Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning MP5-J CYMY


Recommended Posts

może ci sie coś spalił ten silniki sie wolno kręci i nie ma siły naciągną springa , jak masz stockowy silnik cymy to podłącz go i zobacz.

mam do ciebie jeszcze pytanie skuziak , czy masz stockową lufe od mp5??

jak tak to czy jest miedziana ?? bo odkupie bo ja mam aluminum

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam aluminiową niestety. Silnik nie jest spalony i kręci dużo szybciej od stockowego cymy, a mimo to cymowski naciąga sprężynę prawie do końca, a ICS nie chce nawet zacząć.

 

A może to coś w GB blokuje?

Edited by skuziak
Link to post
Share on other sites
Działa. Nie wiem co było, ale rozebranie i złożenie wszystkiego do kupy pomogło.

Coś jak reset z Widows'em.

 

PS. - MATI_hopek - ja mam mosiężną Lufę CYMY . oddam za pare groszy. BARDZO mało chodzona . Technicznie wygląda jak Preclufa systemy ,

mi pasowała Prelufa systemy zamiast niej do stock'owej komory i gumki.

Link to post
Share on other sites

hej!

 

dobra kilka odpowiedzi po koleji:

 

*m110 wchodzi ale trzeba wzmocnic kilka elementów. Ale o tym mozna poczytac w tym topicu. (prowadnica, tłok, głowice itp)

 

*co sie może stac: jedyne co sie może stac to pęknięcie GB. Nie odkształcenie.

Jeśli pęknie to na szyjce z przodu i nawet jesli sie to stanie co ja zakładałem od poczatku (jest to ewidentnie czesc exploatacyjna) to wymiana na nowy CYMOWSKI to kwota 49zł na taiwangunie lub 99zł cA wzmocniony.

Także tak czy inaczej jest dobrze.

Ale uwazam że na dobrze skonfigurowanym "bebechu" dopiero na m120 cos powinno złego sie dziac.

Jeśli GB jest zrobiony na odpie....l to i na m100 sie rozleci.

 

*co do lufy: wiekszą róznice w celności poczujesz dopiero na lufce CA 6,8 cyma daje rade ale.... (ale o tym juz pisałem- czytac czytac :) )

 

*co do voltarzu który mozna zmieścic: mozna zmieścic kazdy tylko po co?

Moc baterii powinna byc dobrana odpowiednio do części (spring, silnik, kable, pneumatyka).

Co z tego że wsadzisz ponad 10V jesli tłok wyłysieje po kilku seriach...

Sprawdz rof na orginalnej baterii , wydajnosc pneumatyki-ogólną kulturę pracy. Jesli czegoś brakuje to zawsze można dodac ten 1,5V.

 

w moim przypadku większa moc podniosła zasięg poniewaz zwiekszyła sie dynamika spręzania w bardzo dobrze uszczelnionym cylindrze.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a teraz sie skupcie i napiszcie co mi radzicie,

moje fundusze pozwalaja mi na (3 zestawy do wyboru xD :P)

1.zestaw

-Cylinder systemy polerowany

-Sprezyne M110 mad onion

-Metalowa, uszczelniona dysza Deep Fire

-gumka HU sylikonowa

*(łozyska+prowadnica sprezyny, ale dopiero po jakims czasie gdy przybedzie mi kasy)

2.zestaw

Prec lufa 6,04 o dlugosci 363, do tego cylinder systemy zeby dzialało

3. zestaw Bateria 9,6 volta + M110 mad onion.

 

z tego co teraz patrze to tylko 1 zestaw jest spoko, zwiekszy moc i wytrzyamlosc bebechow.

ca sugerujecie?!

Link to post
Share on other sites

Ja mam b.dobre efekty na:

M100 ,

cylinder typu "0" ,

preclufa systemy 230mm ,

9 ogniw ,

do tego to wszystko trzeba po uszczelniać

( ja pod uszczelki po podkładałem gumki ).

M110 to ryzyko że ci się szybko posypie.

Edited by LHOswald
Link to post
Share on other sites

hej!

 

bardzo rozsadnym rozwiązaniem w Twoim przypadku jest kupno zestawu hurricane gdzie masz praktycznie wszystko i to za 149zł.

to samo doradzam mojemu koledze z Teamu BFG (Revson) któremu także bede składał mp5 poniewaz jest w podobnej sytuacji.

 

 

z czasem tylko wypadąło by zmienic cylinder na lepszy poniewaz Hurricane podobno sie łuszczy i poza tym obsługuje lufe orginalna (chodzi o długosc)

 

czyli 149zł zestaw (wszystko tam masz łącznie ze springiem m100) plus cylinder i dłuzsza lufką za jakis czas.

potem tłok CA jak Ci sie ten cymowski rozpadnie.

 

Ja złozyłem własny zestaw poniewaz akurat mi sie opłacało- sporo częsci ma z drugiej reki.

Link to post
Share on other sites

Ja na to tak:)

Najlepiej zrobić tak przepis na MP5 ŁukaszP następnie przerabiacie tak najpier łorzyska potem tłok cylinder itd. Jeżeli nie macie kasy powoli część po części aż osiagnięcie odpowiednie bebechy w GB potem na sam koniec gumka i zmiana lufy :) i macie replike o bardzo dobrych wynikach:)

 

Co do zestawów coż nie są aż tak dobre, co prawda za bardzo dobra cena ALE!!!

1. Są tam prowadnice sprężyny z GB ver.2 do cymki potrzeba Prowadnice od Ver.3 (Ale idze to zmienić przy uzgodnieniu z sklepem pytałęm wiem)

2. Cylinder nie jest przystosowany do luf 363mm tylko dla standertowej lufy mp5 ( to trzeba wymienić w zestawie)

3. Sprężyna 100M cóż wole dopłącić nawet te 10 zetka i mieć już 110M.

4. A propo jeszcze cylindrów często są tam cylindry chromowane sorry ale już nie raz można było o nich poczytać chrom to chrom łuszcz się i tłok traci swoją tak warzną szczelność:|

Tak naprawde polecam wam albo powoli aż do skutu albo zapinamy pasa i zbieramy pieniążki ja z względu na chrakter nei będe się bawił w obchody i poprostu pewnego dnia będzie bęc i MP5 będzie gotowe kase już zbieram:)

 

Co do bateri na 9,6 możecie na cymce szczelać bez obaw:)

Chodziło mi o naprężenia które nie sprawią że Gb się pokrzywi ale może poprostu tego nie wytrzymać :) Dlatego mątowanie batek 10-12 vol to już leka przesada i na pewno zakonmiczy szybko życie życie waszego GB nie mówiąc już o silniku i zębatkach:)

 

Co do samego GB sprawa wygląda tak na sprężynie 110M pociągnie dosyć długo ale na pewno się sypnie można kupić GB cymowski lub CA wzmocniony który tak naprawde zwiększy żywotność ale max rzędy 10k kulek.. można przypiąć pasa i raz na 6-8 miesięcy przy mocnym urzytkowaniu wymienić na GB deep fire tu macie pewien przebiek minimum 25k kulek może nawet więcej na sprężycnie 120M może już być różnie ale to sprawdze kiedy pewnego pięknego dnia nie będe miał co robić z kasą :wink: Obiecuje sprawdze:D

 

W przeciągu 1-2 max 3 tygodni będe mniał już zrobioną MP5 wtedy zobaczymy czy nie znajdzie sie jakiś nowy sposób może jeszcze taniej i lepiej:)

 

Następnie do wszystkich nie namawiamy was do kupna MP5 Cymy tylko radzimy pamiętajcie nie zawsze to co powie jakiś maniak w realu musi się wam spodobać warzne by kupić replikę po dopowienim przemyśleniu i na spokojnie moje zdanie na temat MP5 jest proste supe replika z której można zrobić super Custom gana:P Ja z MP5 jestem zadowolony i wydaje mi sie że dzięki swoim ograniczonym możliwością jest super dla tego kto chce poznać ASG i jak sie sztrzelać z AEG a nie springa:D

Już niedługo w przeciagu 2 tygodni startuej strona naszego teamu B.F.G. na której znajdzie się wiele relacji oraz nasze porady i wnioski z urzycia MP5. Znam ŁukaszP i jak znam życi będziemy mieć troche odmiene zdanie ale o to włąśnie chozdi karzdy jest inny karzdy chce coś innego:)

 

Dobra dzięki tym którzy to przeczytali ale już taki jestem jak zaczne o czymś pisać to pisze i pisze bez konica:D

 

LEPIEJ POPRAW ORTOGRAFIĘ, BO KAŻDY NASTĘPNY POST NA TAKIM "POZIOMIE" POLECI W KOSMOS.

Edited by Promant
Link to post
Share on other sites

cześc!

 

 

dalej uwazam że zestaw m100 hurricane jest swietny poza cylindrem i opłaca sie go bardzo kupic nawt jesli zmienisz cylinder. Zapłacisz 150zł do tego nowy cylinder z czasem to jest kolejne 50zł (razem 200zł plus lufa 30zł)

 

czyli za 230-240zł masz komplet wzystkiego co ci jest potrzebne dajacy ok 360-380fps.

tanio i zdrowo dla cymowskiej mp5-strzelasz nie wiele słabiej niz ja na m110 a nie martwisz sie tak mocno o podzespoły.

 

A do asgshopu dzwoniłem i rozmawiałem i bezproblemowo podmienią Ci prowadnice na v3 która pasuje do GB CYMA.

 

jest to najtansze i najpewniejsze rozwiązanie w moim odczuciu.

pozdrawiam i zycze trafnej decyzji.

PS (byc może gdybys sie postarał ASGshop podmienił by ci także cylinder w zestawie za jakaś drobną dopłata. Wówczas wyszło by jeszcze taniej o zbedny cylinder HUrricanea.)

 

Pisz poprawnie.

Stosuj konsekwentnie polskie znaki.

Link to post
Share on other sites

"tanio i zdrowo dla cymowskiej mp5-strzelasz nie wiele słabiej niz ja na m110 a nie martwisz sie tak mocno o podzespoły."

 

Chłopie M100 Huricane to odpowiednik M110 innych firm! Taki z ciebie znawca a podstawowych informacji o sprężynach nie wiesz... Po wstawieniu tego zestawu osiągnie to co ty na M110.

 

Najtańszą opcją będzie FTK huricane M100 a cylinder wcale się tak szybko nie łuszczy.... ewentualnie możesz kupić

 

-nową głowicę tłoka (jakąś tanią dopuszczalne firmy: CA, Guarder Systema DF)

-Nową głowicę cylindra

-Prowadnicę sprężyny z łożyskiem(może być hurican)

-Cylinder acz niekoniecznie ;) wymiana na chromowany baaardzo mało da a cudowne rady typu "wsadź typ 0" pogorszą prędkość wylotową i celność)

-sprężynkę ofkors

Link to post
Share on other sites

Ja mam FTK i cylinder jest w stanie idealnym, nic się nie łuszczy wewnątrz, z zewnątrz troszkę brudny. Poza tym nie opłaca się cylindra pełnego (bez dziury) nawet do dłuższej lufy. Jeżeli już ci się mocno zechce to sprawdzić to taśmą sobie zakleisz (teflonową ofkoz). Przypominam, że lufy 363 mm znane z m4 są obsługiwane przez identyczny cylinder jak ten z mp5 :)

Prowadnicę sprężyny też zamontowałem bez problemu :)

Link to post
Share on other sites

"tanio i zdrowo dla cymowskiej mp5-strzelasz nie wiele słabiej niz ja na m110 a nie martwisz sie tak mocno o podzespoły."

 

Chłopie M100 Huricane to odpowiednik M110 innych firm! Taki z ciebie znawca a podstawowych informacji o sprężynach nie wiesz... Po wstawieniu tego zestawu osiągnie to co ty na M110.

 

Najtańszą opcją będzie FTK huricane M100 a cylinder wcale się tak szybko nie łuszczy.... ewentualnie możesz kupić

 

-nową głowicę tłoka (jakąś tanią dopuszczalne firmy: CA, Guarder Systema DF)

-Nową głowicę cylindra

-Prowadnicę sprężyny z łożyskiem(może być hurican)

-Cylinder acz niekoniecznie ;) wymiana na chromowany baaardzo mało da a cudowne rady typu "wsadź typ 0" pogorszą prędkość wylotową i celność)

-sprężynkę ofkors

Chłopie co ty gadasz calyzestaw ftk kosztuje 155 zł, a ty radzisz zeby "Ewentualnie" wymienic jeszcze głowice cylindra,głowice tłoka sprezyne, prowadnice...

To po co nibu kupowac ten zestaw jak wg ciebie trzeba wszystko po kolei wymieniac o.O

 

ps. tylko cylinder nalezy wymienic na jakis lepszy, polerowany albo teflonowy, ale to dopiero jak sie zacznie psuc (złuszczac chrom !?)

 

Sadze ze sie zdecyduje i kupie ten zestaw do mojej mp5 cymki ;]

Pozdro LukaszP i Revson :) widac ze wiesz o czym mowisz, bo sam testowales na wlasnym gunie i jak czegos nie wiesz to nie mowisz, a reszta sprawia wrazenie jak byliby mastah of tuning "wszystkowiedzacy i wszystkorobiacy " xD

Link to post
Share on other sites

Zmierz sobie fpsy mikrofonem. Dla mnie mp5 to max 350-360 fps. Mój cylinder Hurricane się nie łuszczy. FTK Hurricane mogę szczerze polecić. Mam go razem z tłokiem Deep Fire wzmocnionym, tak jak było proponowane wiele razy w tym temacie i jestem bardzo zadowolony. Prowadnicy sprężyny pasuje. Nie pasowała mi tylko dysza, nawet do komory hopup CA. Ale i tak jestem bardzo zadowolony. Do tego tylko batka 9,6 i mocniejszy silnik i wszystko działa pięknie. Jak będzie ci mało, to walniesz mocniejszą sprężynę i uszczelnisz sobie teflonem, będzie ślicznie. Do tego gumeczka guardera i jakaś lufa, precek 21 cm imo się nie opłaca, sam mam stock CA 363mm i jestem bosko zadowolony.

 

Dziękuję za uwagę.

Link to post
Share on other sites

Zmierz sobie fpsy mikrofonem. Dla mnie mp5 to max 350-360 fps. Mój cylinder Hurricane się nie łuszczy. FTK Hurricane mogę szczerze polecić. Mam go razem z tłokiem Deep Fire wzmocnionym, tak jak było proponowane wiele razy w tym temacie i jestem bardzo zadowolony. Prowadnicy sprężyny pasuje. Nie pasowała mi tylko dysza, nawet do komory hopup CA. Ale i tak jestem bardzo zadowolony. Do tego tylko batka 9,6 i mocniejszy silnik i wszystko działa pięknie. Jak będzie ci mało, to walniesz mocniejszą sprężynę i uszczelnisz sobie teflonem, będzie ślicznie. Do tego gumeczka guardera i jakaś lufa, precek 21 cm imo się nie opłaca, sam mam stock CA 363mm i jestem bosko zadowolony.

 

Dziękuję za uwagę.

 

mmmmmmmmmmm:) cos takiego chce wlasnie zrobic z moja cymka ;D

narazie Ftk kupie, potem batke i lufe.

pozdro wam!

juz wiem wszystko co chcialem wiedziec na temat tuningu mp5 cymy;]

Link to post
Share on other sites

Ja strzelam po FTK pestkami 0,2 i zaczynam się zastanawiać nad 0,25. Na minimalnym hopupie podbije mi je bardzo do góry na ostatnich metrach lotu, więc z jakichś 40 metrów człowieka bym nie trafił. W moim przypadku mogą też się sprawdzić 0,23.

Link to post
Share on other sites

hej!

 

Skuziak- sam mam gumke guardera..... i widzę z kilka osób już pisze że się rwą.. :roll:

Masz może tę przeźroczystą czy czarną?

Ja czarną.

obawiam się że i moja się porwie.

Jak szybko Twoja sie porwała i na czym polegało uszkodzenie?

 

pozdro

 

 

[EDIT] LukaszP, Skuziak, Pajerro - to jest temat o mp5 cymy a nie o gumkach guardera. Jeszcze troche offtopa i zrobię czystkę /Lisu

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...