Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 254
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam takiego Glock'a 23, właśnie leże przede mną :D

Od razu uczulę, bardzo mi się podoba, dlatego to co napiszę jest nieobiektywne. W dłoni leży jakbym się z nim urodził, BB ma silny.

Oddałem kilka strzałów z Socom'a, bo się nad nim zastanawiałem i zrezygnowałem rozczarowany. Nie można go porównywac do Glock'a, to jest inna liga. Socom to plastikowa zabawka (silna jak cholera, szacunek), ale Glock również nie odstaje.

Zauważyłem jedną wadę, nie wiem czy to tylko mój egzemplarz ale na ok. 300 kulek 3 razy zamek wyskoczył mi z szyny z lewej strony pistoletu.

Aha, jest jeszcze jedno, nie lubi kulek Gold Fire, choćby zalać go silikonem to się zacinają w magu. Zmianiłem na kulki 0,25 od Krakmana i problemu nie ma. (nawiasem mówiąc mój M4A1 Well na kulkach Gold Fire zaczął wyrzucać co 4-5 kulkę i to na ogniu pojedynczym przy podkręcaniu maga co 4-5 strzałów, po zmianie na kulki od Krakmana wali nawe na ciągłym ok. 40 kulek bez zająknięcia)

No i na zakonczenie, kupiłem go w zasadzie jako broń boczną lub do office, ale po przestrzelaniu go okazało się, że w połączeniu z kaburą udową i drugim magiem można z nim poczołgać się po lesie i zdjąć nie jednego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Również posiadam g23 kjw.

1. Wyskakujący zamek- tak, raz na strzelankę. Może to być spowodowane pojedynczym błędem w sztuce, mianowicie jednym strzałem przy opuszczonej z jednej strony blokadzie zamka. Wówczas zamek wyskoczył mi poraz pierwszy, a działające nań siły blowbacka mogły go troszkę rozszerzyć. Rozszerzenie rozpiętości bocznych ścianek zamka objawia się tym, że delikatnie dygoce on w prowadnicach. Nowe klamki tak nie dygocą (sprawdzone).

 

Gwarancja tego nie obejmie, bo niby z jakiej racji? Nieodpowiednie eksploatowanie? Zastanawiam się czy można go z powrotem "ścisnąć", używając prawideł i piekarnika. Robił już ktoś takie cuda?

 

2. Magazynek i przycięcia kulek gold fire. Bzdura, strzelam tylko na GF i zero przycinek. Pozatym magazynek i jego zawory wydają się być całkiem dobre. Przerobiłem już rugera i jeśli idzie o ścisłość, rugerek umywa się pod każdym względem, prócz mocy. Glock wyląda pięknie (może konkurować z o wiele droższymi modelami kwc kwa- zawsze oglądając 18c itak obstaję przy swoim ;P), pięknie leży w ręku, bb jest naprawde godny, zwłaszcza po naładowaniu maga świeżym greengazem. Zasięg... przy dobrych kulkach (gf dają radę jak najbardziej) i poprawnie ustawionym push upie [ ;) ] zasięg to stockowy marui.

 

Na pochwałę zasługuje bardzo wygodna regulacja HU, zamiast śrubki np. w rugerze mamy eleganckie pokrętełko które płynnie reguluje wysunięcie gumki.

 

Jako broń boczna super sprawa, aczkolwiek w temperaturze nawet ~18 stopni, pochmurny dzień (słońce nie grzeje guna, maga i tym samym gazu) potrafi zasyfonować (mój egzemplarz, podejrzewam że inne podobnie), jeśli mamy ciężki palec i prujemy np 10 kulek pod rząd.

 

Wskazówka to strzelać burstami 2-3 kulki i dać mu kilka sekund odpoczynku.

 

Polecam również kaburki z kydexu. Pro wygląd i funkcjonalność. Minusem oczywiście będzie cena takiej kabury, ale każdy wie ile może wydać na swoje hobby ;)

 

Werdykt? Za 200 zł ciężko kupić coś nowego i dającego tyle frajdy. Kilka klamek miałem, Glock zajął miejsce sigmy, która poprostu nie nadaje się do niczego ;) To nie temat o sigmie więc rozwijać tematu nie będę.

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie dotyczące metody sciśnięcia zamka.

Link to post
Share on other sites

Ciężko to stwierdzić, aczkolwiek myślę że 100 magazynków (100 x 20 bb= ~2000) poszło już lekkim ptaszkiem ;)

 

Generalnie pistolet działa pysznie. Jak już pisałem, jestem ciekawy, jak będzie z żywotnością magazynka, poprzedni gaziak ze stajni KJW a właściwie jego mag (rugerek) doszczelniałem ze 3 razy w całym okresie eksploatacji. Z drugiej strony rozszczelnienie się maga to rzecz ludzka i trzeba ją brać pod uwagę, kiedy decydujemy się na zakup gaziaka ;) Trzeba sobie jakoś radzić.

 

Póki co wszystko si, polecam polecam.

 

Pozdrawiam.

PS. Czy ktoś modelował zniekształcony zamek swojej klamki w piekarniku? Odsyłam do mojego postu wyżej...

Link to post
Share on other sites

do Piotersky:

napisz mi jak możesz, czy przypadkiem ta 23 nie jast za mała, czy nie gubi się w kaburze. Jestem wielkim fanem gloków, jednak dotychczs strzelałem tylko z 17,18c i 19 (no raz z 17 ostrej :D ). Nie widziałem jeszcze 23, ale wszendzie piszą że ma 17 cm; w porównaniu z berettą: 23 cm wychodzi blado. Nie mówie że nie jest dobra, chodzi mi o to czy nie szuka się jej po kaburze itd. Mały rozmiar to tylko zaleta, ale w airsofcie można postawić też na efekt.

z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dwudziestka trójka ma tak, jak piszesz 17 cm długości i 12,5 cm wysokości.

Mimo wszystko Twoje pytanie jest niezbyt akuratne ;) Jest wiele kabur do pistoletów gabarytów gloka. Dużo moich znajomych nosi 23kę w normalnej kaburze (normalna czytaj: z kordury) i nie narzekają. Przed wyborem kabury trzeba przymierzsyć tak samo jak przed kupnem portek i po sprawie.

Osobiście używam kydexowej kabury- tłoczonej z tworzywa. Według mnie nie ma lepszych kabur do gloka. Cena jest niezbyt atrakcyjna, ale komfort użytkowania w pełni rekompensuje wydatek.

http://www.military.pl/?cat=136

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

czy glock 23 będzie dobry do samoobrony , tak by napastnik mógł poczuć uderzenie kulki ??? i czy stosowanie w nim kulek metalowych 0.3 g będzie dobrym rozwiązaniem ?? w opisach allegro pisze ze nadaje się do samoobrnony , a jakie jest wasze zdanie

??? pozdro

Link to post
Share on other sites
czy glock 23 będzie dobry do samoobrony

No nie wiem :roll: tam zawsze mają kłopoty z prawem :twisted:

Ja radził bym coś większego. :wink:

 

i czy stosowanie w nim kulek metalowych 0.3 g będzie dobrym rozwiązaniem ??

 

Metalizowanych chyba ? Przy 300 fps raczej stosuje się 0,2 g.

Przy większych spada zasięg i prędkość wystrzału.

Taką kulę 0,2 spokojnie z 20-25 m się czuje przy uderzeniu. (chyba że ma się kupe oporządzenia)

 

Osobiście nie chciał bym dostać 0,3 g przy 300 fps z 5/8 m w twarz. :|

 

A jeszcze co do samobrony bo nie wiem o co dokładnie Ci chodziło.

Jeżeli miałeś na myśli używanie repliki do obrny na ulicy :ściana:

To jest idiotyczny pomysł.

NIE WOLNO CHODZIĆ Z REPILKAMI PO MIESCIE :evil: A TYM BARDZIEJ STRZELAĆ Z NICH W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.

 

Jak chesz coś używać do obrony kup sobie gaz . Będzie tańszy i skuteczniejszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem posiadaczem tej repliki. Jest fantastyczna, mocna, szybka, czuć ją w ręku. Jak już wyżej wyczytałem kilka osób ma problem z zameczkiem, który się zacina, też ten problem mam.

 

Bardziej nie pokoi mnie lekko chwiejąca się lufa, która znacznie zniża celność broni. Czy Wy też macie z tym problem? Jak tak, to co na to poradzicie?

 

Pozdrawiam;

Palma

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Co do wymiarów - Glock 23 to Wersja Glocka 19 na naboje 0.40 - więcej danych nt Glocka 23 TU.

 

Z tego wynika, że 19-tka to wersja compact Glocka 17.

 

Może TA tabela Ci pomoże w zobrazowaniu wymiarów poszczególnych numerów.

 

Wracając do zamka i jego "kolebotania" po wypadnięciu - nie jestem pewien, bo nie mam tej giwery, a tylko sobie temat przeglądam, ale przecież jest metalowy zamek u Krakmanów - LINK - może to rozwiązałoby problem - chociaż nie piszą, jaki to metal, ale jak ktoś potrzebuje szczegółów, to sobie znajdzie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja muszę mojego Glocka pochwalić :). Wczoraj strzelaliśmy, termometr wskazywał w Opolu 3 kreski powyżej zera. Przez cały dzień ani jeden syfon nie poszedł, zużycie gazu naprawdę nieznacznie wzrosło, żadnego spadku mocy. Aż byłem pod wrażeniem, że to w ogóle strzela. Kolega biegał z Berettą KJW i nie oddał ani jednego dobrego strzału. Syfony, gaz uciekał i nie miał nawet siły zamka odrzucić. Inny ktoś z Rugerem owszem postrzelał, ale co chwila ładował magazynek gazem. Nie wiem, czy wszystkie Glocki KJW tak mają, czy tylko ja mam jakiś szczęśliwy model. W każdym razie jestem pod wielkim wrażeniem :).

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Czy problem wyskakującego zamka występuje też w wersji z metalowym zamkiem , czy tylko z zamkiem z abs ? Czy to prawda że wersja z metalowym zamkiem jest trochę mocniejsza? Rozważam zakup tego glock bo jest super :D , tylko martwi mnie ten wyskakujący zamek.

 

Pozdrawiam forumowiczów

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@slawek939

Posiadam wersję z zamkiem abs'owym. Zamek wyskakuje rzadko i nie jest problemem, zdarza się na samym poczatku uzywania, później, jak już pisano, raz na ileśset kulek, a i to nie jest reguła - wydaje mi się z moich obserwacji, że jest to wina siły i ilości gazu w zbiorniku (porownywalem mocniejsze i słabsze gazy - mocniejsze miały tendencję do tego typu zachowania, jakim jest wypadnięcie zamka z szyny, słabsze niestety czasem nie przeładowywały dobrze - za słabo działał na nich hop-up.). Aktualnie używam Ultair i na 2000 kulek zdażyło mi tylko raz, by zamek wypadł z szyny.

 

Metalowy zamek z tego co słyszałem powoduje, że podczas uwalniania gazu zamek przy zmianie pozycji na tylną pod wpływem tegoż gazu może się delikatnie odgiąć w bok (przyczyna elastyczności ABSu), i wtedy zsuwa się z szyny. Wersja z metalowym zamkiem, prócz metalowego zamka i lufy zewnętrznej niczym nie różni się od tej z ABSu. Wyskakujący zamek nie powinien Cię martwić. Zdarza się to niezwykle rzadko (a i nie w każdym egzemplarzu, w moim jak wspomniałem zazwyczaj na pierwszym strzale, jeżeli pierwszy był bez ekscesów, to reszta też, dodatkowo jeżeli lubisz ładować dużo gazu tak jak ja, to ewentualnie też zdarzy Ci się ta sytuacja) a kwestia 'naprawy' (o ile można to tak nazwać) to kwestia ruchu palcem w 1,5-2sekundy. Na prawdę nie ma się czym martwić, a jeśli chodzi o CQB to sprawdza się nieźle. Replikę polecam, jeżeli będziemy ją odpowiednio konserwować, posłuży nam długo. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Od niedawna jestem posiadaczem tej reliki i zastanawiam się czy była by możliwość wymiany w niej spustu na taki z KSC. Głównie chodzi mi o blokadę spustu (ten dzyndzel na spuście), nie musiała by nawet działać, byle nie było by tej dziury która trochę mnie denerwuje.

 

Ewidentnie widać że taka blokada była przewidziana do tego modelu, lecz z jakiegoś powodu jej nie zamontowali :(

 

Jeśli chodzi o to czy to opłacalne itd. to możliwe że miał bym do tych części dlatego zastanawiam się nad taką modyfikacją.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...