Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To ja wam powiem ........ Wy wszyscy sie nie znacie i .......... Kalach jest lepSzy bo mozna nim rzucac......... A M16/M4 nie, bo sie ulamie kolba .............Ludzie podziwiajcie bron goscia. A Tobie boalorka1 powinni zabronic umieszcac te zdjecia na forum.... Przez Ciebie wiele osob popadnie w kompleksy. Swoja droga bardzo fajny karabin, zastanawia mnie tylko, uzasadnienie jakie wpisales na policji co do rodzaju broni (sportowa czy jaka....). Przeczytalem caly wĄtek i powiem wam szczerze - Panie C i Panie K dajecie sie podpusczac jakiemus chlystkowi - po co?? Widac ze kolega caly czas zapental sie w jakis dziwnych argumentach - fakt ma po_czesci racje - ale caly czas uwaza, ze ta racja moze byc wyrazana tylko i wylacznie jego slowami.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja wam powiem ........ Wy wszyscy sie nie znacie i .......... Kalach jest lepSzy bo mozna nim rzucac......... A M16/M4 nie, bo sie ulamie kolba

A to ostatnie skąd wziąłeś? Z tych samych opowieści, jak to pocisk zmienia tor lotu na byle listku? Rany, czy do kogokolwiek dotarło, że w latach 1980., kiedy części z Was jeszcze nie było na świecie, Amerykanie wprowadzili do uzbrojenia zmodyfikowany karabinek automatyczny M16A2, w którym wyeliminowali część wad pierwszej odmiany? O zmianach jakie zostały wprowadzone w znacznie późniejszym M4 nawet nie wspomnę, bo znowu musiałbym się rozpisywać. W każdym bądź razie, ani kbk AK/AKM ani M16A1/A2 nie polecam zbyt dużo rzucać - broni pewnie i nic się nie stanie, ale szlag może trafić przyrządy celownicze (zwłaszcza odsłonięte i niczym nie zabezpieczone jak w AK).

 

PS. Tak na marginesie w WP testuje się każdą broń strzelecką rzucając ją na beton z odległości - powiedzmy, że ponad 1,5 metra - pod różnymi kątami. Naprawdę serce się kroi, jak się popatrzy, jak oni to robią z nowym Borem :cry:

Link to post
Share on other sites

Niestety z AR-15'tka sie niedawno pozegnalem, ale za to jest nowa zabawka:

 

clipboard03xz9ie4.th.jpg

 

clipboard04wb6ao9.th.jpg

 

 

Swiss Arms (SIG) CQB znany takze jao SG 552-1 w wersji pol-automatycznej. Bardzo starannie wykonana i wyjatkowo dobrze przemyslana konstrukcja. Zamek i zespol napedowy w tym karabinku to dzielo sztuki w porownaniu z karabinami serii AR/M16. Nie ma to jak tlok gazowy zamiast gazow bezposrednio tloczonych do komory zamkowej jak w AR-15. Wystrzelilem dotad ponad 600 nabojow z niej wraz z nabojami smugowymi (ktore wyjatkowo zanieczyszczaja uklad gazowy) nie czyszczac jej bez jakichkolwiek przeszkod. SG 552 ten jest takze wyjatkowo celny do 100 m korzystajac z dioptera z nastawami do 300 m. Jest to takze jedyny karabin jaki znam, ktory wyposazono standardowo w celowniki nocne podswietlane promieniotworczym trytem. Naprawde polecam!

Link to post
Share on other sites

I jedyne 1850 euro na wolnym rynku ;-)

Ale fakt Boalorka, teraz rzeczywiście jest Ci czego pozazdrościć w kraju Radom Huntera. I jeszcze pas BlueForce'a - widać że wiesz gdzie stoją konfitury...

 

Z którego roku ten SIG jest? Bo Francuzi mówili że w starszych 552 lubiła sobie pęknąć żerdź sprężyny powrotnej (w 552 inaczej rozwiązana niż w serii 550/551/556)Potem SIGArms naprawił ten feler), wprawdzie oni mówili o dosyć intensywnie strzelanych 552 dla Commandos Marine.

Edited by Catch22
Link to post
Share on other sites

I jedyne 1850 euro na wolnym rynku ;-)

Ale fakt Boalorka, teraz rzeczywiście jest Ci czego pozazdrościć w kraju Radom Huntera. I jeszcze pas BlueForce'a - widać że wiesz gdzie stoją konfitury...

 

Z którego roku ten SIG jest? Bo Francuzi mówili że w starszych 552 lubiła sobie pęknąć żerdź sprężyny powrotnej (w 552 inaczej rozwiązana niż w serii 550/551/556)Potem SIGArms naprawił ten feler), wprawdzie oni mówili o dosyć intensywnie strzelanych 552 dla Commandos Marine.

 

 

Czesc Catch22, dzieki! Brakuje mu jeszcze paru dodatkow, m.in. szyny montazowej Picatinny, celownika (zastanawiam sie nad Aimpointem COMP M2 lub kolimatorem Docter Optic), chwytu przedniego oraz latarki/lasera Insight M6X, ktory jest juz w drodze.

Co do roku produkcji jest to jeden z nowszych egzemplarzy jednak byl on wyposazony w stalowa zerdz sprezyny powrotnej (jak prawidlowo wskazales miala ona tendencje do pekania przy intensywnym uzyciu), ktora wymienilem na wszelki wypadek na podobna zerd z tworzywa sztucznego, ktora to Swiss Arms skorygowala problem. Spotkalem sie z w pelni automatycznym 552, ktoremu owa czesc poszla podczas strzelania, ktorej strzelec natychmiast nie wykryl. Spowodowalo to pekniecie nosnika zamka jak tu dobrze widac:

 

carrierzl0ry0.th.jpg

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
A propos, jak trudno sprowadzic samopowtarzalne egzemplarze broni dlugiej do Polski?
Nie ma problemu. Trzeba znaleźć sklep, który Ci ściągnie, albo ściągać samemu, ale nie wiem jak ze strony formalnej to wygląda. Ale broni samopowtarzalnej jest w Polsce dużo, sam strzelałem z broni znajomych - eMki, Beryl, SiG, SWD, widziałem M14.

 

Jak dokladnie wyglada proces nabywania licencji i jakie sa wymagania?
Nie licencji tylko pozwolenia - jak na każdą inną broń. Możesz na pozwlenie myśliwskie kupić np. Tigra (SWD), ale większość broni pochodzenia wojskowego jest kupowana na pozwolenie sportowe - na karabin centralnego zapłonu.
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu. Trzeba znaleźć sklep, który Ci ściągnie, albo ściągać samemu, ale nie wiem jak ze strony formalnej to wygląda. Ale broni samopowtarzalnej jest w Polsce dużo, sam strzelałem z broni znajomych - eMki, Beryl, SiG, SWD, widziałem M14.

 

Nie licencji tylko pozwolenia - jak na każdą inną broń. Możesz na pozwlenie myśliwskie kupić np. Tigra (SWD), ale większość broni pochodzenia wojskowego jest kupowana na pozwolenie sportowe - na karabin centralnego zapłonu.

 

Skoro przepisy sa stosunkowo liberalne (w porownaniu np. z dyktatura w Wielkiej Brytanii itp) ciekawe czemu tak slabo rozwiniete jest strzelectwo sportowe w Polsce? Jak wroce na wakacje bede staral sie o pozwolenie, jake sa wymagania na temat np. pobytu?

Link to post
Share on other sites

Strzelectwo sportowe w Polsce jest słabo rozwinięte bo ludzie nie wiedza jak się zapisywać do klubów, co trzeba zrobić żeby otrzymać pozwolenie na broń sportową, generalnie nie ma w naszym kraju propagowania tego typu działalności sportowej przez władze. Ci, którzy chcą - znajdą sposób żeby strzelać. Oprócz tego mam wrażenie że ludzi odstrasza perspektywa zapisywania się gdzieś, starania o pozwolenia, może jakich badań... kontaktu z policja itd. W sprawie broni dezinformacja jest ogromna. Ja na przykład posiadam czarnoprochowca i na dobrą sprawę nikt kto nie interesuje się tym bezpośrednio nie wie, że można go mieć bez pozwolenia. Broń jest tabu.

Link to post
Share on other sites

boalorka1 - liberalne? Kozlowski - łatwo o pozwolenia? Śmiech na sali.

 

Z moich źródeł wynika, że w 2007 roku w pomorskim i mazowieckim nie wydano ani jednego pozwolenia na broń sportową. Trudno też o rozszerzenie posiadanych pozwoleń. Policja, niezgodnie z prawem, sama saobie wymyśla pozaustawowe ograniczenia i wymogi co do otrzymania pozwolenia, co ostatnio zostało potwierdzone orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 16.10.2007r. sygnatura akt VI SA/Wa 1570/07, choć wiadome jest od dawna. Teoretycznie w całym kraju obowiązuje to samo prawo, ale osoby z dokładnie takimi samymi papierami, złożonymi w różnych komendach dostają różne odpowiedzi. Policja w podawanych petenetom wymaganych dokumentów podają dokument niewymienione w żadnych przepisach - ot, sami wymyślają prawo.

 

Praktycznie nie ma możliwości dostać pozwolenia normalnie - dostaniesz odmowe i musisz się sądzić.

 

Ale, żeby uzupełnić - boalorka - poczytaj ustawę o broni i amunicji - aby ubiegać się o pozolenie musisz aktywnie uprawiać strzelectwo. Teoretycznie tylko tyle jest podane, w praktyce musisz być członkiem PZSS, mieć licencję sportową, a najlepiej uprawnienia instruktorskie. Musisz startować w zawodach sportowych (min. 6 rocznie). Kto to wymyślił? W ustawie jest mowa o "czynnym uprawianiu strzelectwa sportowego". Czy regularne treningi 2x w tygodniu, bez startowania w zawodach i bez przynależności do jakichkolwiek związków jest uprawianiem sportu (rekreacyjnym)? Jest. Dostaniesz pozwolenie? Zapomnij!

Link to post
Share on other sites

Ja nie napisałem że jest łatwo o pozwolenia, jeśli tak wynikło z mojej wypowiedzi to sorry. A co do Policji to mogę potwierdzić jej totalitarne praktyki mające na celu niedoinformowywanie społeczeństwa, zastraszanie właścicieli strzelnic i sklepów z bronią.

No ale czarnoprochowce są solą w oku wielu przedstawicieli prawa. Obywatel z bronią - brrr !!! ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...