Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 7 months later...

W tej chwili nie będę pisał co mam zamiar zbudować, aby nie zapeszyć :). Co do budowy nie mam problemów, wszystko przemyślane. Problem mam z wyszukaniem, gdzie mogę zakupić metalową rurę o średnicy wewnętrznej 40-41 mm.

 

Szukam już 2 tygodnie w internecie, byłem w castoramie i marne są tego skutki. Pomóżcie Panowie!

Edited by MARXY
Link to post
Share on other sites

Wgdzie mogę zakupić metalową rurę o średnicy wewnętrznej 40-41 mm.

 

 

z taka rura mozesz miec maly problem, bo chyba takich nie robia, ale by trzeba zadzwonic do jednego miejsca w kętach (huta aluminium).

Musialaby miec z zewnatrz jakies 45 i scianke 2 - tylko nie zdziw sie ze w jednym miejscu ma 41mm a w drugim 40,7 a w kolejnym 41,3 bo takie odstepstwa sie dzieja.

 

W najblizszym czasie tam bede bo musze skoczyc do kumpla wiec moge zorientowac sie czy cos maja. Mowie caly czas o aluminium.

Link to post
Share on other sites

Problem jest istotnie i to spory, ponieważ jest to niestandardowa średnica, ale da się to zdobyć. Najprościej będzie poprosić hydraulika (...), aby przy okazji rozejrzał się w hurtowniach za rurami o średnicy czterdziestu milimetrów. W nielicznych bywają takowe, miedziane - przypuszczam, że są przeznaczone do jakichś specyficznych instalacji grzewczych. Uprzedzam, że tanie to to nie jest.

 

Aluminiowej rury bym nie kupił - ciężko potem cokolwiek z tym zrobić, a do miedzianej bez problemu można coś (...) dolutować.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, znalazłem coś! Może innym także się przyda.

 

http://www.e-centrostal.pl/cgi-bin/store/commerce.cgi

MENU -> oferta handlowa -> wyroby hutnicze -> rury -> bez szwu -> precyzyjne.

Jedna ze stron zawiera takie produkty:

 

 

 

Rury b/s precyzyjne

45x2 //średnica zewnętrzna x grubość ścianki

R-35 A-NZF

PLN 16.71/mb +22 %VAT

 

 

Rury b/s precyzyjne

45x2.5

E235+N

PLN 21.62/mb +22 %VAT

 

Wystarczy dowiedzieć się jakie firmy zamawiały te produkty i zapytać o możliwość odkupienia. Mam nadzieję, że ta wskazówka komuś pomoże.

Link to post
Share on other sites

Ja wiem! Przecież rury w układach wydechowych niektórych aut mają dokładnie 45mm średnicy zewnętrznej, sa stalowe najczęściej, ale to lepiej bo można łatwiej spawać.

 

Akurat mam zestaw tłumików środkowych do auta u mnie i pomierzyłem rurki jakie tam przy nich są. Z pomiarów wynika ze zewnętrzna średnica to ok.45mm(okolo bo to malowane jest), scianka ma ok.2mm . Teraz dorwać gdzieś rury do układów wydechowych.

45 mm stosuje sie (fabrycznie) w silnikach od 1.6 do 2.0 zazwyczaj.

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, już sama waga takiej stalowej rury wyklucza ją na starcie. Mam jedną taką i odcinek, który byłby mi potrzebny, ważył mniej więcej dwa kilogramy. Pomijając już fakt, że waga repliki znacznie by odbiegała od oryginału, to nie miałem ani warunków, ani nawet pomysłu na wykonanie mocowania (dla tej rury) na tyle solidnego, żeby się nie urwało po tygodniu.

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem kiedyś takie coś:

Rurka PCV o średnicy pocisku.

Naboje CO2,

Sylikon,

Gąbka,

Sprężyniak, przerobiony, z "iglicą" na tłoku. Odcięta przednia część (lufa i takie tam).

 

 

Bierzemy rurkę PCV, i odmierzamy długość (w moim przypadku było to 10cm) następnie przycinamy.

Następnie, bierzemy rurkę, troszkę szerszą niż poprzednia, i przycinamy ją na tyle, żeby była troszkę dłuższa od granatu (jak go zrobić powiem dalej).

Rurkę numer jeden (lufę) zatykamy z jednej strony, szczelnie i mocno (ja to włóknem szklanym potraktowałem) ale zostawiamy mały otwór, wielkości lufy sprężyniaka.

Przekładamy sprężyniaka przez dziurkę, i zaklejamy.

następnie, w lufie, na końcu, wycinamy otwór troszkę większy niż granat.

 

Granat:

Nabój Co2, smarujemy sylikonem. Na czoło naboju nakładamy gąbkę (jakby granat zniosło i trafiło w człowieka). Potem wszystko równo sylikonem zaklejamy. Równo! granat jest miękki i w miarę ciężki.

Potem, nożem czy czymś tak obrabiamy sylikon, żeby pasował do lufy.

 

Może mało przejrzysty sposób, ale działa :)

Jak się uda to dam zdjęcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Witam, otóż gdy zaczynałem na WMASG podskoczyłem ze zdjęciami w mundurze. Wśród komentarzy pojawił się fragment "gdybyś miał chociaż Beryla w rękach". Obecnie to dla mnie jest to wyzwanie, gdyż podobnie jak twórca tematy zapaliłem się do Pallada. Już opracowałem projekt zamka...mam tylko problem ze spustem i lewą stroną, natomiast napotkałem taki sam problem z lufą co poprzednicy, czy ktoś ma jakieś namiary w okolicach warszawy gdzie można kupić rury sprawdzające się na lufę...byłbym wdzięczy za wszelkie opisy mechanizmu spustowego oraz zdjęć lewej strony.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 years later...

Witam, ja natomiast zamierzam zrobić coś w stylu m79, tyle że bez kolby. Wszystko swoimi sposobami jakoś się zrobi ale mnie interesuje mechanizm spustowy który będzie w stanie odpalić standardowy granat 40mm do asg. Moje pytanie brzmi jak mam przerobić "pukawkę" sprężynową by spełniła rolę zamka w takiej konstrukcji?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...