Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chodziło mi o działanie na stocku bez zużycia po jakimś czasie więc "ale nie wiadomo ile" odpada :)

 

Coś czytałem że m120 bez problemu. To jakieś 390 fps więc mi to odpowiada. Jeszcze tylko sprawdzę czy na stocku nie mam tyle (różnie z chińczykami bywa) bo jak tak to nie ma sensu wymieniać.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Cm031 ma 3 lata to jest ta wersja ze starą niestandardową komorą

 

teraz mam

 

ożyskowanie systemy na stockowej głowicy

łożyska stalowe ślizgowe deep fire

podkładki promka

batka 9,6V 2000 mAh KAN

sprężyna stock z Hk416 JG odpowiednik M125

 

Stałe 395 fps + - 2 fps

 

NA M130 madbull miałem 425 fps

Link to post
Share on other sites

Ja kupuję tą: http://www.gunfire.pl/product-yid-11521907...ezyna-M120.html

 

Mam pytanie. Czy jeśli do ak wstawię lufę precyzyjną o długości 430 mm (domyślna to 456) to czy nie będzie jakiś nieprzyjemnych efektów ubocznych?

 

Tak będą efekty uboczne bo w z tego co pamiętam lufa w tej cymie blokowała się na podstawie muszki, a jeżeli będzie krótsza to będzie sobie latać w środku lufy zewnętrznej, a kulki będą się obijać o podstawę muszki. Kolega miał kiedyś taki problem.

Link to post
Share on other sites

Tak będą efekty uboczne bo w z tego co pamiętam lufa w tej cymie blokowała się na podstawie muszki, a jeżeli będzie krótsza to będzie sobie latać w środku lufy zewnętrznej, a kulki będą się obijać o podstawę muszki. Kolega miał kiedyś taki problem.

 

Czyli dobrze że nie brałem. Mogłem mieć taniej bo ucięta ale się bałem właśnie o coś takiego. Dzięki ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Co muszę wymienić w cm 0.28 żeby po wstawieniu sprężyny m130 nie rozleciał mi się środek? I czy 200zł na ten tunning wystarczy? Mam już baterię firefox 9.6V

 

I jaka może być przyczyna że po zamontowaniu lufy precyzyjnej elementa karabin ma rozrzut że trudno w coś celnie trafić nawet z małej odległości. Na stockowej lufie jest o niebo lepiej

Link to post
Share on other sites

czyli co.. preclufa do smietnika?

 

A czyściłeś ją ? Jaka guma i jakie kulki ? Bo to też ma ogromne znaczeniu dla celności.

 

i co musze wymienic do sprezyny m130?

 

Prowadnica sprężyny łożyskowana, tłok MadBull'a z 7'mioma stalowymi zębami, stalowe łożyska ślizgowe (6/7mm - nie wiem jakie tam są), podkładki, smar (S-1, albo Łt-43/Łt-4S3 ok. 10 zł za kilogramową puchę), gumkę HU na Systemę jak nie masz no i oczywiście M130 (Systemy najlepiej). Jak umiesz to sam dobrze złożyć bez bólów to w 200 zł się zmieścisz, jak nie to to jeszcze kumplowi, który będzie umiał to złożyć odpalić coś ;-).

Link to post
Share on other sites

A czyściłeś ją ?

tak

 

Jaka guma?

i na stockowej i na dokupywanej to samo

 

i jakie kulki ?

PJ 0.25

 

Kulki latają strasznie, jedna poleci w miarę prosto, druga bardzo mocno w prawo a trzecia w lewo. Jedyny plus tego to to że mógłbym zestrzelić trzech gości stojących kilka metrów od siebie nie ruszając karabinem na boki

Link to post
Share on other sites

PJ 0.25

 

Kulki latają strasznie, jedna poleci w miarę prosto, druga bardzo mocno w prawo a trzecia w lewo. Jedyny plus tego to to że mógłbym zestrzelić trzech gości stojących kilka metrów od siebie nie ruszając karabinem na boki

 

To nie dziwota - widocznie gorsza lufa Element'a ci się trafiła, a że wszystkie nie są przedniej jakości to jest jak jest. Narazie za tą kasę to kup lufę Systemy, załóż markową gumę jesli masz i kup lepsze kulki bo ja ok 10-11 miechów temu zachwalałem P&J premium sobie, ale teraz ich jakość spadła - bynajmniej z relacji i oględzin toru lotu tych kulek w replikach znajomych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Trochę w to nie wierzę, ale napiszę. Mój kolega ma kałasza Cymy (028s) i mówił, że po wsadzeniu tylko gumki i precki Systemy, zasięg maksymalny oscyluje w granicach, uwaga - 70-80m. Nie żadne "na oko" mierzenie, tylko taśmą. Co o tym sądzicie?

 

70m może i da radę, ale 80m to już leczenie kompleksów chyba. widziałem dużo stockowych chinoli z gumkami Systemy na dobrych kulasach przy tych 360-400 fps sieją na 60-65 m spokojnie. AKS74U Boyi, MP5K Galaxy, CM031 i podobne.

Link to post
Share on other sites

@piasek1990:

Przepraszam, że po czasie ;-).

 

TERAZ UWAGA 1, zdradzam tajemnicę znaną tylko i wyłącznie Żółtym Mnichom Mieszkającym Na Wysokiej Górze gdzieś Daleko:

Lufy precyzyjne nie są precyzyjne dlatego, że mają np. średnicę 6,01; 6,03; 6,04 mm, tylko dlatego, że mierząc średnicę wewnętrznej tej lufy w dowolnym miejscu, na całej długości i w dowolnym miejscu przekroju będzie ona miała dokładnie tą samą wartość. Z tego też powodu nie ma czegoś takiego jak lansowana na forum teoria o powstaniu luf pół-, ćwierć-, omalże- precyzyjnych. Lufa jest albo precyzyjna, albo nie jest i już. Taki drastyczny przykład - wystarczy, że w którymkolwiek miejscu średnice odbiegnie o ułamek mm więcej niż wynosi dopuszczalny błąd wykonania od zadanej i lufa traci przydomek precyzyjnej, ponieważ wykonano ją z błędem.

 

UWAGA2: Z powodów które podałem powyżej lufy elementa mają jedną rzecz wspólną z lufami precyzyjnymi - przymiotnik precyzyjne ;-).

 

Często zdarza się, że lufa stokokowa jest wykonana z o wiele większą dokładnością niż element i skutki są takie jak widać powyżej. Zakładamy elementa i skupienie można zacząć mierzyć w metrach ;-), zakładany stokową i skupienie wzrasta diametralnie.

 

Jest dokładnie tak jak napisał Kolega jakoś na początku strony ;-).

 

380 -400 i 80m. No dobrze, muszę sobie miarkę zmienić chyba. Choć może i jak bym odrobinkę polobował to co któraś tam doleci ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie w Cymie siedzi:

1. lufa tonio koba 509mm

2 HU pro-win,

3. gumka guarder

4. dysza uszczelniona deep fire (typ bore uo)

5. głowica cylindra deep fire (taka hybryda do standardowego cylindra i duszy b-u)

6. cylinder standardowy CYMA

7. tłok z głowicą elementa i o-ring deep fire i łożyskiem

8. nie łożyskowana prowadnica sprężyny deep fire

i na sprężynie elementa M125 i kulkach 0.25 daje to razem 300FPS ( czyli około 330-340 FPS na 0.20) w porywach do 315FPS a co około piąty strzał 280-260FPS

 

O CO CHODZI :wink:

 

Dodam jeszcze że, zestaw dysza-głowica-cylinder -głowca-tłok jest idealnie szczelny

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...