Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

IMO zasadnicza. Domyślnie, jeśli nie przestrzegasz zasad zawartych w PRAWIE to działasz BEZPRAWNIE czyli wydzwięk tego jest zdecydowanie negatywny.  Nie można w PRAWIE dokonywać zapisów "elastycznych" albo "do wyboru". Prawo powinno być jasne, konkretne i konsekwentne.  

 

Dlatego uważam, żę najpierw powinna być ustalona FORMA zasad, porad etc. , a dopiero potem ich treść... Jak wszystko wrzucimy do wspólnego wora pod nazwą PRAWO ASG W POLSCE to efekt będzie taki jak jest - mizerny. Jeśli widzę chęć wpisywania takich szczegółów jakie tu były proponowane do PASG to jestem temu przeciwny.

 

Azghar przypominam ci, ze to co jest spisane nawet to nie jest formalne i ukonstytuowane prawo. Jest to tylko cos, do czego mozna sie odwolac w przypadku gdy ma sie pewne watpliwosci. Pomoc a nie bezwzgledny ogranicznik. Podobnie nasza zabawa rowniez ma charakter nieformalny.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 Nie można w PRAWIE dokonywać zapisów "elastycznych" albo "do wyboru". Prawo powinno być jasne, konkretne i konsekwentne.  

 

 

Azghar przypominam ci, ze to co jest spisane nawet to nie jest formalne i ukonstytuowane prawo. Jest to tylko cos, do czego mozna sie odwolac w przypadku gdy ma sie pewne watpliwosci. Pomoc a nie bezwzgledny ogranicznik. Podobnie nasza zabawa rowniez ma charakter nieformalny.

 

oto fragment z wstępu do obecnego PASG:

Zebranie zasad airsoft w formie jednolitego dokumentu, ułatwi ich konsekwentne przestrzeganie, a także ustandaryzuje airsoft na terenie całego kraju.

 

naprawdę myślałeś, że sądzełem że PASG jest formalne i ukonstytuowane ??? LOL

Link to post
Share on other sites

"Prawo" ASG jest SPISEM ZASAD, KODEKSEM.

 

Rzetelny spis WSZYSTKICH zasad (w przypadku DOSTAŁEM i szmatki są to alternatywne formy oznajmienia trafienia, które spokojnie mogą byc podane jako alternatywne), zasad elementarnych i opcjonalnych. Ktoś kto zaczyna się interesować airsoftem będzie miał wówczas pełny obraz jak to wygląda od podszewki, a także jak pisze dzikki będzie w razie czego do czego się odwołać.

 

Nie wiem czemu niektóre tu wypowiadające się osoby uważają, że ktoś będzie im cokolwiek narzucał. Wolny wybór. Myślę jednak, że spisane tutaj zasady (o ile porządnie się to uda spisać, w co nie wątpię :D) DOBROWOLNIE będą swobodnie mogły służyć np. jako podstawa regulaminów zlotów i innych imprez.

 

Dekalog można spokojnie napisać na podstawie "prawa", a rzetelny spis zasad jakimi rządzi się airsoftowe pole walki jest także potrzebny. Myślę, że czas najwyższy skończyć dyskusję nad formą (gdy ona już będzie wówczas będzie można się żalić) i czas skupić się na tym co powinno się znaleźć w nowym spisie zasad airsoftmaniaka.

 

Założę się, że rzesza Maniaków śledzących (albo już nie śledzących) ten wątek nie wypowiada się podśmiechując się lub też kręcąc głową ze zrezygnowaniem jak, po raz kolejny na tym forum, jeszcze zanim do czegokolwiek dojdzie robi się problem z przeproszeniem z przysłowiowego gówna... po co? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie...

 

Tym optymistycznym akcentem... ;)

Link to post
Share on other sites

Pozwole sobie pociac Twoja wypowiedz dla wiekszej jasnosci :

uwazam, ze w tym naszym dekalogu - DLA NASZEGO BEZPIECZENSTWA - powinien znalezc sie limit FPS. Oczywiscie jesli ustali sie lokalnie co innego, to i tak mozna olac PASG.  

No wlasnie. Wiesz albo ja czegos nie rozumiem albo wlasnie potwierdziles moje slowa. Skoro zakladasz, ze jesli ustali sie cos lokalnie i oleje sie PASG to po co w tym Prawie umieszczac paragraf dotyczacy limitow. W kazdym razie jesli zostanie ustalony limit taki jak podalem czyli dla automatow 400fps ja sie temu podporzadkuje zapewne.

Upgrady tworza niebezpieczne zjawiska i precedensy:

- bolesne obrazenia,

Wiesz jak na razie to cierpie bardziej przez lekcewazacy stosunek osob ze "stockowymi" niz z upg.

- wyscig zbrojen - przez co za jakis czas 'nie posiadanie' ugrade bedzie dyskryminowac czesc graczy (np. stockowym elektrykiem bedzie mial marne szanse w walce),

Tutaj ciezko powiedziec Hargin. Z jednej strony zgodzilbym sie z Toba ale zapewne, i tu moge cie zapewnic, znajda sie ci co powiedza "Ze sprezynami tez sie mozna dobrze bawic a maksimum to gaziaki".

- niebezpieczna zabawka w rekach niepewnych ludzi - nie bedziemy chyba robic kazdemu testow osobowosci, czy dorosl do posiadanej broni. Oczywiscie stockowym tez mozna zrobic krzywde, jak wszystkim innym - jednak brzytwa jest ostrzejsza od plastikowego nozyka sluzacego do jedzenia - tym i tym mozna sie zaciac, wszystko zalezy jednak od skali ryzyka.

Nie porownywalbym tego w ten sposob. W pewien sposob usprawiedliwia to lekcewazacy stosunek osob pozbawionych upg. Oni nie musza sie hamowac, ty majac upg tak.

- CQB - gadanie o nie uzywaniu UPG w CQB to utopia - narazie wiekszosc upgradowcow odgraza sie tylko o posiadaniu broni bocznej (Dziki jest tu chlubnym wyjatkiem) - i nadal nawala rowno z 5 m  

Dziekuje i sam propaguje takie postepowanie ze wzgledu na glupi wypadek jaki spowodowalem. Przynajmniej moge powiedziec, ze nauczylem sie na wlasnym bledzie. Bylo mi przykro z tego powodu i czulem sie chyba bardziej zszokowany niz Bart. Dlatego jestem za regulacjami ale nie ograniczeniami. W koncu gramy w malych srodowiskach i latwiej nam jest wylowic przyslowiowego "debila" niz na zlocie. Na wiekszych imprezach przydaj sie jednak powyzsza regulacja zaproponowana na Florida Airsoft.

- teren otwarty - gdyby robienie UPG mialo dac zwiekszenie zasiegu skutecznego i osoba postanawia zostac para-snajperem to jeszcze moge zrozumiec. Jednak strzelajac sie w Warszawie, w innych mistach na lokalnych walkach i zlotach ogolnopolskich smialo stwierdzam - to sa sporadyczne przypadki!! Generalnie wiekszosc wiary napiernicza z normalnych dla walki odleglosci 10-20 m. Nie daje im to przewagi taktycznej, tylko satysfakcje posiadania mocniejszego guna. Czyzby ktos mial problemy z wielkoscia przyslowiowego 'malego' ?  :twisted:  

Harginie ale nic na to nie poradzisz. Dalej beda dekle i naprawde nie stana sie mniej niebezpieczni przez to. Po prostu moga sie nie przyznac do upg jesli go wykonaja albo zaniza jego wartosc. Prawda ?

Jedyne co pozostaje to apelowanie do rozsadku maniakow i stosowanie wszystkiego z wlasciwa ostroznoscia. I jeszcze raz powtarzam, ze dotyczy to tez ludzi ze "stockowa" bronia min gaziakow, elektrykow a takze sprezyn. Nie rozumiem po co komu upg do 400fps'ow jesli dalej mloci na 20 metrow i to seriami.

Link to post
Share on other sites
"Prawo" ASG jest SPISEM ZASAD, KODEKSEM.  

 

Dekalog można spokojnie napisać na podstawie "prawa", a rzetelny spis zasad jakimi rządzi się airsoftowe pole walki jest także potrzebny. Myślę, że czas najwyższy skończyć dyskusję nad formą (gdy ona już będzie wówczas będzie można się żalić) i czas skupić się na tym co powinno się znaleźć w nowym spisie zasad airsoftmaniaka.

 

Reg... nie rozumiem... IMO zanim powstanie treść - należy znaleźć dla niej FORMĘ... a tak zaczynacie od dupy strony. Jeśli Ci zależy na ośmiu kodeksach i dziesięciu Regulaminach to faktycznie drogę obraliście dobrą.

 

Założę się, że rzesza Maniaków śledzących (albo już nie śledzących) ten wątek nie wypowiada się podśmiechując się lub też kręcąc głową ze zrezygnowaniem jak, po raz kolejny na tym forum, jeszcze zanim do czegokolwiek dojdzie robi się problem z przeproszeniem z przysłowiowego gówna... po co? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie...

 

szkoda, że Ci czytający Maniacy nie wspomogą swoimi opiniami tego wątku - znając życie potem będą narzekać, że nie jest tak jak chcieli :-(.

Link to post
Share on other sites

tam gdzie sie nie ustali lokalnie, ze nie przestrzegamy PASG, to ono nie obowiazuje - jednak przy braku wyraznego tego okreslenia,przyjmuje sie, ze PASG jest honorowane

 

wszystkie teorie mozna podwazyc, a to juz zakrawa na udawadnianie wielbladom garbow.

 

jesli w UK, USA sa limity, to widac oni do tego dojrzeli - czas na nas

 

 

Regdorn - po raz kolejny jest to przyklad jak ciezko przechodzi wszystko co nie jest zgodne z wola redaktorow WMASG...

Link to post
Share on other sites

Azghar dlatego nalezy naklaniac ludzi do powiedzenia co im na watrobie lezy , zeby potem uniknac stwierdzen "bylo o nas bez nas".

 

Hargin moze dojrzejemy ale i tak jestesmy wciaz w tyle. Ja mam sprezyne 190PDI co umieszcza mnie gdzies tak pomiedzy 400fps'ow a 430fps'ow (chociaz ta druga suma fps'ow przysluguje sprezynie juz 210PDI). Pamietaj, ze nawet jak ustalisz limit dla takiej sprezyny jak ja mam to i tak bedziesz musial wyklarowac jak "lama suce", ze nalezy sie z niej strzelac w scisle okreslonych warunkach. Prawda ?

Bo na co ci ograniczenie do 400fps'ow jesli kazdy bedzie prul po ludziach z 2 metrow w budynku, i to nie seriami po 3 kulki ale po pol hi-cap'a.

W zwiazku z tym i tak musi byc odwolanie do zdrowego rozsadku uzywajacego. W niedziele dostalem po zebach az mi w majtkach zadzwonilo, bo gosc zdecydowal sie strzelic zza rogu bez patrzenia. Pare centymetrow blizej i kiszka by byla. Musi byc zdrowy rozsadek i tu nie chodzi o liczbe fps'ow ale to co siedzi ludziom w glowie.

Link to post
Share on other sites

Hargin:

 

Wszyscy sa zgodni co do tego, ze z upgradem trzeba bardziej uwazac, nie wolno go uzywac w CQB itd. Wydaje mi sie, ze wlasnie zgodnie z twoim postulatem DUZO TRESCI MALO FORMY (z ktorym sie w 100% zgadzam) nalezy sie ograniczyc do najwazniejszych i glownych ideii prawa ktore obowiazuja ZAWSZE, typu gogle itd, a nie wprowadzac pomyslow typu ograniczenie fps, bo tak jak sam powiedziales, jak ktos ma wiecej fps to, zgodnie z tym pieknym sformulowaniem Koziego, i tak bedzie mial w dupie. Wydaje mi sie wiec, ze wprowadzanie "prawnego" ograniczenia, ktore i tak wedle woli bedzie omijane i "wdupczane" nie ma sensu.

 

Umowic sie zawsze mozna, ze w budynkach nie wiecej niz.. fpsow, poza tym nie trzeba juz dzisiaj kupowac broni bocznej, wystarczy reduktor fps (kosztuje bodajze tyle co 2 opakowania kulek)

Link to post
Share on other sites

jeszcze raz napisze bo chyba umknęło waszej uwadze:

jeśli ktoś ma te 500fps-600fps czy to automat czy snajperke OBOWIĄSKOWO wprowadzić wymóg posiadania broni bocznej gazowej do ~320fps (jak większość porządnych gazówek)

 

90% ludzi z takim upgrejdem miało już do czynienia z ASG od X czasu i wie ze z długą bronią jest (CH..owo) wchodzić do budynków i

 

-dla własnej satysfakcji

-dla zwiększenia realizmu

-dla bezpieczeństwa innych

 

będzie używał broni bocznej; bez żadnych limitów, chronometrów i tym podobnych popierdułek rozwiązało by to problem całego zamieszania

 

długa /mocna - giwera na plecy

pistolet - w dłoń

 

czy to jest trudne do zrozumienia?

czy to jest nie wykonalne?

 

no i najważniejsze wyklucza konflikt pomiędzy zwolennikami a "negatorami" Upgrejdów

 

prostszego rozwiązania problemu nie widzę!!

Link to post
Share on other sites

po co ci wiec dluga bron w budynkach???

 

jest czlowiekiem malej wiary i NIE WIERZE, ze posiadanie pistoletu jako broni bocznej rozwiaze problem!

 

Bo pistolet gazowy to tylko pistolet gazowy i nie jest ekwiwalentem AEGa. Zapewne po paru minutach pistolet wrocilby do kabury, a w rekach znalazlby sie upgradowany karabin.

 

Druga rzecz - powtarzam - w lesie tez zdarzaja sie strzaly z paru metrow? Ilu bedzie takich, ktorzy odpuszcza strzelanie z takiej odleglosci? A ilu porwie wir walki i beda pruli jak zwykle?? Kozi pamietasz swoj neckshot, kiedy z 15m mnie az obrocilo?

Link to post
Share on other sites
Regdorn - po raz kolejny jest to przyklad jak ciezko przechodzi wszystko co nie jest zgodne z wola redaktorow WMASG...
Póki co piszesz z uporem maniaka o 10 przykazaniach, a ja pisze o tym, że te 10 przykazań swobodnie można stworzyć w oparciu o to co zostanie stworzone w nowym kodeksie ASG. Jak to mówią i wilk syty i owca cała. A przynajmniej tak by się zdawało :?

 

Uważam, że spisanie dokładne zasad o ile są osoby które się tego chcą podjąć nie jest niczym złym. Spis przystępny dla... mniej wymagających o wiele prościej zrobić z czegoś większego niż z mniejszego. O czym tu dyskutować? :?

Link to post
Share on other sites
po co ci wiec dluga bron w budynkach???

 

jest czlowiekiem malej wiary i NIE WIERZE, ze posiadanie pistoletu jako broni bocznej rozwiaze problem!  

 

Bo pistolet gazowy to tylko pistolet gazowy i nie jest ekwiwalentem AEGa. Zapewne po paru minutach pistolet wrocilby do kabury, a w rekach znalazlby sie upgradowany karabin.

 

Druga rzecz - powtarzam - w lesie tez zdarzaja sie strzaly z paru metrow? Ilu bedzie takich, ktorzy odpuszcza strzelanie z takiej odleglosci? A ilu porwie wir walki i beda pruli jak zwykle?? Kozi pamietasz swoj neckshot, kiedy z 15m mnie az obrocilo?

 

1.małej wiary? ok twój problem ale nie widze powodów żeby z przedłużoną o tłumik Sr16 biegać po budynku ... nie lepiej uzyć gazówki z burstem? czysty zdrowy rozsądek i wygoda. jak dla mnie AEG jest wrecz zbedny w budynku i śmiem twierdzić ze AEG nie jest ekwiwalentem gazówki w budynkach;

 

2. tak no faktycznie obruciło Cie i mało nie urwało głowy

(sory za sarkazm) ale nawet nie opuściłeś wtedy karabinu, fakt powiedziałeś potem ze trafienie bylo bolesne ale nawet KRWIAKA nie bylo (przynajmniej nie chwaliłeś sie)

 

3. wiecej szkody poczyniła Ci 170PDI bo wbiła kulke pod skóre czysty wredny przypadek miałeś nie fart i czy to by bylo 50fps mniej to stalo by sie to samo.

 

4. Hargin strzelałeś sie w lublinie nie raz nie dwa ... wiesz ze prawie cały PAT ma minimum 400fps na tyle spotkań na ilu byłeś jeden jedyny wredny przypadek trafił na ciebie, innego nie było.

 

5. sam oberwałem kilka razy z upgrejdów i to na długo zanim sam zaczołem sie w to bawić

-elbląg -dostałem od specnaza z 3m dwie kulki w twarz jedna w szyje i chyba z 2 w korpus, do lublina wróciłem z dwoma strupkami na ryjku, jakoś żyje, ba nawet chętniej po tym zajściu podchodze do upgrejdów.

-dostaje z upgrejdów na każdej strzelance lubelskiej - nie byłem w szpitalu, nikt mi oka nie odstrzelił, mam 2 ręce, 2 nogi komplet narządów.

 

widocznie u nas są ludzie bardziej pzreczuleni na punkcie upgrejdów ale dlaczego wąłsnie ich karać limitami?

 

PS

długa broń jest mi potrzebna na zewnątrz budynku a przecież nie pójde i nie odloże jej na bok; pozatym imprezy ASG to nie tylko budynki

Link to post
Share on other sites

Regdorn - jesli chcecie COS sobie stworzyc, to faktycznie droga wolna - nie ma przeciez zakazu radosnej tworczosci, jednak dotad dopoki bedzie to nazywane PRAWEM ASG to licz sie z opinia innych. Narazie to co zostalo stworzone, a co wiele osob potwierdza, jest legislacyjnym bublem. Ja sie nie upieram przy "10 przykazaniach", ale jestem za stworzeniem, czegos co przyda sie komukolwiek ze srodowiska, a nie pozostanie tylko przyczyna dzikiej satysfakcji tworcow.

 

A co do "10 przykazan" - jesli przez tysiace lat X przykazan bylo drogowskazem postepowania dla setek pokolen i calych miliardow ludzi, to najlepszy przyklad, ze mozna.

 

KOZI

 

sam wiesz, ze jeszcze nie praktykowales biegania z gazowka, wiec jakby dyskusja jest po czesci akademicka.

co do obrazen w Lublinie - to nie wszystko musi konczyc sie sladami - gdyby to nie byl Wojtek, a twoj M4 to prawdopodobnie mialbym szklane oko ...

EOT - Ty sie czujesz atakowany, bo masz UPG 500% - a ja tylko uwazam, ze limity maja poprawic bezpieczenstwo

Link to post
Share on other sites

Primo nie ja jestem autorem obecnej wersji (o ile pamietam byla to cała RZESZA Maniaków!), secundo nie ja będę autorem drugiej wersji aczkolwiek tym razem swoją reke przyłożę. Zapewniam Ciebie drogi Harginie, że nowa wersja "prawa" (bo zapewne słowo to nie zostanie ponownie użyte) zostanie tak opracowana, że przyda się bardziej niż obecna wersja, która i tak przydała się z pewnością sporej liczbie Maniaków... chyba, że ktoś od samego początku będzie na NIE. W obecnej chwili jest tak ogromna liczba maniaków, że dziwnym by było gdyby nie było coraz więcej osób niezadowolonych z przeróżnych powodów. Normalka.

 

Uważam, że naprawdę nie ma po co dyskutować o czymś czego NIE MA. Heh... i znowu dałem się wciągnąć w jałową dyskusję.

 

Z opinią innych się liczę, aż za bardzo i dlatego to forum w obecnej chwili wygląda jak wygląda. To, że z kimś/czymś się nie zgadzam nie znaczy, że się z nim/tym nie liczę.

 

Tyle offtopicowania.

 

Wracając jeszcze do jałowej dyskusji to taką samą jest obecnie trwająca dyskusja o upgradach. W zasadzie żadna z zajmujących tutaj stanowcze stanowisko osób nie zmieni zdania więc po co to ciągnąć? Dyskusja już była prowadzona na gigantyczną skalę i do niczego doprowadziła więc skąd przypuszczenie, że tym razem do czegoś doprowadzi?

 

Zatem co jeszcze Waszym zdaniem powinno się znaleźć w przyszłym "prawie"? Zostawiając jego formę i sprawę upgradów na jakiś czas za sobą?

Link to post
Share on other sites
KOZI

 

sam wiesz, ze jeszcze nie praktykowales biegania z gazowka, wiec jakby dyskusja jest po czesci akademicka.  

co do obrazen w Lublinie - to nie wszystko musi konczyc sie sladami - gdyby to nie byl Wojtek, a twoj M4 to prawdopodobnie mialbym szklane oko ...  

EOT - Ty sie czujesz atakowany, bo masz UPG 500% - a ja tylko uwazam, ze limity maja poprawic bezpieczenstwo

 

zanim mialem AEGa mialem gazówke i to nie jedną dobzre wiem co i jak 8)

Link to post
Share on other sites

Co do limitu fps'ow (ze strony FA: Florida Airsoft) :  

400 fps limit with .2 gram Marui BB for all full-auto airsofts.  

500 fps limit with .2 gram Marui BB for all semi-auto sniper airsofts.  

350 fps limit with .2 gram Marui BB for all indoor CQB style games.  

Tylko co to da ? I tak ci, ktorzy strzelaja sie poza zlotami beda regulowali to na wlasny sposob.

 

 

nie do konca jest tak jak mowisz.

 

 

nie rozumiem tylko co zlego jest wg ciebie w tych aqrat limitach imo sa bardzo dobre.

 

dam linka jak tylko znajde znowu , lecz widzialem limity fps ustalone wg broni , rodzaju rozgrywki i ew. zasieg min. Dokladnie nie pamietam ale wygladalo to mnei wiecej tak:

 

max 330fps / wszystkie bronie w CQB

max 400fps na karabiny szturmowe (glownie aegi ,a le co tam sobi ktos wymysli) min 30ft

max 450fps na semi-auto aeg (lub inne para snajperki) min 30ft

max 500fps (czy nawet 550 nie wiem glowy nie dam) dla snajperek bolt-action min 30ft

 

w sumie nic odkrywczego ale daje pobiezny (niestety poki co tylko z mojej pamieci, ale postaram sie to naprawic) wglad na to jakie sa limity w jak to ktos okreslil "dojrzalych krajach").

Link to post
Share on other sites
A co do "10 przykazan" - jesli przez tysiace lat X przykazan bylo drogowskazem postepowania dla setek pokolen i calych miliardow ludzi, to  najlepszy przyklad, ze mozna.

Drogowskazem. Tak. I przykładem martwego prawa. Katolicy przecież nie zabijali, nie kradli i nie cudzołożyli i .... fajny przykład podałeś.

 

Bijecie pianę o te fps. W Bornem dostałem w głowę i w rękę z bardzo mocnej broni z bliskiej odległości. Miałem guza i krwiaka. Guza nie mam. Krwiak znika. Bardziej boli mnie piszczel od uderzenia przy locie przez okno i lądowaniu na rozbitych szybach. I nie płaczę. Marudzicie jakbyście codziennie musieli otrzymywać za bezdurno serię od Koziego po zębach. Jest powiedziane, że każdy bierze za siebie odpowiedzialność (dorosły), każdy ma się sam zabezpieczyć. Nie gramy w szachy, tylko walczymy. Niech każdy stara się zabezpieczyć, a limity nic nie pomogą, jeżeli wariat przyjdzie strzelać z "wiatrówki", bo on ma w nosie przepisy i prawa. A owszem, wykluczy się go, ale najpierw ktoś dostanie po zębach pewnie. Robicie taką zadyme wokół tworzenia jednej linijki zapisu, jakbyście faktycznie chcieli tylko i wyłącznie udowodnić coś innym i się popisać oratorskimi wigibasami, a cel gdzieś Wam umknął.

PA.

Link to post
Share on other sites
alex no i kolejny zong:

mam automat 500FPS według tego co piszesz już nie moge sie z wami bawić:/! trzeba było o tym mysleć zanim pojawily sie UPpr w polsce na taką skale;  

rozmawiamy o "czyms" co jest ponad strzelankami jebankami w lokalnych regionach ? ja mam prawo asg calkowicie w dupie jezeli strzelam sie we wlasnym gronie ktore akceptuje moje warunki, jednakze kiedy jade na zlot to mam swiadomosc tego ze sa ludzie ktorym moze nie odpowiadac moje metody rozwiazywanie sytuacji.

 

raptem okaże sie, że ludzie którzy poświecili swoim replikom sporo czasu i pieniedzy, żeby działały tak jak działają, zrobili to na darmo bo teraz paru panow zabroni ich tego używać.

tak jak napisalem powyzej - dla mnie lokalnie mozesz miec i milion fps - mnie to wali szczerze ile.. ale kiedy jade na zlot - to ma prawo mnie to interesowac. mam nadzieje ze zrozumiesz o co mi chodzi.

Link to post
Share on other sites

taaa... w ogóle zróbmy wolną amerykankę z nawalaniem się po gębach i z chlastaniem się kosami.... a jak komuś się coś stanie to pomyślimy co z tym zrobić.... A tak w ogóle to jesteśmy komandosami i twardzielami, więc co tam złamana jedynka - będzie przynajmniej przerwa na papierosa...

 

ja już podziękuję za uwagę w tej kwestii bo widzę, że kult FPS rządzi...

 

 

P.S. Ciekawe czy w realu też sobie wojacy FPS'y dodają - np. do MP5 :-)

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zgodzić się z Azgharem - idealne rozwiązanie - krótkie zbiór nienaruszalnych praw plus poradnik dla początkującego maniaka!!

 

w ten sposób frakcja 10 przykazań będzie syta i frakcja opasłych kodeksów cała :twisted:

 

co się zaś tyczy UPG to oczywiscie walczymy itd. każdy jest twardy ale potem przychodzi poniedziałek, trzeba isć do pracy, spotkać się z klientem i jakoś ciężko wzbudzić zaufanie z pokiereszowaną facjatą(wbrew pozorom headshoty i ich skutki w postaci krwiaków są dość częste) - podsumowujac jestem za limitem fps-ów

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
P.S. Ciekawe czy w realu też sobie wojacy FPS'y dodają - np. do MP5 :-)

 

ciekawe tez czy w jednostrzalowych snajperkach zmniejszaja je sobie tez zeby miec zasieg owej mp5...

 

ogolnie tez jestem za limitem fpsow ale z glowa aby dalej mozna bylo zachowac roznorodnosc aeg / aeg uzywany jako para snajperka - ala g3 dzikiego / czy inne bronie. niech ten limit eliminuje rozne wynaturzenia i potworki ale nie zrownuje z ziemia wszystko i wszystkich.

Link to post
Share on other sites

po rzekopaniu sie rpzez calosc - nasunely mi sie odpowiednie wnioski:

 

 

1. nie chce mi sie czytac taki pierdol i dywagacji gdzie kazdy swoj ogonek chwali. i broni swojego zaklapkowanymi argumentami ze jak to wszyscy sie musza dostosowac do niego a nie on do wszystkich. "bo skoro tyle kasy wsadzil to juz tak ma byc" - mam osobiscie kilka upgradowanych sprzetow, jednakze ich parametrow NIE UZYWAM jako argumentu ze trzeba dostosowac to akurat do mnie.... a moze . w sumie .. wnosze wniosek o dopisek PRAWO ASG WZOROWANE NA WIDZIMISIE ALEXA - gdzie zezwala sie na granaty, gaz cs i iine rzeczy BO JA TAK SIE BAWIE... to nie tak

 

2. niech kazdy zastanowi sie - czy chcemy stworzyc cos, co bedzie mialo zastosowanie - najprawdopodobniej TYLKO podczas zlotow.. a na lokalnych strzelankach i tak kazdy na swoim podworku bedzie to mial w dupie - chodz wg mnie tylko o stworzenie czegos co ujednolici zabawe podczas duzy imprez o charakterze masowym.

 

3. jezeli dyskusja bedzie sie toczyc wsord grona zaklapkowanych rozwydrzonch panienek - to szczerze mowiac - mam to w dupie i jedyna rzecz to podczas najblizszego zlotu na ktory pojade to przeczytam czy mozna uzywac petard / granatow/ mąki i czy to co biore nie jest zapisane w kategorii "nie wolno"

 

4. uwzam ze dyskusje o UPGRADE powinny prowadzic osoby ktore nie maja takowych - a posiadacze powinni byc wylaczeni z dyskusji.

 

5. dla mnie wyglada to na rozmowe ludziokow ktorzy sie nie lubia z jakis powodow i upieraja przy swoim - wg mnie to nie doprowadzi do niczego gdyz ten ma tyle fps a ten tyle. i chce to utrzymac.

 

reasumujac:

ZAWSZE BEDA CI KTORZY SA POSZKODOWANI I CI KTORZY BEDA POZA NAWIASEM - TAKIE JEST ZYCIE. SWIAT SIE NIE KRECI WOKOL NAS - KOZI WOKOL CIEBIE TEZ :]

 

 

posledze jeszcze troche ten watek, ale szczerze powiem ze zaczynami to przypominac sejm polaczony z opluwaniem sie i wylewanie zlosci - zatem w takim tepnie to go posledze ktrotko. i dziekuje tym ludziom ktorzy po przeczytaniu tego zdania powiedzai "i chuj mu w dupe"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...