myslę, że raczej warto pomyśleć o podstawowych narzędziach współczesnego pola walki - dobrej latarce taktycznej i przynajmniej atrapie pointer/iluminatora laserowego/IR. Dobry pas nośny tez by cokolwiek uwiarygodnił Twoją replikę.

 

 

Ale chyba się trochę rozpędziłeś z tą etatowością uzbrojenia. "Duża Armia" obecnie prawie wyłącznie zamawia M4A1, M16A4 pozostaje domeną wyłącznie Korpusu (który tez stopniowo ma na stanie coraz więcej M4). Celowniki zaś trafiają się najróżniejsze i nie wedle nich powinno się rozróżniać broń - takie USMC ma kontrakty na Aimpointy (M68), Trijicony (ACOG kilku wersji), ITL (MARS), EOTech (głównie 552), Elcan (M145) nie licze tutaj celowników precyzyjnych bo zamieszanie się powiększy.

 

Bardziej klasyczna konfiguracja współczesnej M16A4:

c857f1f42cd.th.jpg

Link to post
Share on other sites

M16A4 znajduje sie na wyposazeniu US Army, ktora uzywa czesto w konfiguracji jaka przedstawilem (opieralem sie na kilku zdjeciach). Zbieram wlasnie na latarke taktyczna Surefire serii 95X dla dopelnienia zestawu. Zas iluminator laserow AN/PEQ-2 jest niedostepny dla rynku cywilnego i jego sprzedaz jest regulowana przez Departament Stanu USA.

 

Karabin takze wczoraj wyposazylem w awaryjny celownik przeziernikowy Matech typu flip-up, takze znajdujacy sie na armijnych M4, M4A1 i M16A4. Pozdrawiam.

 

P.S. To nie do konca replika... :D

Link to post
Share on other sites
Zas iluminator laserow AN/PEQ-2 jest niedostepny dla rynku cywilnego i jego sprzedaz jest regulowana przez Departament Stanu USA.
przynajmniej atrapie
Dodam, że dostępnej w większości sklepów AS bez żadnych pozwoleń :P
Link to post
Share on other sites
Zas iluminator laserow AN/PEQ-2 jest niedostepny dla rynku cywilnego i jego sprzedaz jest regulowana przez Departament Stanu USA.
przynajmniej atrapie
Dodam, że dostępnej w większości sklepów AS bez żadnych pozwoleń :P

 

Mialem na mysli nie-airsoftowa wersje tego celownika. Oryginal kosztuje nieco ponad $900 USD i jest zastrzezony.

 

Robson 955 m/s.

Link to post
Share on other sites

Zamiast odwiedzić stronę departamentu obrony, albo korpusu marines będziecie sie wykłÓcać, w wyglądzie zewnętrznym i osiągach nie ma praktycznie żadnych zmian )

M4 powstało z myślą o CQB, załogach czołgowych, oddziałach specjalnych, dlatego armia zamawia je jedynie dla oddziałów szybkiego reagowania, saperów, itd.

Link to post
Share on other sites

M16A2 w Iraku uzywaja juz jedynie rezerwiscie (i to w niewielkich ilosciach). Preferowana bronia US Armii jest obecnie karabinek M4/M4A1, M16A4 jest teraz takze stopniowo wprowadzany lecz ze wzgledu na jego gabaryty i mase, nie jest zbyt popularny wsrod jednostek zmechanizowanych i lekkiej piechoty. Szyne ktora nosi M16A4 ma oznaczenie M5 RAS (Rail Adapter System), ktora pomyliles ze wczesniejsza jej odmiana dla M4 - RIS (Rail Interface System). Obie wyprodukowala firma Knights Armament i RIS ze wzgledu na to, ze nie jest zbyt stabilny jet wycofywany ze sluzby. Glowna roznica miedzy odmianami A2 i A4 jest szyna Picatinny, ktora jest inegralna czescia komory zamkowej M16A4.

Link to post
Share on other sites
Twoja replika....

 

jesteś pewny, że to replika...? :)

magazynek wygląda na oryginalny, chwyt pistoletowy jest zdaje się pusty w środku, aimpoint to zdaje się też oryginał (logo na tubusie i na osłonkach...) (nie tylko montaż)

 

a AN-PEQa oryginalny jest też do zdobycia dla cywila, przynajmniej w USA...:)

Link to post
Share on other sites

Naprawde niewiem boalorka1 Skąd.

Więc nie dezinformuj forumowiczów informacją, że obecnie nie używa się już A2.

W siłach specjalnych USA zamiania się M4 na nowe SCAR-y.

Chłopie. Idź na strone departamentu obrony, korpusu Marines. Poczytaj - potem sie wypowiadaj.

 

PS. Jeszcze nie dawno było tam wiele filmików na temat uzbrojenia armii. Nie wiem jak jest teraz.

Link to post
Share on other sites
Idź na strone departamentu obrony, korpusu Marines. Poczytaj - potem sie wypowiadaj.

Po pierwsze idź naucz się pisać, bo twoje wypowiedzi czyta się okropnie. :ściana:

Po drugie napisałeś o USArmy, wcisnąłeś do tego USSF i odwołujesz się do strony USMC. Jak tu Ciebie zrozumieć. :roll:

Nie wspominając już, że podane przez Ciebie informacje są błędne.

Jak znajdziesz jakieś zdjęcie z Iraku przedstawiające armistę z M16A2 i w obecnym wzorze kamuflażu, to możesz wrzucić na forum, bo chętnie bym zobaczył.

Nie mówię, że zostało całkowicie wycofane, bo pewnie nadal będą używane na podobnych zasadach jak AK47 w Wojsku Polskim (na treningach, defiladach etc.), ale ciężko jest nazwać je standardowym sprzętem.

Link to post
Share on other sites

M4 nie jest preferowanym, ale glownym uzbrojeniem piechoty obecnie w Iraku oraz w Afganistanie. M16A2 teraz jest powszechnie uzywany tylko podczas szkolenia oraz jako wyposazenie jednostek tylowych i logistycznych. Jednostki liniowe pelniace sluzbe za granica sa najczesciej wyposazane w M4/M4A1 ale takze w coraz wiekszych ilosciach M16A4 Modular Weapon System. Informacje na stronach US army i Marines sa przestarzale i niedokladne i skoro to jest jedyne zrodlo Twojej wiedzy na ten temat nie radzilbym sie wyklocac o ich slusznosc bo wprowadzasz ludzi w blad.

Link to post
Share on other sites
voila

Nie mówię, że nie ma, bo widziałem sam ze 2. Niełatwo jest je jednak znaleźć (chyba, że prowadzisz album ze wszystkimi zdjęciami jakie znajdziesz).

Są też zdjęcia z Kałaszami, a nie oznacza to przecież, że jest to ich broń standardowa.

Link to post
Share on other sites

Poprostu niesamowite. Informacje na stronie korpusu i departamentu obrony USA są PRZESTARZAŁE ! Niewiem w takim razie Skąd mam czerpać swoją wiedzę ? Z amatorskich stron pisanych przez graczy CS-a ?

Rozumiem że Twoja wiedza o armi amerykańskiej jest większa niż departamentu obrony.

Moim zdaniem powinieneś napisać do nich maila że się mylą, mówiąc że standardowym karabinkiem US ARMY jest i do roku 2012 będzie M16A2.

PrzecieŻ, to trzaba to zgłosić ! :lol:

 

Naoglądałeś się zdjęć z irackich z oczywistych względów.

 

Nie wiem: o armi, marinsach, i siłach specjalnych.

 

PS. Nie rozumiem czemu admin podkreśla nazwy broni i oddziałów tylko w moich postach. Może teraz dla odmiany wszystko zrobić na różowo ?

 

[Pisz poprawnie, nie powtarzaj ciągle tych samych błędów. Nie pisze się "m16" tylko "M16", nie mój wymysł tak se nazwali i do tego się stosuj. O ortografii już (na razie) nie wspomnę. Foka]

Link to post
Share on other sites

Ray, ja tylko wkleiłem zdjęcie, nic nie chciałem nikomu udowadniać. Obecnie chyba większość używa M4, to chyba nie podlega dyskusji, i w gruncie rzeczy co to mnie obchodzi jak to jest zapisane w papierach czy na stronie internetowej.

Link to post
Share on other sites

Witia_PL, jak podkreslil admin powtarzasz jedynie w swoich argumentach bledne informacje. Ja swoja wiedze czerpie z wlasnego doswiadczenia oraz obserwacji.

 

Robson, drugie zdjecia przedstawia wlasnie M16A4 lecz ze starszym celownikiem Aimpoint COMP M.

 

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 13 Maj 2006 19:59 ]

Kilka zaktualizowanych zdjec mojego M16A4:

 

m16a418pp.th.jpg

 

m16a427ga.th.jpg

 

m16a436pp.th.jpg

 

I podkreslam, ze jest to bron OSTRA.

Link to post
Share on other sites
jak podkreslil admin powtarzasz jedynie w swoich argumentach bledne informacje
O przepraszam.

Po 1. nie admin tylko mod

Po 2. ja pisałem tylko nt. ortografii nic. Ze stanowiska moda nie wypowiadam się na tematy merytoryczne.

Link to post
Share on other sites

boalorka1, śliczny karabin, naprawde piękny:)

Jak trafił do polski? firmy kurierskie itp. chyba nie są chyba zbyt skore do transportowania takich zreczy?

 

pozdrawiam

kapral

 

 

PS. Witia, jesteś kretynem jakich mało.

ale też cie pozdrawiam:)

Link to post
Share on other sites

Nie, sądze żeby używał tego do polowań, ponieważ inni myśliwi nie tolerują zabardzo na polowaniam wojskowych cacek. Różne próby wprowadzenia na polowania ak-podobnych karabinów nie zawsze były przyjmowane.

 

Moja wiedza opiera sie luźno na doświadczeniach mojego kolegi, którego ojciec jest myśliwym.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli swoją wiedze i doświadczenie na temat uzbrojenia armi amerykańskiej stawiasz ponad wiedze departamentu obrony, to głęboko Ci współczuje. Tak jak mówiłem: napisz do nich maila i powiedz że gówno wiedzą o swojej armii.

Nie znosze ludzi takich jak Ty. Mówisz im że 2+2=4 ale oni będą się upierać, że 2+2=5. Dziecinny przykład ale doskonale ilustruje Twoje równie dziecinne zachowanie.

Link to post
Share on other sites

Witia - a może to ty mylnie zakładasz, że każdy kto pisze na tym forum to pryszczaty nastolatek, który swoją wiedzę czerpie głównie poprzez zbyt długie przesiadywanie w internecie...? :)

Są rzeczy na świecie, o których się stronom internetowym nie śniło....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...