Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

IDF / MAGAV


Recommended Posts

Witam. Czy ktoś z forumowiczow korzystał kiedyś z izraelskiego sprzętu wojskowego? Kamizelek taktycznych, mundurów oraz rożnych dodatków. Z chęcią bym się, co nieco dowiedział, bo planuje sobie skompletować trochę oporządzenia, ale na razie jedyny sklep, jaki znam to http://www.zahal.org/ ale wybór nieco skromny także jak macie jakieś linki to zapodajcie i czekam na jakieś opinie

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odbiegajac od tematu - nie wiecie moze gdzie dostac oryginalny pasek do UZI? Albo chociaz blaszane klamerki takie jak w oryginale. No i czy nie zna ktos wymiarow tego paska (dlugosc po rozlozeniu, szerokosc).

 

Ronin

 

Chodzi Ci o taki? http://files.uzitalk.com/reference/accesso...l_minisling.jpg jeśli tak to spokojnie znajdziesz takie klamerki, a nawet pasek w starych pokrowcach po maskach przeciwgazowych, zestawach ucieczkowych dla górników itp.

Link to post
Share on other sites

O ile mnie pamiec nie myli to pasek, ktory podales w linku jest od Mini-UZI. Ten do wersji pelnej dlugosci nie ma karabinczykow a jedynie klamerki do regulacji dlugosci na koncach. Takie klamerki ciezko jest dostac, glownie przez to, ze sa metalowe.

 

Ronin

 

p.s.

 

Chodzi mi o taki pasek:

 

mini_1151090062.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
  • 3 years later...

Witam, jestem zainteresowany skompletowaniem munduru i oporządzenia żołnierza piechoty izraelskiej. Proszę o to tutaj bo sam interesuje się siłami zbrojnymi izraela ale nie posiadam materiałów (ku swej rozpaczy) o IDF.

Dlatego jeśli jesteście w posiadaniu informacji o które proszę to fajnie by było jak byście się podzielili.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Staram się dozbroić w Galila - http://www.madonion.eu/GALIL_ARM__p903.html

więc przyjmijmy za okres lata 80 aż do obecnej chwili.

BTW. Stronkę znam, ale dzięki że chciałeś pomóc. Materiały - chodziło mi o książki/artykuły/wycinki z gazet. Wiesz, na co dzień zajmuje się historią i internet nie jest zbyt wiarygodnym źródłem (oczywiście książki moga się mylić ale i tak są pewniejsze).

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Używa ktoś może izraelskiego zawieszenia taktycznego i mógłby podpowiedzieć coś na temat jego konfiguracji? Zanabyłem takie:

http://www.israeli-weapons.com/store/rifle_slings/p2.htm

 

I sprawa niby prosta - dwa karabińczyki, dwa punkty do montażu w mojej eMce... Ale może ma ktoś już jakieś wygodne patenty opracowane? Nie bez powodu pewnie żołnierze IDF stosują wszelakie taśmy na chwycie z haczykami, przewlekane taśmy na kolbie, sznurki itd...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam :)

 

Panowie, gwarantuje wam, ze na internecie nie znajdziecie nic porzadnego i Cahalu. Po prostu, kwestia bariery jezykowej. Jesli ktos ogarnia iwrit, to jest kilka ciekawych blogow. na jpost.com jest chyba jeden blog, jakiegos amerykanca, chayal boded, ktory zrobil aliyah i zaciagnal sie do tzamchanim (wszyscy amerykanie wala do tzamchanim, he he he, chyba kompleks Michaela Levina). Anyway, postaram sie go znalezc i wkleic, jesli ktos jest zainteresowany.

 

Grzegorz, nie wiem w czym problem. Wiazesz sznurki po obydwu koncach i zaczepiasz pas. Jako ciekawostke, podpowiem, ze przy przenoszeniu broni, w cahalu kolba ma byc zlozona. Przy Kav, sytuacjach combat, kolba ma byc rozlozona. Rezim dotyczy tez trzymania broni, ma ona byc zawieszona caly czas przez szyje podczas walki. Tak przynajmniej obowiazuje w Cahalu.

Link to post
Share on other sites

Heh, problem był w braku sznurka i małej wygody standardowego podczepienia pod punkty montażu. Oblookałem sobie dokładnie temat o IDF na Military Photos i poczułem się trochę skonfundowany ilością "patentów" - spadochroniarze i piechota górska (?) latała ze sznurkami, inne jednostki z punktami montażu na taśmach velcro itd.

 

Koniec końców, kupiłem dobry rzep, w domu miałem pełno odpowiednich pasków i zaczepów, to przy pomocy maszyny zmajstrowanie czegoś podobnego zajęło mi 5 minut.

Komfort użytkowania wzrósł niepomiernie, a i moja M4-ka wygląda bardziej koszernie. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...