Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam i powiem tak - pełne nabicie maga starcza na jeden magazynek przy dwuch założeniach - że nie uda nam się naładować kulek do końca (TM mówi że włazi 25 pestek ale mi czy Lamkowi jak i innym ludzim na Arnim nie udało się włożyć więcej niż 22-23 kulki) i że strzelamy "singlem" - żadnych dubletów - tripletów. Wtedy starcza na styk z tendencją do niewystrzelenia ostatniej kulki czyli mozna powiedzieć że bezpiecznie da się zawsze te 20 kulek posłać w przestrzeń. Przy próbach szybkiego strzelania dubletami, tripletami z przerwami po5-8 sekund starczało nam gazu na ok 13-15 kulek.

Mimo to warto bo klama jes piękna, solidniej i dokładniej wykonana niz KSC, brak jej wad i jest mocniejsza.

Link to post
Share on other sites

da rade, ja wystrzeliłem 24 kulki bez widocznej utraty mocy i po dobiciu gazem jeszcze 2 ale tu juz zamek chodził słabo(same kulki leciały mocno i daleko). Jak Chopin znajdzie wreszcie czas zeby dokleic do mojej recki znajdującej się tu na forum części o strzelaniu to wszystko doczytacie.

generalnie to jest główna i jedyna wada tego pistoletu, ze jest gazożerny, szczerze powiem jednak że porównując go z KSC(co opisałem w recce) to ksc na jednym nabiciu daje 2 magi, czyli 30 kulek, colt daje na 1 nabiciu ~20 kulek, jest mocniejszy, celniejszy i fajniej kopie :D, czyli mając 1 magazynek w KSC wywalisz 15 kulek(jasne, mozesz se dobic kulkami potem na jeszcze 15 strzałów) i tyle, a w TM masz troche wiecej, mocniejszych walnieć :)

powiem tak, u nas są 3 sztuki, na świecie nikt nie skarżyl sie na żadne wady konstrukcyjne, że coś mu sie zepsuło itp, jak za mało kulek na jednym nabiciu to jest prosta recepta - kupic drugi mag, są to jedne z tańszych magazynkó do gaziaków z BB więc nie widze problemu, cena tego colta też jest niższa niż KSC więc ja bym wbijał w temat colta od TM bez gadania(z resztą wbiłem :D)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Opisy Colta TM na zagranicznych stronach :

http://www.arniesairsoft.co.uk/reviewpost/...php/product/510

 

http://128.177.0.116/tm1911a1.htm

 

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...showtopic=67857

 

Ze swojej strony dodam tylko, że jestem pod wrażeniem wykonania repliki. Przyjemnie kopie, jest dość głośna, w miarę celna na zasięgu pistoletu a wygląd zewnętrzny wskazuje na wysoką dbałość. Jest to kolejna po JGSDF Type 89 , która wykazuje zmiany polityki w produkcji replik w stronę maksymalizacji zadowolenia klienta.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kupiłem :)

Po przestrzelaniu w domu i pierwszej strzelance w plenerz, mogę stwierdzić kilka rzeczy - wykonanie na najwyższym poziomie, nieźle kopie, ładnie wygląda i sprawia wizualne wrażenie zrobionego z metalu.

 

Niestety pojemność gazu w tym pistolecie to tragedia - udało mi się tylko RAZ wystrzelić magazynek za jednym napełnieniem gazem. Po prostu ładuję połowę przewidzianych kulek i jest ok.

 

Ogólnie - polecam! To najładniejsza klamka jaką miałem w rękach (a było już tego trochę)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No i koniec zadowolenia z Colta - w Bornym przestał strzelać.

Po załadowaniu maga i przeładowaniu trzeba 2-3 razy nacisnąć spust, żeby oddać strzał. Potem jest tak samo - 2 razy naciskamy i strzela. Rozebrałem go, ale nei wiem, co jest przyczyną.

 

Wysłałem maila z prośbą o reklamację do specshopu - zoabczymy, co odpiszą.

Link to post
Share on other sites

Ze specshopu odpisali, że oczywiście gwaancja jest już nieważna, bo giwetra była rozkręcana. Co z tego, że replika nie działała z powodu wady fabrycznej, a nie dlatego, że ja coś popsułem - przecież przestała strzleać zanim ją rozkręcałem, a potem złozyłem wszystko dobrze.

 

Zdecydowałem, że leję na ten tak zwany "serwis" i ich g**** wartą gwarancję i sam wziąłem się za naprawę. Po kilkunastu rozłożeniach i złożeniach doszedłem do tego co mu dolegało i ja kto naprawić.

 

Otóż w Colcie TM z tyłu rączki pod dociskowym bezpiecznikiem znajduje się tak jakby potrójna blaszka sprężynująca. Lewa jej część odpowiada za odpychanie ww. bezpiecznika, środkowa za trzymanie odciągniętego kurka, a prawa za podnoszenie takiego "dzyndzla", który dociska do zamka. No i właśnie ta blaszka po prawej była za słabo dogięta. Po kilku próbach dogiąłem ją w odpowiedni sposób i teraz śmiga.

Kiedy nie była dogięta, po przeładowaniu (oraz ruchu zamka w tył podczas strzału) pistolet oddawał strzał dopiero po drugim, ew. trzecim naciśnięciu spusto, bo ta sprężynka nie podnosiła tego "dzyndzla".

 

I jeszcze jedno - w tych temperaturach, które teraz mamy bez problemu na jednym nabiciu maga można wywalić 1,5 - 2 magi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...