Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ciche głowice...pytanie nieco lamerskie..


Recommended Posts

Witam

 

jak założyć głowicę cicha systemy do tłoka????

tzn oprócz samej głowicy są do niej dwie srebrne podkładki i jedna złota z łożyskami...

w jakiej kolejnosci to idzie do tłoka?? któe do wewnatrz a które na zewnatrz, pomiędzy głowicę a tłok??

 

Prosze o pomoc...

jeśli juz był taki temat, to przepraszam, naprawdę nie znalazłem...

Link to post
Share on other sites

Nie posiadam i nawet nie widziałem tego na żywo, ale możliwość jest tylko jedna. Po kolei:

 

Głowica ---> podkładka ---> tłok ---> podkładka ---> Łożysko.

 

Jeżeli jednak jestem w błędzie to niech ktoś sprostuje, bo nie chciałbym żeby gość coś przeze mnie zepsuł :wink:

 

 

 

EDIT!!!!

 

Obejrzałem w necie fotki. Według nich powinno być:

 

Głowica ---> podkładka ---> tłok ---> łożysko ---> podkładka.

 

Sorki za mój błąd, dobrze że sprawdziłem zdjęcia :)

Link to post
Share on other sites
Głowica-tłok-"podkładka"-"wianek"-"podkładka".

 

Jedyna poprawna kolejność ;)

 

Mam nadzieję Talibie, że nie zmontowałeś tak jak Javelin to sobie wymyślił :lol:

 

Włożenie podkładki między tłok a głowicę może być szkodliwe dla zębów tłoka :wink:

Link to post
Share on other sites

no i klops...złożyłem, dzis pojechałem na strzelanie, postrzelał chwilę i klops...

tłok zostaje w tylnym połozeniu i nie moze zwolnić spręzyny, slychać pracujacy silnik ale nic się nie dzieje...

 

bateria naładowana...

 

oto co wymieniałem jeśli to potzebne do diagnozy...

170%PDI, zestaw cichych głowic Systemy, cylinder 0 i wzmocniony tłok...

baterie to 8.4 1500 i 9.6 1200, na obu bez problemu ciagnie 170PDI, bo wstawiałem ja wcześniej...

 

ma ktoś jakić pomysł co moze szwankować..??

Link to post
Share on other sites

Izi...na Miłość Boską...

ustawiłem....nawet w mitycznej, jednej linii wypustkę na tłokowej z osiami pierwszej i trzeciej...

Tak Polch, to jest dwójka od CA, CA33E..

Masz jakis pomysł??

Cerber, jest to w miarę możliwe...jaka jest tego przyczyna i jak ją zniwelować?? (to juz 2 raz od kiedy zamontowałem tłok i głowice...)

Link to post
Share on other sites

W jednym przypadku miałem takie coś jak u Ciebie. Po włożeniu łożyskowanych głowicy(cicha) i prowadnicy sprężyna nie miała miejsca by całkowicie schować się w tłoku spr 110Guarder. Efekt identyczny z tym jaki opisujesz. Pomogło wstawienie stokowej prowadnicy CA. Po znacznym zeszlifowaniu tylnej części prowadnicy z łożyskami też robi. Nie wiem czy masz łożyska po obu stronach sprężyny, ale może to co napisałem okaże się pomocne.

Link to post
Share on other sites

Jak rany, chłopaki, było na tym forum już milion razy powiedziane, że ustawianie zębatek nie ma nic do rzeczy. pozycjonowanie zębatek to jakiś mit.

@ cerber - :wink: zębatka nie może ci złapac tłoka w tylnej pozycji bo niby jak - póki na zebatce tłokowej obraca się ta częśc bez zębów to tłok jest w pozycji rozprężonej sprężyny czyli max. wciśnięty w cylinder i nie wyjdzie inaczej bo go wpycha spring a zędatka po wykonaniu części obrotu w ońcu trafi swoim pierwszym zębem na pierwszy ząb tłoka i zacznie go wycigac.

Link to post
Share on other sites
Jak rany' date=' chłopaki, było na tym forum już milion razy powiedziane, że ustawianie zębatek nie ma nic do rzeczy. pozycjonowanie zębatek to jakiś mit.

@ cerber - :wink: zębatka nie może ci złapac tłoka w tylnej pozycji bo niby jak - póki na zebatce tłokowej obraca się ta częśc bez zębów to tłok jest w pozycji rozprężonej sprężyny czyli max. wciśnięty w cylinder i nie wyjdzie inaczej bo go wpycha spring a zędatka po wykonaniu części obrotu w ońcu trafi swoim pierwszym zębem na pierwszy ząb tłoka i zacznie go wycigac.[/quote']

 

Poprostu na proste rozumowanie, wyobraź sobie co się stanie ja ustawicie zębatki a jak nie.

Link to post
Share on other sites
Jak rany' date=' chłopaki, było na tym forum już milion razy powiedziane, że ustawianie zębatek nie ma nic do rzeczy. pozycjonowanie zębatek to jakiś mit.

@ cerber - :wink: zębatka nie może ci złapac tłoka w tylnej pozycji bo niby jak - póki na zebatce tłokowej obraca się ta częśc bez zębów to tłok jest w pozycji rozprężonej sprężyny czyli max. wciśnięty w cylinder i nie wyjdzie inaczej bo go wpycha spring a zędatka po wykonaniu części obrotu w ońcu trafi swoim pierwszym zębem na pierwszy ząb tłoka i zacznie go wycigac.[/quote']

 

Poprostu na proste rozumowanie, wyobraź sobie co się stanie ja ustawicie zębatki a jak nie.

 

Jakoś nie mogę :? Ale może wyłuszczysz problem - "poprostu na proste rozumowanie"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

dopiero odzyskałem kompa...

geara nie rozebrałem, zdjąłem pokrywę silnika i patrzę, ze zsuneły się kable...zamontowałem, i bangla...

 

ale po jakichś 20 strzałach znów...tłok zatrzymał się w połowie okienka...

w piatek go rozbiorę i popatrzę jeszcze raz wewnatrz, ale ostatnio wszystko było wporzadku...

juz sam nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...