Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Alternatywa gazu ??? !!!


Recommended Posts

czesc

:o

 

Mam pytanie czy ktoś próbowal napełnić mag sprężonym powietzrem z opakowania ktore można dostać w sklepach komputerowych??

 

Oczywiście trzeba dodawać oleju silikonowego - też w sprayu.

:killer:

 

:ok: pozdro

Link to post
Share on other sites

Tak chodzi o PC Dustera. Zwykle sprężone powietrze.

 

Czytalem gdzieś na forum że w Stanach tym sie bawią. I moje pytanie brzmi czy koncówka jest taka sama jak w GG (uniwersalny rozmiar??). Jakby ktoś mogl sprawdzić.

 

P.S. Chodzi tylko o ciśnienie wewnątrz butli. Nie ma znaczenia dużego jaki to jest gaz, ponieważ takie same prawa fizyki działają na rozprężające sie gazy.

Skoro GG to w wiekszosci propan ktory nie wchodzi w żadne reakcje z naterialem pistoletu to powietrze tez moglo by byc - tylko dodajemy przed napelnieniem powietrzem oleju w sprayu.

 

P.S. 2

Pozwolilem zaporzyczyć sobie link do strony: za co dziękuje :D :ok:

http://www.fearasg.boo.pl/igaz.html

Link to post
Share on other sites

teoretycznie to na co na zagranicznych forach mówią "duster gas" jest sprzedawane jako hfc 134a, i daje ok 30% mniej mocy niż GG, zaleca się go do wszystkich replik produkowanych w japonii(z racji tego ze niby GG je rozwala plus ze tam maja ograniczenia fps'ów) . nie jestem w stanie powiedziec czy ten duster gas to to samo co sprezone powietrze do czyszczenia kompów itp ale możliwe że czytając na zagranicznych forach z tym ci się skojarzyło...

Link to post
Share on other sites
Mam pytanie czy ktoś próbowal napełnić mag sprężonym powietzrem z opakowania ktore można dostać w sklepach komputerowych??
Nie u nas, ale na zachodzie ktoś urżnął końcówkę z butli z greenem, przerobił na "adapter" do nabijania takim właśnie gazem i całkiem znośnie mu działało (chociaż zauważalnie słabiej). Ładował tym bodaj jakiegoś Maruzena, a te, jak wieść gminna niesie, nie lubią green gasu (ktoś opowiadał makabreskę, jak to wywaliło mu tył zamka w TMP na zewnątrz po dłuższym użytkowaniu greena).
Link to post
Share on other sites

A mógłby mnie ktoś powiedzieć co to jest?

mini_1149867147.jpg

 

W tym ma się mieścić gaz CO2, jakaś jego śmieszna ilość... czy tym napędza się gaziaki w sposób prawidłowy, czy trzeba jescze jakichś specjalnych zabiegów, żeby to działało, niczego nie rozwalając??

Link to post
Share on other sites

Panowie zwykłe magazynki GG, można napełnić dwutlenkiem wegla!! Firma KWC wyprodykowała własnie taki sprzęt do napełniania zwykłych magazynków GG :D Taki przelewacz dwutlenku wegla kosztuje 48$ czyli =240zł :( I nazywa się to KWC SET !!!! Panowie i niech nie zwiedzie was opis że ten przelewacz pasuje tylko do modeli pistoletów KWC ! Bo pasuje do wiekszości magazynków GG różnych firm !!

Link to post
Share on other sites

PeePee a tak na zdrowy rozsądek chyba nie stosuje się dwutlenku wegla do zasilania replik FULL ABS , Co2 jest stworzone do replik FULL METAL!!! Replik takich jak - HiCapa 5.1 WE , Beretta M190 HFC ,M712 HFC, Cz 75 KSC Metal Version, I tak dalej ........ Co2 jest tylko do zastosowania do replik Full Metal ! Ja z tego zestawu KWC SET jestem bardzo zadowolony bo dzieki temu nie musze patrzec na obrzydle długi i wystający magazynek Co2 !!

 

[ Dodano: 09 Cze 2006 19:48 ]

A co najbardziej cieszy to że nie ma żadych posranych nakretek dokrecających kapsułe Co2 w magazynku! Tu w tym zestawie KWC najpierw wkladamy kapsułe Co2 do portu ,przebijamy i podłączamy weżyk do maga GG przelewamy i po wszystkim !! Oczywiście przed ładowaniem Co2 do magazynka GG aplikujemy silikon to jest bardzo ważne bo Co2 wywiera wieksze ciśnienie na magazynek GG !!

Link to post
Share on other sites
PeePee a tak na zdrowy rozsądek chyba nie stosuje się dwutlenku wegla do zasilania replik FULL ABS ' date=' Co2 jest stworzone do replik FULL METAL!!! Replik takich jak - HiCapa 5.1 WE , Beretta M190 HFC ,M712 HFC, Cz 75 KSC Metal Version, I tak dalej ........ Co2 jest tylko do zastosowania do replik Full Metal ! [/quote']

 

 

Taaaak, CO2 jest tylko do Full Metali - np. WinGuna 101b, którego posiadam :roll: :lol: , a który z metalu ma tylko obudowę zaworków w magu (no i oczywiście spust, śrubki itp.). W dodatku jest to najzwyklejszy szajsmetal. Więc nie chrzań głupot.

Link to post
Share on other sites

Słuchaj javelin ja głupot nie jebie bo z gaziakami Full Metal mam bardzo duża praktyke techniczna z własnym rusznikarzem, chcesz przykład ! Prosze z HiCapy WE wyciągnołem 500fps I jeżeli nie rozumiesz o czym pisze to nie dyskutuj :evil: A tak to czy ten twój WinGun ma Block Back ?? No oczywiście ze nie ma bo jak by miał to po 10 sztrzałach płaszcz zamka by pękł!!! I strzelam dla przyjemności w ogrodzie nie na strzelankach do ludzi! Teraz dorabiam do Beretty M190 HFC lufe 6.01 PDI, od MP7A1 po to żeby mieć jeszcze wieksze ciśnienie w lufie podczas strzału!

Link to post
Share on other sites

To następnym razem wyrażaj się jaśniej jeśli chcesz być zrozumiany. W pierwszym poście ani słowe nie wpomniałeś o BB. Z tego posta jasno wynikało, że wg. Ciebie CO2 nie ma racji bytu w plastikach a jedynie w full metalach. A to jest nieprawdą. Jeszcze raz pozwolę sobie zacytować Twoje słowa:

 

Co2 jest tylko do zastosowania do replik Full Metal !

 

Poza tym można wykonać zamek z tworzywa do repliki z BB na CO2. Wystarczy odpuścić sobie ABS, są mocniejsze tworzywa i wcale nie muszą być super drogie. A niejedno takie tworzywo będzie mocniejsze od szajsmetalu.

 

A Twoje tuningi gaziaków nie mają akurat nic do rzeczy, bo rozmawiamy o czym innym.

 

 

 

Modów przepraszam za OT, już więcej nie będę pisał nie na temat.

Edek - jak masz coś do dodania to zapraszam na priv.

Link to post
Share on other sites

Co do sprężonego powietrza czyli dustera,strzelałem sobie z tego ale przedtem aby naladować nim magazynek kupiłęm butelkę gazu do zapalniczek(za 2,40zł) i tam był cały komplet różnych końcówek do zapalniczek.Byłą tam jedna która pasowała do zaworka w magu.Założylem jąna końcówkę w sprężonym powietrzu i dzięki temu normalnie nim naładowałem maga i strzelałem.Co do mocy tego gazu to jest on rzeczywiście o jakieś 30% słabszy od GG.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odgrzewam kotleta, ale mam pytanie, czy nie dało by się czegoś napełnić np kompresorem. Znam człowieka z wmasg który napełniał gaśnice i strzelał z czegoś tam także może dałoby się napełnić zużytą butle po gg do jakiegoś normalnego ciśnienia ( w gg jest ~12bar) uprzednio sp[rawdzając butle napełniając na 15bar?

Tak szukam dziury w całym ale kto wie niech odpowie.

 

 

 

 

;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...