Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Delikatne zwiększenie fps w augu.


Recommended Posts

Myślałem o wymianie sprężyny w moim augu na delikatnie mocniejszą. Stockowo ten karabin ma ok 280 - 290 fpsów i chciałem troche tą wartość zwiększyć. Powiedzmy do około 330 fps. Byłby sens i jezeli tak to co w środku jeszcze wymieniać.

Pozdro.

ps. aha i jak długo to potrzyma, bo tuning byłby minimalny.

Link to post
Share on other sites

Przy 130PDI teoretycznie nic nie trzeba wymieniac (zakładając że potrafisz wyjąc sprężyne z tłoka TM). Osobiście dla zasady bym wymienił tłok/głowice tłoka/głowice cylindra na systeme- zawsze pare fps'ów za free :) No i praclufka oczywiście... powino byc akurat 330-350fps.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zostwił tłok, jeśli to jest Marui - ma się gwarancję, że jest świetnie dopasowany do zębatek i się szybko nie zmieli. Głowicę tłoka trzeba w Marui zmienić - weź tą najtańszą CA, jest dobra, tylko trzeba się upewnić żę system jest szczelny.

Włóż sprężynę Guarder SP 100. Przy długiej lufie (M4 w górę) powinieneś mieć te 330 fps.

Link to post
Share on other sites
Wkurza mnie jak mój cel robi uniki w stylu matrix'a.

 

To nie wina braku fps - to wina Steyr'a - taki jego los, że stockowy jest zdecydowanie "wolniejstrzelny" niż inne guny.

Spróbuj wstawić baterię o większym napięciu (bez przesady, żeby nie pomieliło zębatek ;) ). Mój, na batce 1100mAh 9,6V pacał jak stockowe CA :)

a nad lekkim tunem sama się zastanawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Sand: Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? I co rozumiesz przez

"wolniejstrzelny"
?

Wybacz, ale miałem auga, porównywałem z innymi aegami i na prawdę nie widzę różnicy w prędkości początkowej czy ROF w sotsunku do innych stocków (nie licząc FA-MASa).

Link to post
Share on other sites

Też tak sądzę - w końcu bebechy sa te same. Tzn. takie same zębatki o takim samym przełożeniu, taki sam silnik jak w większośći AEGów TM. Czyli na tej samej baterii szybkostrzelność MUSI być identyczna jak w pozostałych stockach TM. FPSy tak samo, z minimalnymi odchyłami ze względu na długość lufy i wielkość cylindra. W końcu wszystkie bebechy w GB są takie same w Marujcach, nie?

Link to post
Share on other sites

W moim AUG miałem taki zestaw:

Sprężyna 130PDI

Zestaw cichej głowicy tłoka/cylindra łożyskowany

Tłok wzmocniony systema

Prowadnica sprężyny łożyskowana

Łożyska ślizgowe stalowe

Cylinder polerowany, karbowany

Dysza uszczelniana

 

Na takim zestawiku miałem 373fps

Po jakiś 50k kulek zmieniłem sprężynę na 150PDI i wzrost fps już tylko o 10.

po kolejnych 30k kulek poleciały zębatki (z winy tłoka).

Zębatki były już mocno zużyte. Po dokładnym odtłuszczeniu zęby wyglądały jak w pile tarczowej, przechylone (wytarte) na jedną stronę.

Link to post
Share on other sites

Ja miałęm wzmocnioną głowicę i tłok i springa pdi120%. Do tego lufa 6,04. Zasięg i skupienie oraz prędkośćpoczątkowa wzrosły zauważalnie. Nie mierzyłem chrono, bo po prostu nie miałem.

 

Lufa nie była tu konieczna, ale strzelałem na dużych dystansach więc dla mnie się liczyła. Tak czy inaczej po włożeniu lufki poprawiła się jedynie celność.

 

Po roku używania i wypieprzania po 1000 kulek na strzelance (średnio co 2-3 tygodnie) sprzedałem i następny użytkownik wywalił coś z 5k kulek.

 

Sprzedał bo mu był za ciężki :wink: .

 

Stan zębatek i reszty oceniam na idealny. Praktycznie zero zużycia.

Inna sprawa że tak jak był smarowany i pieszczony ten aeg, to nie był żaden inny jakiego widziałem.

Link to post
Share on other sites

Rozkładałem tłok marui na części i stwierdzam, że z tą gorącą wodą to jakaś wielka ściema. Próbowałem tą "genialną" metodą. Ni puta. Nie da się. Trzeba wiercić. Jak się ma wiertarke to jest to robota na kilka minut, a najlepiej miec wiertarko-wkrętarke, aby od razu śróbke odkręcić, bo śrubokrętem nie jest to łatwe do zrobienia. Gorąca woda nie pomoże, znal to nie plastelina, nie roztopi się przecież :D.

 

PzDro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...