Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi Capa Full Metal WE - opinie


Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ta hi capa strasznie dużo gazu zżera.. ok. 1 litr/1k-1.5k kulek..

na ile kulek wystarcza wam jedno nabicie maga?

 

najwyraźniej coś masz skopsane, albo strzelasz bardzo szybko - wtedy dużo więcej gazu się zużywa; przy normalnych, mierzonych strzałach jedno nabicie gazu starcza na 2magazynki (60kulek), a 2000 wystrzeliłem z ok.1/2l ultrair; przy szybkim, instynktownym nawalaniu gazu idzie prawie 2razy więcej

Link to post
Share on other sites

Mam problem moja Hi Capa strzela tylko na 25metrów to znaczy kulka siada na 25 metrze na pełnym hopie ( używam gold fire0,25g gaz ultair).

Z gumką Hop - up jest ok bo rozebrałem guna i dobrze leży. Zauważyłem że przy blow backu z otworka który jest z tyłu guna wylatuje spora chmura dymu. Podejrzewam że za mało gazu idzie w siłe wyrzutu kulki.

Jeśli to ten problem to powiedzcie jak to samemu naprawić ten problem.

A jeśli to inny problem to proszę też coś doradźcie. Pomocy proszę. :roll:

Link to post
Share on other sites

To chyba mój pierwszy post tutaj, więc powinienem się przywitać. Dzień dobry.

Byłem szczęśliwym posiadaczen Hi Capy przez dwa miesiące, aż do wczoraj, gdy "złapałem" problem z kurkiem. Stało to się, gdy testowałem różne gazy i to czy mi czasem drugi magazynek nie przecieka. Pomyślałem sobie - nic wielkiego, na forum ktoś chyba o tym pisał. Tak znalazłem post PeePee'ego. Zrobiłem dokładnie tak jak napisał i od tego momentu zaczęły się problemy. Jakimś cudem udało mi się spowodować, że bezpiecznik ręczny działał, ale nie tędy droga. Najpierw kurek nie zatrzymywał się w połowie bez znaczącej pomocy mu, a czasem zamek blokował się w połowie. Rozebrałem go ponownie i przyciągnąłem element, który opisuje PeePee jeszcze bardziej do siebie. Wtedy to już zaczęło się totalnie walić - Hi capa zaczęła.. ehh.. strzelać Full Auto (gdyby nie fakt, że Hi capa kosztuje 450 zł, to mógłbym powiedzieć, "zaoszczędziłem na glocku"). Powtórzyłem proces rozbierania gnata. Próbowałem różnych ustawień. Raz chyba udało mi się osiągnąć idealne ustawienie (co prawda kurek nadal nie zatrzymywał się w połowie, ale już nie zwalniał się po jednym strzale co nie powodowało full auto. Nawet zamek nie blokował się w połowie), niestety wszystko zaczęło się sypać po 9 strzałach. sądzę więc, że ten widelec strasznie się zużył i zbyt łatwo się gnie. Po kilku ostrych zdaniach jak np. "Zapłaciłem pół tysiąca za dwa miesiące zabawy?!", "Pier... Full metal, jak jeden szajs może cały pistolet sparaliżować", "Zas... tajwan" zacząłem myśleć rozsądnie - "Muszę zdobyć ten element". Wpadłem na 3 pomysły

1. Wysłać pytanie do sklepów z Hi Capą w ofercie czy mogą mi sprzedać ten element (3/5 odpowiedziało negatywnie)

2. Wysłać pistolet na gwarancję do sprzedawcy. Niestety to machinegun i będe miał pewnie małe problemy, na szczęście mam dar dogadywania się przez słowo pisane

3. Oddać element do jakiegoś majstra, który potrafi zrobić mi z 50 takich kopii.

Zamieszczam to w temacie o opiniach, bo wiem, że nie mogę oczekiwać żadnej pomocy (Nie chodziło o obrażenie któregokolwiek z Was, po prostu wiem, że to wymaga fizycznej ingerencji). Chyba, że ktoś zna jakąś metodę, aby ten metal odzyskał swoje właściwości.

Oczywiście, nie mam 100% pewności czy to napewno ten element, jedynie mogę przypuszczać, więc mile widziane są posty o treści "ja też tak mam", abym mógł dowiedzieć się czy to nie czasem jakiś inny element jest skopany.

Przy okazji - Czy Wam też czasami dysza zostaje i trzeba ją puknąć, aby się schowała?

Link to post
Share on other sites

Mixon, u mnie dysza czasem pozostaje, ale bardzo rzadko; to samo dzieje się i w beretcie kjw (metal); reszta z tego, co opisujesz na szczęście nie jest mi znana (ponad 2 miesiące użytkowania; syfonów brak, ale przy szybkim nawalaniu puszcza kulki górą albo inne głupoty lubi wyrabiać; ja stwierdzam po raz kolejny, że beretta KJW jest bardziej niezawodna :!:

 

Benio, poza napisami nie ma żadnych różńic :wink:

Link to post
Share on other sites
A ja am pytanie czy Hi Capa od Krakmanów (taiwangun.com) czymś się różni jeszcze oprócz braku napisów na zamku ? Chodzi mi o to czy jakieś osiągi ma gorsze czy coś. Bo się do kupna przymierzam.

Osiągi są te same, nie ma tylko (ładnie wyglądających) oznaczeń na zamku. IMHO gorzej wygląda - taki jednolity ciemny kloc.

Ah.. jak dobrze, że moja hi capa znowu odpukać dobrze działa, pokochałem ją na nowo :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Co trzeba kupic zeby ladowac magazynek na gg w HiCapie z butli co2 (jaka butla, potrzebne przejsciowki itp)? Bardzo prosze o poprowadzenie mnie za raczke, bo jestem totalnie blekitny :D w tym temacie. Czy wytrzymaja to uszczelki w magazynku na gg? Z gory dziekuje za wszystkie rady i opinie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

http://allegro.pl/item163444812_hi_capa_me...o2_350fps_.html

 

Czy ta capa ma możliwość zamontowania tlumika?

Czy dużo slabsza od rugera jest?

 

znalazlem jeszcze taka berette jak ona sie ma do capy z celnoscia i mocą?

 

Jest jeszcze berette za prawie 400zl full metal ponad 1 kg i z tlumikiem ma ponad 360fps

 

Co o tych pistoletach sądzicie?

Ps.Nie robie temu panu reklamy tylko tam znalazlem capa i jakoś tak dalem....

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/item163444812_hi_capa_me...o2_350fps_.html

 

Czy ta capa ma możliwość zamontowania tlumika?

Czy dużo slabsza od rugera jest?

 

znalazlem jeszcze taka berette jak ona sie ma do capy z celnoscia i mocą?

 

Jest jeszcze berette za prawie 400zl full metal ponad 1 kg i z tlumikiem ma ponad 360fps

 

Co o tych pistoletach sądzicie?

Ps.Nie robie temu panu reklamy tylko tam znalazlem capa i jakoś tak dalem....

 

Czepiliście się tego rugera, co ci po mocy jak jest nie celny?

Co do tej beretty, czy to jest M9 czy M93r?

Hi-Capa 5.1 mam (oczywiście nie od tego pana i wersje z oznaczeniami, choć pistolet ten sam ;]) i polecam jeśli chodzi wrażenia ze strzelania i przyzwoite osiągi. I jest full metal (z wyjątkiem chwytu który tak jak w oryginale STI nie jest metalowy)

 

Porządna armata ;]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, mam pewne pytanie.

Być może nie bardzo wgryzłem się w temat aczkolwiek niejako poruszam wątek z tytułu.

Mianowicie zamierzam zakupić porządną metalową replikę która by miała tak wizualne, jakościowe jak i funkcjonalne walory ;-)

zastanawiam się nad bohaterem wątku czyli Hi Capa Full Metal WE ( http://www.asg.com.pl/product_info.php?cPa...products_id=138 ) oraz Beretta M9 "full metal" v.2007 ( http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...76332465f216257 ) co byście doradzili ? a może coś jeszcze innego badz inną wersje,innej firmy itd? Będę bardzo wdzięczny za pomoc w trafnym wyborze

POZDRAWIAM :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...