Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skracanie/przycinanie lufy


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Hehe ja przyciąłem 6.01 PDI i nie narzekam :mrgreen:

Użyłem takiej śmiesznej maszynki do obcinania rur. Trzeba bardzo uważać bo normalnie zgniata lufe. Pooćwiczyłem na stocku CA i kiedy nabrałem wprawy zabrałem się za docelowego pacjenta.

Łufa jest stalowa a ja nie chciałem jej zniekształcić dlatego cały proces cięcia trwał prawie 2 godziny non stop.

Dokręcałem śrubę, wykonywałem 50 pełnych obrotów przyrządem dociągałem śrubę regulacyjną (maksymalnie minimetr obrotu śruby regulacyjniej czyli o jakiś 1 stopień 8-) ) Wyszło idealnie.

Do samego odpadnięcia nie było śladu pracy wewnątrz lufy co przy normalnym cięciu widać już po kilku obrotach przyrządu. Dodatkowo co jakiś czas czyściłem tworzące się nacięcie z mikrowiórek a nóż przyrządu pracował w oleju a nie na sucho.

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

A ja się chciałbym zapytać o sens skracania lufy precyzyjnej u tokarza. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że lufa zostanie uszkodzona i straci swoje "precyzyjne" właściwości :?:

 

Pytam się dlatego, że mam nietypową długość lufy w stocku 340mm (SCAR H VFC), a chyba najbliższe tej wartości są lufy precyzyjne o długości 363mm. Niestety jestem estetą i nie lubię jak mi coś wystaje z lufy. :-F A tłumika rzadko używam. :roll:

 

Tak więc się zastanawiam, czy w ogóle jest sens się w to bawić. Może lepiej pozostać w stocku i poczekać aż wyprodukują preckę w odpowiedniej długości :?:

Edited by Mihauek
Link to post
Share on other sites

Jesli tokarz jest łebski to Ci raczej nie zepsuje. Wkręci w tokarkę tym końcem co idzie na straty i już. 2cm to troszke jednak mało... ale da radę. Zwłaszcza jak do środka wsadzi stalowy, dobrze dopasowany pręt (tylko na te 2cm). Na tokarce niema z cięciem takim żadnego problemu, jeśli sprzet jest przynajmniej niezły i przynajmniej w dobrym stanie to i zadziory sie nie robią (byleby powoli ciąć). Generalnie wszelkie brzeszczoty, imadła itepe radzę odpuścić. Chyba że ta "precka" to jest sRC czy coś podobnego. To i siekierą można.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Polecam pójść do rusznikarza.

 

Ostatnio przerabiałem lufę Prometheusa 500 mm dedykowaną do M14TM. Miałem ja dostosować do użycia w HK416 JG (D10RS(. Lufa stockowa w 416 ma 280 mm długości. Oprócz skracania trzeba było dorobić frezy na komorę hu ( komora od M14 TM jest niestandartowa i dedykowana do niej lufa ma owe frezy bliżej niż lufy uniwersalne).

 

Poszedłem do rusznikarza - całą robotę wykonał za 50 zł. Frezy i 'obcięcie' są wykonane tak że nijak nie da się ich odróżnić od fabrycznej roboty. Za samo skrócenie lufy chciałby pewnie sporo mniej.

 

Jest to więc jakieś wyjście jak ktoś ma 'ręce które kaleczą' - jak ja, lub chce mieć pewność że zostanie to wykonane dobrze.

Link to post
Share on other sites

problem w tym tylko że rusznikarz zajmuje się bronią a nie wiatrówkami czy innymi pneumatycznymi zabawkami i najczęściej o tychże nie ma najbledszego pojęcia. Równie sensowne jest zaniesienie do dentysty lub hydraulika a i tak najpewniejszym rozwiązaniem jest tokarz.

 

Zajmuje się również modyfikacjami 'luf do broni gładkolufowej' które tak bardzo się od luf dp asg nie różnią i ma do tego odpowiednie wyposażenie. Wystarczy wyjaśnić co chcesz zrobić i tyle - tak samo jak u tokarza.

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

To zależy na kogo się oczywiście trafi - u mnie w mieście facet nie podjął się wykonania nawet naprawy Colta Navy ... ale jak się trafi na zapaleńca to pewnie jakoś te lufe wykoronuje ...Chociaż tokarz może i racja łatwiej dostępny i na pewno sporo tańszy...

Link to post
Share on other sites

Wiesz jak wygląda zrobienie fazy? Po założeniu w imak odpowiedniego noża zrobi to ślepy szympans, stepujący po rozżarzonych węglach, śpiewając marsyliankę i kierując posuwem językiem ;-).

Do tego nie trzeba kończyć szkół, uczą tego na samym początku stania przy obrabiarce typu tokarka ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...