Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Baterie firmy Intellect Opinie,Uwagi,Recenzje??


Recommended Posts

Witam i zapraszam do "sprzedania" swoich doświadczeń dotyczących baterii Intellect

 

Przeglądałem sklepy internetowe i natrafiłem na serie bateryjek intellect.Zasięgnąłem trochę języka w ASGSHOP.pl i dowiedziałem się że nawet pomimo iż planuje tuning do 415 fps M15A4 rifle CA to nie powinienem brać baterii Intelect 9,6V 3800mAh tylko inną 9,6V (proponowano mi KAN 3000mAh:?: ) bo tej tłok wzmocniony CA może nie wytrzymać podobno taki z niej potwót :?: :?: :twisted:

 

Oto linki w/w baterii i proszę o wasze odpowiedzi:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=669

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=832

 

P.S.Tylko proszę nie piszcie że słyszeliście gdzieś że ktoś słyszał że z nimi coś nie tak tylko proszę o odpowiedzi z pierwszej ręki albo sprawdzone!!

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Mam osobiscie Intellect 9.6V 4200 - jest super. Bardzo mocne ogniwa. Jestem bardzo zadowolony. Uwazam, ze jest warta zakupu. Uzywam tej baterii w mp5 ok. 350 FPS. Zobacz sobie na WGC to cie moze cosik taniej wyjdzie...

 

 

Co do KAN-a... :mrgreen: Kali dziekowac...

Co ma bateria wspolnego z tlokiem???

Link to post
Share on other sites
Co ma bateria wspolnego z tlokiem???

Wydaje mi się iż pani z ASG shop chodziło o to iż tak duże ogniwa i tak silna bateria będzie powodowała zbyt dużą (jeżeli istnieje coś takiego jak zbyt duża) szybkostrzelnośc i grzanie sie tłoka albo zbyt duże jego tarcie przy szybkiej pracy.Tak mi się wydaje??

Zobacz sobie na WGC to cie moze cosik taniej wyjdzie...

Nie bardzo wiec o co chodzi??Co to takiego WGC jakiś sklepik albo stronka ASG??

Mam osobiscie Intellect 9.6V 4200 - jest super. Bardzo mocne ogniwa. Jestem bardzo zadowolony.

Jak długo wystarcza Ci licząc na ilośc kulek albo czas strzelanek taka batka??Wiem że to subiektywne w zależności od oporów guna i ogólnie od warunków i sposobu gry ale tak mniej więcej??

Link to post
Share on other sites
Co ma bateria wspolnego z tlokiem???

Wydaje mi się iż pani z ASG shop chodziło o to iż tak duże ogniwa i tak silna bateria będzie powodowała zbyt dużą (jeżeli istnieje coś takiego jak zbyt duża) szybkostrzelnośc i grzanie sie tłoka albo zbyt duże jego tarcie przy szybkiej pracy.Tak mi się wydaje?? Hmm, kiepskim jestem doradca technicznym, ale do zestawu tuninogwego to sie az prosi. Poczytaj dokladnie to forum - mysle, ze po 2 dniach znajdziesz wszystkie odpowiedzi :D

Zobacz sobie na WGC to cie moze cosik taniej wyjdzie...

Nie bardzo wiec o co chodzi??Co to takiego WGC jakiś sklepik albo stronka ASG?? Sklep na Taiwanie - poczytaj forum..

Mam osobiscie Intellect 9.6V 4200 - jest super. Bardzo mocne ogniwa. Jestem bardzo zadowolony.

Jak długo wystarcza Ci licząc na ilośc kulek albo czas strzelanek taka batka??Wiem że to subiektywne w zależności od oporów guna i ogólnie od warunków i sposobu gry ale tak mniej więcej??

bateria wydaje sie byc nieskonczona :-) Jeszcze nigdy nie wyladowalem jej do zera. Takze starcza pewno na jakies ladne pare kulek. Wszystko zalezy od tego jakie masz graty w srodku.

Link to post
Share on other sites

W zalozeniu chce kupic tuningowana wersje m15a4 CA do 415fps i zastanawiam sie na różnymi opcjami zasilania i wlasnie Intellect wpadl mi w oko bo jest malo popularny a z parametrow i stosunku mAh/PLN wynikalo by

że całkiem fajny.

 

Dzięki za porade i info :!: :!: :!: :!: :!: :D

Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się iż pani z ASG shop chodziło o to iż tak duże ogniwa i tak silna bateria będzie powodowała zbyt dużą (jeżeli istnieje coś takiego jak zbyt duża) szybkostrzelnośc i grzanie sie tłoka albo zbyt duże jego tarcie przy szybkiej pracy.

A mi się wydaje, że raczej chodzi o to, że tłok, pod wpływem za dużej szybkostrzelności zgubi zęby :wink:

wgc - www.wgcshop.com

Link to post
Share on other sites
A mi się wydaje, że raczej chodzi o to, że tłok, pod wpływem za dużej szybkostrzelności zgubi zęby Wink

 

Ale było by to dosyć dziwne przy tuningu rzędu 415 fps gdzie tłok jaknie jest nawet aluminiowy to co najmniej poliwęglanowy czyli jak by na to nie patrze prawie nie zniszczalny :?: :?:

 

Co o tym sądzisz??Może poprostu nie chcą aby narażać gearbox na zbyt duże

naprężenia bo boją się że będą musieli potem przyjąć gun'a na gwarancję.. :D :D :D

Link to post
Share on other sites

Jasne. Kupiłem kiedyś poliwęglanowy tłok Systemy (ten czerwony, drogi...). Na sprężynie 150PDI i baterii 9,6V 1200 mAh urwało pierwszego zęba. W odpowiedzi na mail z prośba o wymianę usłyszałem, że użyłem baterii o zbyt dużym napięciu, bo do sprężyny 150 PDI powinienem spokojnie używac baterii 8,4V... :? :evil: :| Do tego to ich smieszne pierniczenie o pozycjonowaniu zebatek :roll: Teraz mam Aluminium Systemy, trochę wcześniej miałem alu od ICSa - na obu nawet farby nie zdarło. Nawet kiedy jechałem na 9,6V i sprężynie stock.

Link to post
Share on other sites
Convicte - nic nie jest niezniszczalne. Wink Chyba chłopaki z ASG shopu wiedzą lepiej a zbyt duża szybkostrzelność wpływa jak najbardziej negatywnie na bebechy guna.

 

Oczywiście zgadzam się w 100% ale tworząc ten temat chciałem dowiedziec się jakie jest zdanie forumowiczów na temat połączenia takiej repliki:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=618

 

z takim źródłem zasilania :?:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=832

 

lub też ewentualnie takim :?:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=520

 

Prosze o wasze opinie na temat bateryjek i samego AEG-a przy okazji :wink: :wink: :?: :?:

 

Znam już opinie jednego z panów z ASGshopu i teraz chciałbym usłyszec kilka innych może z goła odmiennych opinii na ten temat :idea: :idea:

Link to post
Share on other sites

Oczywiście gdyby to było takie proste.

Przeczytaj temat od początku XMIKI i dopiero wtedy oceniaj...chodziło nie tylko o jakość ale i o to ,iż facet z Asgshopu odradzał Intelecta jako za mocnego i to iż intellect jest droższy 2 krotnie od baterii KAN :? :? :?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cholera, zadnych konkretów. Dyskusja troche odbiega od samego tytułu tematu.

 

Może jacyś użykownicy podzielą sie jakimiś bardziej dokładnymi spostrzeżeniami?

Przy jakiej sprezynie, na jakiej bateri ile wystrzeli i jaki ROF? Albo chociaż porównanie ROF'u do innych baterii.

 

Interesuje mnie najbardziej czy 1400 mah intellect uciągnie M120?

W tej chwili używam Sanyo 1800 8.4 na ogniwach SCE i irytuje mnie czasem, ze mimo przewagi mocowej potrafią mnie docisnąć repliki z tymi samymi bateriami, ale słabszym springiem.

Na mojej baterii Sanyo nie zdarzyło mi sie nigdy jej rozładowac podczas walki, czy z intellectem też nie bedzie problemu? Jaki jest jego limit na danej baterii ?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Interesuje mnie najbardziej czy 1400 mah intellect uciągnie M120?

 

Uciągnąć uciągnie, bo testowałem tą bateryjkę na M15 Rifle z MS120. ROF był dość przyzwoity, ale nie rewelacyjny. Nie mierzyłem dokładnie ale było zdecydowanie lepiej niż na large-u Sanyo 1800/9,6V której praktycznie używać się nie da.

 

Kiedyśwezmę tą bateryjkę na całą strzelankę to będę wieidział ile kulek da się wystrzelić.

Link to post
Share on other sites

Rozjaśnię trochę ... ogniwa Intellect zostały stwożone na potrzeby RC ale sie nieprzyjeły gdyż:

-niamożna ich przciążać

-niemozna ich szybko ładować

-Oddają widocznie mniejszy prąd w stosunku do pojemności...

 

Teoretycznie batka Ni-Mh o pojemności 4000mAh o param rozładowywania 10C powinna oddać 40A ... tutaj tak niejest ...

 

Chodzi o to ,że prąd jest tym większy im mniej gęsty jest elektrolit... za to im gęstrzy tym pojemniejszy akumulator... Cudów niema... Coś za coś...

 

 

Mam nadzieję ,że rozjaśniłem sytuację...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cos o intellectach wiecej:

9.6 1400 Mah - chodzi z G&G GR16 z M120 (jakies 170 PDI).

Dziala i strzela. Szybko strzela. Efektow ubocznych chwilowo brak.

 

9.6 4200 Mah - chodzi z Mp5 CA 150 PDI. Dziala, zajebisty ROF - batka nie do rozladowania :-) Aczkolwiek wlasnie zjaraly sie styki, moze ten typ tak ma (CA w sensie). Przebieg: jakies 10 000 ql, klamka ma 13 miesiecy, uzytkowana raz w tygodniu. Glownie na singlu (takie przepisy na nocych strzelankach w Wawie :D ) I prawdopodobnie od takiego trybu strzelania pojaraly sie blaszki.

 

Wczesniej mialem:

Sanyo 8,4V 1200 Mah - V shape - dobra, ale krotko strzelala i kiepsko uciagnela 150 PDI

KAN 9,6 1400 Mah - nie uciagnela 150 PDI, przy nacisnieciu spustu zamieniala sie w grzalke elektryczna :-)))) A tak mi ja zachwalali....... :evil:

 

Reasumujac:

Intellect najbardziej mi pasuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam w Ca36 takiego intellecta : http://asgshop.pl/produkt.php?id=980

 

I do wczoraj wszystko było ok , byłem bardzo zadowolony z baterii, bo trzyma długo a i rof ma świetny. Wczoraj zauważyłem że podczas strzelania bateria pali izolacje i bodajże całą blaszke od ostatniego ogniwa (tego ułożonego prostopadle do reszty).W dodatku żeby karabin strzelał , musze ściskać to ogniwo. Zaklejanie taśmą izolacyjną nic nie daje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

ja mam 9,6V 1400mAh w stocku mp5 sd6 ICS i mam lepszego rofa niz na ogniawach sanyo 9,6.ogólnie bardzo mi sie podoba ta batka tylko ze w ICS'ie mam kiepskie okablowanie-stawia duzy opór przez co mam gorszego rofa na zimnie.Cisne gdzies tak na niej niecałe 2000kulek,kumpel na stockowym m15 CA cisnie ponad 2000kulek.Polecam tą batke i co najwazniejsze jest wmiare tania:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...