Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nie wiem kolego czego Ty nie rozumiesz? Skąd mamy wiedzieć w jakim terenie Ty grasz? Bo tak uogólniając to żaden wariant MC nie maskuje dobrze w "naszych warunkach". Może się określ czy chcesz ciemniejszą wersję, jaśniejsza czy whatever.

 

A jak myślisz kolego, co rozumiem poprzez "nasze warunki"? Pustynię czy irackie zadupie ? Napisałem post wyżej, że przeznaczenie ma być czysto airsoftowe, więc "naszymi warunkami" będzie miejsce, gdzie spotkania airsoft najczęściej się odbywają - lasy, lasy z pustostanami, pustostany. Tak ciężko było się domyśleć ?

 

Gdybym wiedział, jak jasną wersję MC mam wybrać to nie zadawałbym tutaj pytania. Jak mam określić, czy chcę wersję ciemniejszą czy jaśniejszą ( czy whatever ), jeśli specjaliści z wmasg nie potrafią mi odpowiedzieć, która jest bardziej odpowiednia do polskiej, niedzielnej flory ??

 

Klasyka wmasg.pl - temat na 24 strony, masa znawców, jednak dalej nic konkretnego. Wielkie dzięki za pomoc, panowie koledzy.

Link to post
Share on other sites

Multicam Helikona jest całkiem niezły tym bardziej, że coraz wiecej rzeczy robią w tym maskowaniu, a na śniegu sie też sprawdza dzisiaj testowany :) A cena też w sumie zależy od tego jaki rodzaj bierzesz wkońcu tez z ochroniaczniam są droższe.

Link to post
Share on other sites

Ale w naszych lasach sie nie nadaje. Przez to, że brak ciemnego brązu który w oryginale przechodzi z Tan-u oraz odpowiednich przejsc zielonych kolorów.

Efektem tego jest jasna plama z plamkami co widac na twoim avatarze.

Poza tym jakosciowo również kuleje.

Swoja droga - w wersji Combat jest uzyty inny (lepszy kolorystycznie) camogrom niż w wersji Speszal Forszesz

Link to post
Share on other sites

A jak myślisz kolego, co rozumiem poprzez "nasze warunki"? Pustynię czy irackie zadupie ? Napisałem post wyżej, że przeznaczenie ma być czysto airsoftowe, więc "naszymi warunkami" będzie miejsce, gdzie spotkania airsoft najczęściej się odbywają - lasy, lasy z pustostanami, pustostany. Tak ciężko było się domyśleć ?

 

Gdybym wiedział, jak jasną wersję MC mam wybrać to nie zadawałbym tutaj pytania. Jak mam określić, czy chcę wersję ciemniejszą czy jaśniejszą ( czy whatever ), jeśli specjaliści z wmasg nie potrafią mi odpowiedzieć, która jest bardziej odpowiednia do polskiej, niedzielnej flory ??

 

Klasyka wmasg.pl - temat na 24 strony, masa znawców, jednak dalej nic konkretnego. Wielkie dzięki za pomoc, panowie koledzy.

 

Facet, a nie wiem czy wiesz i jest to portal ogólnopolski, a tereny w Polsce na prawdę są zróżnicowane i w różnym otoczeniu są miejscówki. Poza tym leń z Ciebie bo byś sobie przeszukał forum i popatrzył na zdjęcia danych kamuflaży w danym terenie - ale nie Ty się uparłeś które MC będzie lepsze... Chcesz odpowiedzi? Proszę: jeśli musisz mieć koniecznie MC to nie bierz tego CAMOGROMU, chińskich mc itp tylko propper lub tru-spec ew jeśli dostaniesz coś z drugiej ręki z SUEZu to bierz - jest ciemniejszy, a nie jak ta jasna kupa CAMOGROM.

A jak już tak bardzo zależy Ci na maskowaniu to kup sobie kilka mundurów i każdy będziesz miał na inny teren - ja tak mam.

Amen.

 

 

Swoja droga - w wersji Combat jest uzyty inny (lepszy kolorystycznie) camogrom niż w wersji Speszal Forszesz

 

Dokładnie. A dlaczego? Bo te combaty to nie są raczej w CAMOGROM tylko chińskie mundury w chińskim MC dostępne np. na ebaybanned.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites

Trochę trzeba było pomarudzić to doczekałem się odpowiedzi na moje pytania :]

 

z SUEZu to bierz

 

CAMOSUES oferowane przez Miwo L np ?

 

Co do Proppera/TRU-Spec'a - truspec droższy, więc lepszy ? Coś też było pisane wcześniej, jakoby ten licencjowany multicam także nie był tak do końca zgodny z oryginałem. Na to także zwracać uwagę ?

 

EDIT:

A jak z mundurem marki SPECOPS ? Godny polecenia ? Jeśli nie - to czemu ?

Edited by Mszaan
Link to post
Share on other sites

Wejdź na temat specopsu i masz tam masę postów odnośnie munduru. Macałem go dość dobrze i powiem że jest uszyty bardzo porządnie. Niektóre rozwiązania może i wzbudzają emocje, jednak nie nosiłem go na tyle długo by móc oceniać. Tak, materiał jest dobry, szycie też, na pewno nie rozwali ci się tak szybko jak helikon czy chińczyk, jednak nadal jest to tylko mundur który jak się podrze to kupisz nowy. Bo taka jest filozofia sił mundurowych które kupują u Kangurskiego - nie będą łatać, cerować, tylko kupią nowy na potrzeby danej JW.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o formoziaków - ale logika wojskowa wszędzie jest taka sama, używać aż się popsuje/podrze/zużyje i kupić nowy. Tak samo jak z normalnymi mundurami. Podarte - magazyn wymienny i hadzia w nowych portkach.

 

Raczej go nie zdążyli zużyć przez te 2 miesiące, ale skoro zakupili tz że najwększe gówno to to nie jest i widać lepsze od miwo. I to że nie lubisz kangurskiego nie zmienia tego faktu.

Link to post
Share on other sites

Ciągle nie zauważyłes jak bardzo czołobitna i na wyrost jest treść Twojego poprzedniego postu?

 

Czy F kupiła to nie wiem, pytałem grzecznie i z ciekawości, predzej czy poźniej to wyjdzie. Niemniej ten zakup nie przesądza absolutnie o niczym. A już tymbardziej nie uzasadnia tego co napisałeś. Może sie okazać ze mundur sie nie sprawdzi i wiecej go nie kupią. I co wtedy?

Link to post
Share on other sites

Jeager - nie jestem ekspertem i nie będę się wypowiadać o niuansach które ten mundur ma. Dla mnie jako przeciętnego szweja i ersoftowca, jeśli będzie na tyle wytrzymały że pobiegam w nim parę razy na poligonie, nie opieprzą mnie na dzień dobry na kompanii i pozałatwiam trochę na sztabie + parę weekendów spędzę w urokliwych bagnach/lasa/mokradłach/whatever i mundurek wytrzyma i spełni swoje zadanie to DLA MNIE mundur jest strzałem w 10.

 

Jeśli formoziaki uznają że potrzebują czegoś innego to pewnie potrzebują czegoś dostosowanego do ich skilla. Mnie to nie potrzebne. Parę rzeczy przekombinowanych. Ok. Ale mierzyłem i mundur dla mnie jest wygodny, mam dostęp do wszystkich kieszeni.

 

Jak tylko będzie w panterze to kupię. I za pół roku, rok będę mógł określić wady z MOJEGO pkt widzenia posiadacza i użytkownika przez X czasu.

 

 

Nosiłem mundur i kamy, i bdu, i helikona, i szyty na miarę na mnie, i kilka innych. Każdy ma swoje wady i zalety. Pytanie do czego potrzebujesz munduru. I w tym problem.

Edited by TBM
Link to post
Share on other sites
Po układzie poszło i tyle No i blisko mieli

 

A ustawa o zamówieniach publicznych ;)

 

 

Churchill_MD 29/11/2009, 22:38

Post #12

 

A dla mnie stwierdzenie, że 80% w koszarach i 20% na poligonie jest ważniejsze. Nazwa jak nazwa - pewnie nie do końca trafiona, ale pal to licho.

 

Co do robienia dwóch wersji munduru... Nie moja brocha - każdy wybierze taką, jaka mu podejdzie.

 

A kieszenie pod oporządzeniem (przynajmniej w moim pojęciu) są konieczne! Nie zmienia to faktu, że dla lansu mam combat shirta...

 

Jeżeli to ten mundur, (a nie wersja combat), to znaczy, że Formoza to jednostka koszarowa. I wtedy ten MC służy żeby w koszarach się maskować przed przełożonymi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...