Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG/1 + tłumik


Recommended Posts

Jestem szczęśliwym posiadaczem w/w modelu broni i noszę się z zamiarem dokupienia tłumika i teraz mam następujące pytanie:

1. Czy trzeba dokupywać jakiś adapter z gwintem itd. aby owy tłumik zamontować ?

2. Jakie tłumiki polecacie ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam też ten sam zamiar tylko chcę to zrobić do G3A3 więc ostatnio się trochę na ten temat dowiedziałem.

Do G3 trzeba dokupić adapter na tłumik lecz jak się ostatnio dowiedziałem od Firearms'ów można nagwintować lufę i nakręcić na nią tłumik (tak zrobił jakiś kolo w Wawie). Co do tłumików to najbardziej jestem zgrzany na http://www6.wargameclub.com/WGC_Shop/ ale również przypadł mi do gustu Knight Pro Silencer który można dostać w Firearms.

 

Kwiestia, która nie daje mi spokoju jest mianowicie taka, że stanie się niemal niemożliwością sprawne manewrowanie tak długą spluwą podczas CQB :cry:

 

Pozdrawiam Lukzari.

Link to post
Share on other sites

Tlumik (wystrzalu) do G3 SG1??? Dlaczego chcesz oszpecic taki ladny karabin? Celownik optyczny, dwojnog - tak, ale nie tlumik!

 

Moze sie myle, ale do karabinow snajperskich (a nawet w ogole karabinow!) nie stosuje sie tlumikow wystrzalow (jest tylko kilka konstrukcji, ktore powstaly a priori jako karabin z integralnym tlumikiem) z tego wzgledu, ze wytlumienie strzalu karabinowego jest praktycznie niemozliwe za pomoca domontowanego tlumika (predkosc kuli jest naddzwiekowa + problemy z odprowadzeniem duzej ilosci gazu wylotowego), albo by powodowala znaczna utrate osiagow, co dla snajperki ma zasadnicze znaczenie. Tlumiki nakrecane na lufe stosuje sie w zasadzie tylko do amunicji pistoletowej, a i to albo uzywa sie naboi o mniejszym ladunku, albo skraca sie dlugosc lufy (np tak jest w serii SD MP5).

 

Zreszta G3 sam w sobie jest dosc dluga bronia, ale jak rozumiem za krotka dla ciebie? ;-)

 

No chyba, ze chodzi ci o tlumik plomienia wylotowego (myslalem, ze jest standardowo w tym modelu)...

 

Oczywiscie, kazdy moze sobie dokrecic do karabinu co mu sie tylko zywnie podoba, to wolny kraj, ale sugeruje zachowanie choc minimum rozsadku w pedzie do dobajerzania i wyrozniana swojego guna! (G3 w tej wersji jest na tyle rzadki, ze wyroznia sie juz sam z siebie, ale to zupelnie moja prywatna opinia, hehe).

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites

Jesli ktos posiada jakies zdjecia np G3 z zamontowanym tlumikiem, to chetnie je obejrze i odszczekam to, co powyzej napisalem. Cybul - podaj jesli mozesz gdzie widziales taka modyfikacje do G3, bo mnie sie nie udalo znalezc.

 

Poza tym nie wiedzialem Gunner, ze nie odrozniasz karabinka, strzelajacego nabojami posrednimi (jakim jest AK, zreszta przez niektorych w ogole zaliczany do pistoletow maszynowych) od karabinu jakim jest G3, strzelajacego nabojem karabinowym...

 

Co do amunicji poddzwiekowej, to slyszalem o tym, ale nie wiem czy jest stosowana (oprocz nabojow pistoletowych) - w kazdym razie watpie aby byla stosowana do karabinow snajperskich, bo z pewnoscia ograniczaloby to zasieg jak i celnosc (takze przebijalnosc?).

 

Pozdrawiam

Pik

Link to post
Share on other sites
Dlaczego chcesz oszpecic taki ladny karabin? Celownik optyczny, dwojnog - tak, ale nie tlumik!

 

Piszę tylko, żeby uściślić - G3 SG/1 produkcji Tokyo Marui, o którym mowa, ma dwójnóg "w standardzie".

 

Fakt, że długi to on jest już sam z siebie... Bez żadnych dodatków w postaci tłumika czy czegokolwiek w tym stylu.

Ale w końcu każdy ma to co lubi prawda? :wink:

Link to post
Share on other sites

Tak się skłąda, że czytałem na prawdę dużo na temat tłumików dźwięku.

Zapewne większość z was rozróżnia broń:

-silenced

-supressed

 

"SD" means a weapon is has a suppressor (commonly called a silencer) and is uses subsonic ammo. For example, the Colt M4A1-SD. The combination of these two makes a weapon very quiet, usually the noise from the cycling action is noisier. SP means that a weapon has a suppressor, but is using super sonic ammo (the normal kind) so the crack of the bullet breaking the sound barrier is still heard. For example, the Colt M4A1-SP. This weapon is quieter than it's non-suppressed version, but not nearly as quiet as the SD version. One major difference is that a subsonic bullet is not nearly as powerful as it's supersonic version. This of course varies between rounds.

 

warto wspomnieć, że istnieją poddźwiękowe wersje nabojów 7.62 NATO i 5.56 (tzw. 'whisper')

Link to post
Share on other sites
Tlumik (wystrzalu) do G3 SG1??? Dlaczego chcesz oszpecic taki ladny karabin? Celownik optyczny, dwojnog - tak, ale nie tlumik!

o gustach sie nie dyskutuje :)

 

Moze sie myle, ale do karabinow snajperskich (a nawet w ogole karabinow!) nie stosuje sie tlumikow wystrzalow

mylisz sie :)

PS co to jest tlumik wsytrzalu? aaa takie cos co zaraz za lufa zatrzymuje pocisk i nie ma wystrzalu? no chyba... bo ja slyszalem tylko o tlumikach plomienia i tlumikach dzwieku.

 

(jest tylko kilka konstrukcji, ktore powstaly a priori jako karabin z integralnym tlumikiem)

a owszem powstaly

 

a widziales tlumik do Baretta .50 BMG? a widziales tlumik do strzelby srutowej?

a ja owszem :)

 

z tego wzgledu, ze wytlumienie strzalu karabinowego jest praktycznie niemozliwe za pomoca domontowanego tlumika (predkosc kuli jest naddzwiekowa + problemy z odprowadzeniem duzej ilosci gazu wylotowego),

ktos juz powiedzial cos w stylu ze wynalazki zawdzieczamy ludziom ktorzy nie wiedzieli ze jest to niemozliwe... jak widac ktos nie wiedzial ze niemozliwe jest wytlumienie odglosu strzalu karabinowego i zrobil taki tlumik :)

 

Jesli ktos posiada jakies zdjecia np G3 z zamontowanym tlumikiem

hmmm najpierw mowisz ze sie nie montuje tlumikow na karabinach ogollnie a teraz chcesz G3? hmmm....

 

to chetnie je obejrze i odszczekam to, co powyzej napisalem. Cybul - podaj jesli mozesz gdzie widziales taka modyfikacje do G3, bo mnie sie nie udalo znalezc.

szukajcie a znajdziecie :)

 

Co do amunicji poddzwiekowej, to slyszalem o tym, ale nie wiem czy jest stosowana (oprocz nabojow pistoletowych) - w kazdym razie watpie aby byla stosowana do karabinow snajperskich, bo z pewnoscia ograniczaloby to zasieg jak i celnosc (takze przebijalnosc?).

jest stosowana

wszystko zalezy od sytuacji i potrzeb... przy strzealniu na 50-100m nie jest wymagana taka moc jak przy strzelaniu na 800 i wiecej metrow

Link to post
Share on other sites

Navy, czepiasz sie...

 

PS co to jest tlumik wsytrzalu?

 

Chodzilo mi oczywiscie o tlumik dzwieku wystrzalu i uzylem skrotu myslowego, ktory jak sadze wszyscy zrozumieli.

Jakbym bym czepliwy jak ty to bym napisal: "co to jest wsytrzal"???

 

Nie twierdzilem, ze takowych tlumikow nie ma, tylko ze PRAKTYCE sie ich nie stosuje (co mozna odczytac, ze ich zastosowanie jest bardzo rzadkie) i jak wynika z calej dalszej dyskusji pelne wytlumienie strzalu (tzn dzwieku, hehe) ze standardowej amunicji karabinowej jest NIEMOZLIWE.

 

Napisalem tez w swoim pierwszym poscie, ze zastosowanie innej, specjalnej amunicji powoduje pogorszenie osiagow, co jest ISTOTNYM ograniczeniem w strzelanu snajperskim (w ktorym na marginesie dazy sie raczej do poprawienia celnosci i zasiegu, a nie odwrotnie - przykladem moze byc np Barret).

 

Nadal twierdze, ze do G3 (ktory jest karabinem wojskowym tak w ogole)nie montuje sie tlumikow, takoz do wersji snajperskiej SG1. Zreszta jak ktos ma ochote, to moze sobie przejrzec oryginalna instrukcje do tego karabinu, ktora znalazlem i wrzucilem tutaj (no word about silencer :-) )

http://www.elknet.pl/asg/rs_manual/SG1MAN.pdf

 

Nie mam ochoty ciagnac tego watku. Jak wczesniej napisalem kazdy moze sobie zamontowac tlumik do kazdego karabinu-zabawki jakim jest ASG (nawet do AK47).

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites

heh HK Pro watpliwym argumentem? to Ty bys chyba chcail osobistego wywiadu z prezesem H&K... Powyzsza strona jest najlepszym serwisem nt. produktow HK.. jest na bierzaco aktualizowany i ma daleko idace kontakty w "branzy"

Link to post
Share on other sites

LOL - a co ma piernik do wiatraka, Navy? Stronka jakich wiele, jak znajdziesz podobne potwierdzenie na oficjalnej stronie HK (takowa istnieje jak pamietam), zamiast podpierania sie nadeslanymi z niewiadomo skad zdjeciami gosci w pomaranczowym T-shircie, to nie mam zadnych zastrzezen!

 

Jak dla mnie to zdjecie to wyjatek potwierdzajacy regule, ok? ;-)

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites

Pikace:

Nigdy nie uda Ci się zdobyć "oficjalnego" potwierdzenia, z tej prostej przyczyny, że HK nie produkuje tłumików poza tymi do MP5SD. Wszystkie pozostałe są wytwarzane przez firmy niezwiązane z HK - nie istnieje zatem coś takiego jak "oryginalny" tłumik HK (poza wspomnianym wyjątkiem).

A to, że facet na zdjęciu ma pomarańczowy podkoszulek a nie np. mundur z naszywkami GSG9 pokazuje, że każdy, kto chce zamontować tłumik do G3, może to zrobić bez żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

OK, ko5ma, ale ja nie twierdzilem, ze nie mozna domontowac tlumika, tylko ze nie ma to wiekszego sensu (moim skromnym zdaniem ktorego nie mam ochoty nikomu narzucac...), a to jest zasadnicza roznica!

 

Juz po raz trzeci pisze - JAK KTOS MA TAKA FANTAZJE, TO NIECH SOBIE ZAMONTUJE TLUMIK (a nawet piorko w d..., hehe, bez obrazy ;-) )

 

Jak dla mnie definitywny EOT...

 

Pozdro

Pik

Link to post
Share on other sites
OK, ko5ma, ale ja nie twierdzilem, ze nie mozna domontowac tlumika, tylko ze nie ma to wiekszego sensu, a to jest zasadnicza roznica!

hmmm

 

Moze sie myle, ale do karabinow snajperskich [...] nie stosuje sie tlumikow wystrzalow [...] z tego wzgledu, ze wytlumienie strzalu karabinowego jest praktycznie niemozliwe za pomoca domontowanego tlumika [...], albo by powodowala znaczna utrate osiagow, co dla snajperki ma zasadnicze znaczenie. Tlumiki nakrecane na lufe stosuje sie w zasadzie tylko do amunicji pistoletowej

Jesli ktos posiada jakies zdjecia np G3 z zamontowanym tlumikiem, to chetnie je obejrze i odszczekam to, co powyzej napisalem. Cybul - podaj jesli mozesz gdzie widziales taka modyfikacje do G3, bo mnie sie nie udalo znalezc.

 

jesli wg Ciebie tu jest napisane to samo co teraz mowisz to pliz wyrarzaj sie jasniej :)

Link to post
Share on other sites

Zaryzykuję tezę, że GSG1 z amunicją poddźwiękową miałby niewiele lepsze osiągi niż np. UMP z tłumikiem - jako że amunicja .45 jest standardowo wolniejsza od dźwięku, a swojego pałera ma.

 

Ponadto, są giwery, na których tłumik wygląda fajnie, które aż same proszą się o jego dołaczenie (mac10, micro uzi, beretta) , a są i takie, któe po takim zabiegu wyglądają śmiesznie ( ak74, fal, famas, )

 

Jeśli ktoś chce snajpować po cichu, wybiera giwerę do tego przeznaczoną:

AW Covert 7.62mm

VSS Vintorez 9 x 39mm Russian

Link to post
Share on other sites
Zaryzykuję tezę, że GSG1 z amunicją poddźwiękową miałby niewiele lepsze osiągi niż np. UMP z tłumikiem - jako że amunicja .45 jest standardowo wolniejsza od dźwięku, a swojego pałera ma.

Polemizowałbym. Może się mylę, ale 7.62 jest chyba dużo cięższa od .45, więc nawet przy tej samej prędkości wylotowej będzie silniejsza. Trzeba by znaleźć wyniki jakichś testów... Nie zapominaj też o celności jaką zapewnia długa lufa. Zresztą, gdyby było tak jak mówisz, nikt by nie używał takiej amunicji, prawda?

Ponadto, są giwery, na których tłumik wygląda fajnie, które aż same proszą się o jego dołaczenie (mac10, micro uzi, beretta) , a są i takie, któe po takim zabiegu wyglądają śmiesznie ( ak74, fal, famas)

To akurat tylko i wyłącznie kwestia gustu. Ja mam dobry, hehehe, i G3 z tłumikiem mi się _bardzo_ podoba. Całkowicie podzielam zdanie kolegi Cybula - dłuuuga broń = dobra broń ;).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Jesli ktos posiada jakies zdjecia np G3 z zamontowanym tlumikiem, to chetnie je obejrze i odszczekam to, co powyzej napisalem.

Ponieważ zostałem już wywołany przez dwie osoby jednocześnie, zazgrzytam łańcuchami, zawyję donośnie i odpowiem bardzo krótko - zajrzyj sobie Pikace tutaj, a później na spokojnie, w czasie wolnym od spania prześledź wszystkie informacje umieszczone na całej witrynie firmy REFLEX. Polecam się poprzyglądać zdjęciom, na przykład poniższemu :wink:

barrett.jpg

Hmm... zastanawiam się czy w tym całym śmiesznym BBCode jest jakaś możliwość skalowania zdjęć, bo chyba ciut za duże wyszło.

Link to post
Share on other sites

Co prawda mialem sie juz nie odzywac, ale wywolany ponownie do tablicy...

 

Toz juz raz odszczekalem, jesli ktos nie slyszal... Co nie zmienia faktu, ze ten "suppressor" w przeciwienstwie do tlumikow "pistoletowych" ma za zadanie ograniczenie glosnosci strzalu, a nie (prawie) calkowite wyeliminowanie tego odglosu, bo jak to od poczatku tej dyskusji pisze, ze jest to niemozliwe przy pocisku ponaddzwiekowym.

 

Zreszta sam producent stwierdza, ze "Please, note: No suppressor is able to eliminate ballistic "crack" of supersonic bullet... [tutaj nastepuje autoreklama jaki to ten odglos jest cichy ;-) ]".

 

Oczywiscie - nie sposob zaprzeczac, ze takie akcesoria jak tlumiki do karabinow istnieja. Zawsze sie znajdzie ktos, kto chce na tym zarobic - ale gdyby bylo to intratne (czyli skuteczne), to na pewno by bylo oferowane przez producenta broni, czyli firme H&K (majaca przeciez doswiadczenia w tym zakresie). To ze taki produkt jest oferowany, nie odpowiada na pytanie czy jest faktycznie stosowany (oprocz "killerow" w filmach ;-) ) i nie rozwiewa moich watpliwosci co do skutecznosci i sensu stosowania tlumikow w karabinach.

 

Ale to tylko moje personalne zdanie i oczywiscie kazdy moze miec swoje zdanie, czyz nie? Zreszta rownie dobrze mozna uznac, ze do G3 mozna zamontowac przykladowo granatnik M203 od M16, i byc moze znajdzie sie nawet firma oferujaca taki produkt? (nie szukajcie, nie bede juz odszczekiwal, hehe)

 

A tak w ogole to chyba trzeba przeniesc caly ten watek do dzialu "bron ostra", bo o asg prawie nic tu nie ma...

 

Pozdrawiam

Pik

Link to post
Share on other sites
Poza tym nie wiedzialem Gunner, ze nie odrozniasz karabinka, strzelajacego nabojami posrednimi (jakim jest AK, zreszta przez niektorych w ogole zaliczany do pistoletow maszynowych) od karabinu jakim jest G3, strzelajacego nabojem karabinowym...

 

hymm!! od kiedy broń strzelająca pociskiem 7,62 (pośredni) nazywać można pistoletem maszynowym, o ile dobrze pamietam to tłumaczenie okreslenia "Pistolet Maszunowy" to broń maszynow używająca naboju pistoletowego. Chyba takie wytłumaczenie funkcjonowało do momentu wprowadzenia Pistoletu maszynowego strzelajacego pociskami 7,62 NATO przez FN ale to raczej nazywa sie pistoletem ze względu na wielkość. Poza tym osobiście zaszufladkował bym AK 47 jako karabinek szturmowy.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze ja dodam swoje parę słówek.

 

Do G3 tłumik jak najbardziej wygląda, mi się podoba.

 

Co do wersji real, to zarówno SD i SP pasuje.

A jeżeli obawiamy się o celność, to wygląda ona mniej więcej tak (przy pomocy progsu Ballistic Explorer):

7,62x51 Ball 9,72g 800m/s

Na 100m - 8cm

Na 200m - 34cm

Na 300m - 81cm

7,62x51 SubSonic 12,96g 300m/s

Na 100m - 56cm

Na 200m - 230cm

Na 300m - 532cm

 

Porównując do 9mm.

9x19mm ball 7,45g 400m/s

Na 100m - 40cm

Na 200m - 192cm

9x19mm subsonic 10,24g 285m/s

Na 100m - 68cm

Na 200m - 304cm

 

Czyli jeżeli używamy "snajperki" z tłumikiem i amunicją 7,62 subsonic, to jej przeznaczeie jest raczej tylko na bliskie odległości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...