Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

g36c czy nie?


Recommended Posts

Ale zdjęcie jest podpisane' date=' że ten oficer ma MP5 PDW...[/quote']

prasa kłamie!

 

ja bym chcial zobaczyc wspominane wyzej "oryginalne" zdjecie.

z tym jest cos nie tak... czy na tym G36 nie konczy sie latarka? czy tak idealnie pokrywa sie z bronia? wogole ta fota dziwna jest, jak on ma to zawieszone? ja rozumiem, e G36C jest lekkie, ale to chyba przesada tak je sobie nosic (oplecione wokol reki i trzymane za kolbe)... cos tu nie gra.

Link to post
Share on other sites

1. Brak rękojeści napinającej.

2. "Dziwny" kształt magazynka - trochę za prosty i za gruby, jak na mój gust. Link do HKPRO

3. Zdjęcie wydaje mi się mocno retuszowane.

4. Co do "HK-33SG1", to mnie to wygląda na "custom" wersję G-3KA4 - magazynek ma charakterystyczną dla kalibru 7,62 mm bruzdę.

5. Hoplita ma rację - gazety kłamią.

6. ...lub czasopisma :wink:

Link to post
Share on other sites

Pracuję przy obróbce fotek od parunastu lat, i jakos wierzyć mi sie nie chce, żeby grafik prasowy poświęcił kilkanaście godzin pracy (a tyle by potrzebował do uzyskania takiego efektu) tylko po to żeby w artykuliku na 1/8 szpalty zrobić fotke ukazującą jakąś tam broń. Tym bardziej ze to jest zwykła gazeta - a nie wydawnictwo hobbystyczne poświęcone broni.

Reporter prasowy nie robi jednej czy dwóch fotek - z takiego fotoreportażu przywozi ich kilkadziesiąt (jak nie więcej - fotografia cyfrowa naprawde to umozliwia :wink: ) - i jeśli fotka by się nie podobała - wstawiliby inną.

Jeśli ktoś ma tą "oryginalną" fotke - to niech ja wstawi a ja wtedy zrobię takie 8O oczy.

P.S. A to zdjęcie zostało zrobione najprawdopodobniej w momencie w którym tenże policjant ściągał broń z ramienia - taki wniosek sugeruje układ pasków - szyna "weszła" po prostu pod luźny pasek.

Link to post
Share on other sites

A mnie albo oczy bolą albo ja widze tam, że okienko, przez które wylatują łuski ciągnie się od samego przodu broni ? Według mnie to fotomontaz jak sto pindziesiont. I ta latarka jak ktoś juz wspomniał wcześniej. No i jeszcze jak tak patrze na to gniazdo i magazynek to wygląda toto jakby było jednością. Tyle mojego gadania. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Panowie, namieszałem - to nie z Daily Mirror tylko z Daily Mail (poziom merytoryczny ten sam) :wink: . Zdjęcie było "robione", pewnie naczelny chciał mieć bardziej efektowny materiał, niech sobie gawiedź nacieszy oczy.

Gareth, trochę przesadziłeś z tymi kilkunastoma godzinami. Zrobienie tego w Photoshopie na tym poziomie nie zajeło by Tobie (jeźeli dobrze znasz program) więcej niź 1-2 godziny, łącznie z przerwą na kawę, zapewniam. A zdjęcie faktycznie pochodzi z serii, kolejne tego samego funkcjonariusza masz TUTAJ. Cały fotoreportaź z tej akcji był w zeszłym roku na stronie serwisu BBC News, jak znajdę to wkleję.

Link to post
Share on other sites

No Gareth takiego oczywistego fotomontarzu nie wyczaiłeś... chyba dawno G36 nie widziałeś ;-)

Ten kto to zrobił, najwidoczniej nie widział jak działa broń palna, że trzeba jakoś ją przeładować, a łuski muszą gdzieś wylatywać.

 

W oryginalnym artykule też oczywiście pomylili MP5K-PDW z G36C (z podwójnym celownikiem)

Do tego napisali, że zasięg skuteczny glocka 17 to 15 metrów, a PDW - 100 ... ciekawe skąd te dane....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...