Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej :)

Wracam do airsoftu, staram się 'odświeżyć' moje CM.040, tak to wygląda:

-bore up do AK ProTech

-gumka zielona g&g

-sp120 guarder

 

Kolega (bo u niego jest replika) mówi mi, że dość głośno zębatki chodzą, więc to albo ich wina albo podkładkowania więc zastanawiam się czy jest sens wymieniać te zębatki na SHSy 100:200 helikalne ?

Zasilane to wszystko będzie albo 11.1v turnigy lub stickiem 9.6v king arms. Jakiekolwiek propozycje ?Można np. wywalić borka, wziąć zębatki i lipola..

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Plan się trochę pozmieniał, zamówiłem uszczelnioną dyszę ultimate, tłok SHS ze wszystkimi metalowymi zębami o pełnej szerokości i kilka innych dupereli ale to poza gb.

Najwygodniej byłoby kupić sticka 9.6v king armsa, bo wiem, że się zmieści, do tego mosfet od GATE i zmiana wtyków na deans.

Gdybym wpakował lipo pod pokrywę zamka( co jest wątpliwe, że wejdzie 11.1v) to nie mam już miejsca na mosfet, boję się w tym wypadku o wtyki i okablowanie, że będzię się przegrzewać.

Co mam zrobić ?;/

Przy 9.6v strzelałbym seriami, przy 11.1v bałbym się już bo nie chciałbym zajechać bebechów.

 

Pozdrawiam, dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Edytować już nie mogę. W replice będzie to :

-tłok shs full metal teeth

-dysza uszczelniona ultimate

-sp120

-gumka systemy

-lufa promyka 469mm

-kable niskooporowe

-deans

-MERF 3.2 AB

Zasilane lipolem 11.1v Turnigy Nano-Tech 1200mAh 25-50C.

 

Coś jeszcze opłaca się wymienić ?Czy tylko zbierać na zębatki i czekać, aż coś się rozwali ?

 

Pozdrawiam :icon_smile:

 

PS Edytować nie mogłem, proszę moda o scalenie postów

 

Jak sprzęt nowy to już nic nie wymieniaj, ewentualnie jeszcze teflon fix na głowicy cylindra, wiekszy oring na głowicy tłoka, odciążenie tłoka ( nawiercenie otworów)- lecz nie koniecznie i do produkcji.

 

S1

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witajcie, mam od jakiegoś czasu CM048a (~2 lata - stock), do tej pory służyła mi ona jako replika zapasowa w razie awarii głównej.

Mam lufę promyka 650mm ( z SWD bo mi się posypało ) i chciałbym zrobić z niej użytek w AK ( powinna się zmieścić w tłumiku ). Miałby to być karabin wyborowy (max 500fps) i zastanawiam się co poza nową komorą hop / gumką hop / sprężyną M130 / M140 do niej włożyć aby to miało ręce i nogi :icon_smile:.

 

Chętnie posłucham rad :icon_smile:

 

Pozdrawiam.

Edited by Drzewo
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam,

1) czy w tymże karabinie można wymienić szczerbinkę, suwadło zamka na ostre odpowiedniki ? Jeśli tak, to jak i gdzie to zakupić ?

2) chwyt pistoletowy na metalowy, okładziny na metalowe ? Kupię to gdzieś ? Jak odczepić te okładziny ?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Hej

Ja juz w jednym temacie pisalem, ale nie wiem czy w dobrym i nie wiem czy mi tam ktos odpowie, wiec pytam jeszcze raz tutaj. Planuje z CM048 zrobic karabin snajperski z ok 600fps. Co musialbym pozmieniac zeby usyskac max celnasc przy tych fps i same fps,zeby sie to kupy trzymalo ? Myslalem na wstepie o promyku 650mm (tlumik) i gumce czarnej systemy. Dalej nie wiem, wiec jesli ktos ma doswiadczenia/sugestie itp co do tego pomyslu to smialo prosze pisac. Aha i nie chce nikogo masakrowac na grach (co nie znaczy ze nie chce uzywac tego na grach), ale projekt glownie lansiarsko-experymentalno-hobbystyczny.

 

PS. I pomimo tego ze mam niepowazny nick, to nie mam 15 lat wiec prosze nie pisac zebym wrocil do gimnazjum itp. icze na konkretne i merytoryczne odpowiedzi (tzn mam nadzieje....):-)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Siema, w mojej CM.048 zmieniłem już gumkę hop up na czarną od systemy, teraz zastanawiam się nad taką komorą hop up http://gunfire.pl/product-pol-1152201763-Kompletna-komora-Hop-Up-do-replik-typu-AK.html i taką lufą http://gunfire.pl/product-pol-1152200886-Lufa-precyzyjna-6-04-mm-510-mm.html . Opłaca się kupno tych części? Czy ta komora będzie pasowała do tej repliki ;p?

Dawajcie wasze propozycje :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam

Posiadam cyme 0.48, i chcial bym uzyskac maksymalna ilosc fps mysle ze min 500fps-600fps. Zakupilem juz imax b6 i 1xlipo 7.4v. Co do reszty podzespolow to czarna magia (czesci do gearboxu, lufa,gumki hop up, silnik) licze na jakies propozycje.

Edited by AK-74
Link to post
Share on other sites

@AK-74 Zalatuje trolem. Po kiego wafla 600 fps w szturmówce? Do tego ten rozrzut 100 fps i lipo 7.4 :icon_neutral: . Mam wrażenie że sam nie wiesz czego chcesz. Na początek lufa precka, gumka czarna systema, mosfet z okablowaniem niskooporowym- to podstawa która dała mi stabilne 450 fps z b.dobrym skupieniem i to mi w zupełności wystarczy w lesie.

Link to post
Share on other sites

Po jakiego wafla ci w szturmówce 600 fpsów ?? ty chyba chcesz mieć spotkanie z prokuratorem po strzelance.

Limit fpsów w milsimach oraz tego typu rozgrywkach to 450 fpsów, więcej to już mają tylko snajperzy którzy strzelają na semi i są roztropni, bardzo roztropni. Taki wyścig fpsów to będzie do pierwszego razu, aż komuś stanie się krzywda, wtedy wkroczy TVN zrobi nagonkę i będzie limit prawny, a to że naszych urzędników ponosi, to znajdą zaraz jakiś unijny przepis zinterpretują go odpowiednio i będziesz się strzelał z repliką która ma 0,5 J.

Edited by jarekfn
Link to post
Share on other sites

Poza tym same suche fpsy nie dadzą ci wiele. Zamiast od razu wsadzać sprężynę 190 lepiej zainwestować w doszczelnienie i poprawę kultury pracy tego chinola. Patrz na G&G i inne japońce. Moc to nie wszystko.

 

Ale jak mówiłem, gościu musi być trolem, nie ma co się unosić. :icon_confused:

Edited by Kojot321
Link to post
Share on other sites

Nie jestem tolem... nie uczestnicze w rozgrywkach. Strzelam z asg w wlasnym zakresie potrzebuje duzej mocy wystarczajacej zeby rozbijac np. Butelki z grubego szkla butelki platikowe itp.

 

Chodzi mi o czesci ktore poprawia celnosc I moc tej repliki maxymalne min to 500fps.

 

Co do skladania I wymieniania podkladkowania to juz pare razy rozbieralem replike do 0 nie powinno byc problemow z montowaniem nowych czesci.

Edited by AK-74
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...