Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning MP5-J CYMY


Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wg mnie rof będzie w miarę dobry , albo wcale ci nie naciągnie springa.

PS - ja kupiłem MP5J -to samo- gdzie indziej i dałem 375zł ...

Np. z Gunfire.pl weź - 40zł w kielni!! (minus poczta)

 

Wiesz, to samo jest z np. asgshopem i innym sklepm gdze repliki są niby o 100 zł tańsze.

A jednak ludzie wolą asgshop. Wydaje mi się, że to kwestia serwisu. Przejrzyj temat o zbrojowni: nie ma tam ani jednej negatywnej opini o serwisie. A gunfire to nowy sklep, jeszcze niesprawdzony.

Moja subiektywna opinia, nie sugerować się 20 zł tylko sklepem.

Tym bardziej, że większość CYM wraca do serwisu dość szybko...

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Jest jedna zasada: jeżeli cena jest wyższa to znaczy, że w coś te dodatkowe pieniądze musiały być wtopione. W tym wypadku płacimy za profesjonalizm i fachowy serwis. Cymy to wykopalisko usterek i małych problemów, które można rozwiązać samemu. Ale kiedyś te usterki przestaną być usterkami i zaczną się prawdziwe problemy (ułamana kostka stykowa, pęknięty popychacz, wypalone styki) i wtedy dobry serwis się przydaje. Ostatnio moja cyma zaczęła strzelać strasznie nierówno (nierówno w sensie, okropny rozrzut)...może macie pomysły jak to zlikwidować?

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Mam małe wątpliwości do dyszy. Gdy mierzę prędkość wylotową kulki normalnie z magiem w gnieździe to odnotowuję spadek 20fps, prędkość wzrasta gdy wyjmę magazynek i zatkam palcem podajnik (część powietrza nie ucieka wtedy do maga tylko do lufy)...Czyli jest jakaś nieszczelność między układem dysza-gumka hu...

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites

Czyli:

mp5 j cymy 420 zł

gumka hop-up guardera 30 zł

ftk 200 zł

selektor ognia 30 zł

razem 680 zł

I moje pytanie:

Czy warto ?

Czy lepiej coś innego,

do 700 zł z tuningiem,

ale tak żeby miało z 400 fps,

może być nawet więcej.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chyba nie doliczyłeś komory.

A jak masz 700zł to chyba naprawdę lepszym wyborem będzie roczne mp5 od CA. Owszem, może w tej cenie nie znajdziesz stuningowanego, ale zrobisz to jak uzbierasz 200zł.

Swoją drogą po co ci taka armata? Jak chcesz mieć 400fps to może lepiej rozejrzyj się za czymś większym, co będzie miało dłuższą lufę. Będzie celne i mocne...

Link to post
Share on other sites

Używki są do d**y,

nigdy bym nie kupił używki i nigdy takowej nie kupię,

komentarze w stylu "kup używkę" proszę sobie wsadzić w d**e.

i za takowe również dziękuje.

A po co nowa komora ?

A co polecicie do 700 zł wraz z tuningiem ?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mp5 z tuningiem 400fps to pomyłka. To jest broń do budynków, a tam ograniczenia mamy przy 350 fpsach około. Komora nowa jest po to, że do cymowskiej nie pasuje ani gumka guardera ani lufa. Jeżeli chcesz więc wymienić lufę, albo samą gumkę, albo tylko komorę, to i tak musisz kupić te wszystkie 3 części.

 

Co do mojego problemu z podawaniem kilku kulek na minimalnym hopie i wcale nie strzelaniu na maksymalnym, to trochę się to uspokoiło. Nadal jednak dość często się tak dzieje, a normalne strzały oddawane są rzadko. Dysza z popychacza nie spadła, wszystko jest tam jak należy. Macie jakiś inny pomysł? Może za mokra/za sucha gumka? Pomocy, bo w niedzielę jadę na MilSima i chciałbym tam móc korzystać z AEGa :)

Link to post
Share on other sites

Już naprawione - HU był tak wciśnięty że blokował kulki - teraz jest nieźle.

Teraz wpadłem na pomysł "zatkania" dziury w boku Cylindra , żeby więcej powietrza kompresowało - choć wiem że to dla dłuższych luf to jenak coś to powinno poleprzyć.

A stockowa gumka pasowała technicznie , wg mnie.

Link to post
Share on other sites
Guest Miles_ACE

Teraz wpadłem na pomysł "zatkania" dziury w boku Cylindra , żeby więcej powietrza kompresowało

 

Zostaw, jeżeli ten otwór został wywiercony to musi tam być i każda ingerencja w sprawy, które zostały obliczone przez "speców" (chińczyków :D) może tylko pogorszyć osiągi.

Edited by Miles_ACE
Link to post
Share on other sites

WITAM!

 

trochę pomajstrowałem przy tej mp5 cymy i musze powiedziec że nie sądziłem ze repliki asg są tak banalne w budowie....

rozłozenie i złożenie gearboxa zajmuje mi teraz 3 minuty a jeszcze niedawno bałem sie odkręcic srubek od body...hehe

 

co do pneumatyki i szczelności cymy- absolutna masacra zero szczelnosci (wiem co mówie bo siedze w wyczynowym pcp). głowicę cylindra to chinczycy robią chyba jak ostro zapoja....mega luzy. Głowica tłoka jeszcze gorzej- totalnie podkalibrowa. Uszczelka nawet dobrze nie dotyka ścianek.

Spręzyna bez jakichkolwiek fazowań. Poprostu uciety pret. dysza bez uszczelki...

Na zębatkach nie taki smar jak trzeba. zbyt gesty i lepki.

 

co zrobiłem narazie i jakie sa tego efekty:

 

* rozebranie elektryki na cześci pierwsze, przelutowanie styków w GB. wzmocnienie blaszek stykowych lutem.

* wstawnienie łozysk ślizgowych CA stalowych- rozkalibrowanie otworów w GB co spowodowało że kreca sie one bez oporu tak jak kulkowe. do tego odpowiednie "wypodkładkowanie" (shimming czy jak to nazywacnie). Teraz wszystko działa super i zebatki pieknie płynnie i cich pracują.

*wstawnie pół-precki (6,08 CA 363mm długości) mega skok w celności. plus kilka fps wiecej. (lufa siedziw orginalnym hopku i ma sie dobrze. Wszystko zostało uszczelnione taśma izolacyjną-czarna do kabli. dzial nalezycie.

*wstawnienie tłumika z allegro za 9zł 9swirtny tłumik typu Socom wykonany z ABSU) tłumik zostal tak zrobiony ze idealnie pasuje do tłumika ognia . nie trzeba zadnych przejściówek gwintowych a ni nic. koledzy na strzelance nie mogli uwierzyc że to cymoski tłumik od plasticzana. Ładnie doważony i uszczelniony tak ze idealnie trzyma przedłużoną lufe. Lufa konczy sie 5mm przed koncem tłumika czyl idealnie.

* uszczelniony cylinder tasma izolacyjną. zaklejony otwór i cały cylinder wokół body gearboxa. Wszystko szczelne.

*uszczelniona głowica cylindra tą samą tasmą.

*wstawiona prowadnica łozyskowana pod spręzyne Hurricana. V.3.

*dodatkowe podkładki w tłoku na koncu spręzyny. (podkładki plus prowadnica łozyskowan spowodowały wzrost napięcia wstępnego spręzyny czyli wiecej FPS)

*wstawiony tłok żólty CA wzmocniony.

*przełożenie baterii i kabli do kolby.

 

wynik: tak jak wczesniej nie mogłem trafic w przeciwnika z 20m(sic) z tego shitu tak teraz mizernym nakładem finansowym i troche grzebaniny(wszystkie częsci kupiłem na rynku wtórnym za grosze razem wyniosły 90zł) zyskałem ok 30-40m celnego zasiegu. Powyżej juz z ładna poprawka. Ale strzelam kulkami 0.23g. wiec na 0.20 było by dalej ale mniej celnie...

Ps strzelałme dla porównania z kałachem cymy - no i wyszło tak samo jak nie lepiej.

 

kupiłem juz hop-up CA

Gumke Guarder

cylinder odpowiedni do długosci lufy systema.

spręzyne 150 PDI (m110)

głowice tłoka łozyskowaną hurricane

wzmocnioną dysze guardera

 

niedługo do mnie przyjda i opowiem jakie są wyniki ale podejzewam że dopiero wtedy da czadu.

Trwałościa gearboxa sie nie martwie bo na M110 jeszcze sporo pociągnie a uzywany wzmocniony CA tez mozna dostac za grosze.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pomóżcie mi! Mam Lufę 363mm od CA komore hopup CA i gumke guardera plus zestaw hurricane i podaje mi źle kulki. Któryś raz już opisuję swój problem, może w końcu coś ktoś napisze... Czy to za długa dysza? Czy coś innego. Chcę w końcu postrzelać z AEGa!

 

I jeszcze jedno, ŁukaszP jak będziesz miał części (komorę) to opisz mi jak montujesz lufę do komory.

Edited by skuziak
Link to post
Share on other sites

czesc!

 

Pierwsze co mi przychodzi dł głowy to wina hop-upu.

Albo cos żle skreciłes albo dystnser sie zablokował i za mocno naciska albo jeszcze cos innego. Byc może podcza skręcania hop-upu krązek odpowiedzialny za dociskanie dystansera został w pozycji "dodatniej " czyli ustawiony na maxa. co spowodowało że Minimalan regulacja to średni-max a maxymalna regulacja to zupełnie niemal zablokowana lufa.

 

W kazdym razie według mnie to hop-up.

 

 

a sprawdz jeszcze dysze czy wszystko gra... czy ładnie dochodzi do gumki w hopie. Oczywiście rozumiem że dyszy nie zmieniałes.v I że to jest ta właściwa do mp5.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dysza jest z zestawu Hurricane. Objawy są takie, albo kulka wcale nie wchodzi do komory, albo wchodzi jedna i dysza ją przepycha przez hop up więc kulka wytacza się tylko z lufy albo poda dobrze, ale to jest rzadkość. Hop upa już sprawdzałem kilka razy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...