Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74UN VFC


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakich przetloczen? Chyba chodzi o brak dodatkowych numerow seryjnych...

 

Wersja DX2 (a chyba raczej 1/2, hehe) ma drewniane okladziny, ale brakuje wlasnie dodatkowych numerow seryjnych wybitych w kilku miejscach. Na WGC jest tansza o 45 $ od prawdziwej wersji DX (ktora byla ponoc limitowana do 1000 sztuk).

 

Stad tez pewnie i nieco bardziej atrakcyjna cena...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja wam powiem ze VFC nie jest takim pełnym ograzmem ;-) wygląda pięknie, ale osiągi plasują go w klasie replik pokroju CA (ok 1100zł)

Za tyle chajsu brak preclufy boli a części to też nie cud techniki - sam nie rozbierałem, ale znajomy serwisant ze spec shopu twierdzi ze wzmocnione jedynie są zębatki i nieliczne części wiec airsoftowo za te cene to sie da dokupic cos lepszego ;) ale magia karabinka jest zwłaszcza za cene 1590zł na specshopie za DX'a ;)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

To jest replika dla koneserow wykonania ZEWNETRZNEGO, jak kogos interesuja osiagi, to niech sobie kupi CYME i wlozy upg. Wyjdzie taniej.

 

Choc swoja droga, to niewiele replik oferuje fabryczne osiagi rzedu 350fps (a przynajmniej tyle ma moj), tak wiec pieprzysz Sopel dla samego pieperzenia...

Link to post
Share on other sites
Zreszta VFC, to tez podrobka, tylko ze Guardera, heh.
- VFC stamped receiver has same thickness as RS russian stamped receiver. (guarder/inokatsu is thicker then RS russian)

 

- VFC's selector notches (the positions for full auto & semi) are there where they should be (74 styléé)

Guarder/inokatsu had the std. TM Ak47 layout of selector notches

 

- VFC's receiver has much more detail on their receiver (bolts & stuff)

 

- VFC's upper handgrips fit to a replica gastube (they get turned around the tube as in real life)

Where as guarder/inokatsu use the TM method for fitting upper handguard.

 

-VFC's gastube-upper handguards combo, demounts as the RS counterpart (or as the G&G RK's)

Guarder/inokatsu uses TM method here aswell.

 

-VFC has a killer gearbox mounted wich can be demounted as quickly as it gets. (basically take of p-grip, selector, push spring loaded hop-up forward & gearbox can be taken out)

With a guarder-kit one needs to unscrew alot of tiny imbus screws...

wich can get lost (if done in non ideal skirm surroundings)

 

-VFC's lower handgrips (demount as their RS counterparts, with lever)

 

-VFC's AKs74UN RS lower handgrip is a straight replacement with the std one (wich isn't that great, but RS is a straight swap)

 

-The VFC Ak barrel is "pinned" to the receiver and gasblock/front sight are pinned to barrel aswell.

(with guarder/inokatsu the gasblock/gastube/upper handgrip are all held together with ONE tiny imbus-screw.

This works but is nowhere near as sturdy as "pinned parts" (RS parts are pinned aswell if someone should wonder :P )

IMHO za dużo różnic (na +) jak na podróbkę ;)

źródło

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

300mm wejść wejdzie, ale będzie kończyć się w 'rumcajsie' a nie w 'beczułce' tłumika.

Najlepsza by była jakaś w okolicah 255 - 290mm

 

Tak z innej beczki - nigdzie nie ma napisane ile konkretnie ma lufa wewnętrzna w AKS74U, zadałem sobie trud i zmierzyłem... wyszło ~270mm (miarka tandetna więc tolerancję +/- 2mm należ przyjąć), z czego około 14mm sterczy z lufy.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites
Nikt też nie wspomniał, o czym piszą na warriorze - niektóre (nieliczne?) modele posiadają muszkę niewspółgrającą z lufą wewnętrzną.

Moj tez to mial, ale detal nie warty wspominania. Problem jest bardzo latwy do usuniecia, gora 5 minut roboty.

Link to post
Share on other sites

Sam pisałem na warriorze o krzywej muszce - nie jest to duży problem.

 

Należy wybić piny (nic więcej wykręcać wybijać nie trzeba) - nie muszą być wybite do końca, starczy do połowy, wycentrować i wbić je ponownie.

 

Tak jak pisałem - nie jest to duży problem, jest to wykonalne. Problemem może być samo wybijanie pinów, bez młotka i kowadełka w moim przypadku się nie obyło :)

 

'Barrel' i 'Inner Barrel' to nie to samo.

Nie wierzysz, patrz -> LINK <- ostatnie zdjęcie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Stałem się szczęśliwym (o matko! i to jak bardzo! :-P ) posiadaczem AKS74U. Oczywiście mam problem z nieco niezgraną muszką i szczerbinką. I tu pytanie do tych z Was, którzy dokonali już korekty - które piny muszę wybić żeby to skorygować? Tylko te 2 małe pod muszką, czy jakieś jeszcze?

 

I drugie pytanie - czy ktoś wymieniał już lufę na precyzyjną? Na stronie VFC jest napisane, że lufa ma 280mm, z praktycznych pomiarów wynika, że ~270mm, ale widać, że jest w lufie wewnętrznej jeszcze trochę miejsca Zastanawiam się czy zmieści się tam precka 285mm Systemy/KM Head (oczywiście tak aby lufa wewnętrzna nie wystawała do "rumcajsa").

Edited by LordYoghurt
Link to post
Share on other sites

odpowiedzi na pytania to:

Ad1.

Tak, tylko te dwa pod muszką

 

Ad2.

Na stronie piszą ile ma lufa - ale nie piszą ile ma lufa wewnętrzna :)

Lufa wewnętrzna ma ~270mm, u siebie zamontowałem KM Head'a 285mm i kończy się dokładnie w tym miejscu gdzie "rumcajs" przechodzi z beczułki w lejek.

Link to post
Share on other sites

Mi też wychodziło z pomiarów coś w okolicach 6.04... ale ja tam sobie i moim pomiarom do końca nie ufam.

 

Różnica jest i to spora - niestety, żadnych konkretnych pomiarów nie zrobiłem... (kiedyś muszę pomierzyć strzelnicę).

 

(Testowane jest na starej strzelnicy wojskowej - dla pistoletów, zakończona jest ponad 3 metrowym domkiem - czy ktoś wie ile taka ma długości?)

Link to post
Share on other sites

-> pidżefjat

Widać, że różnie różnym osobom z pomiarów wychodzi - ja do tej pory żyłem w przekonaniu (popartym informacjami między innymi z tego topicu), że VFC dało lufę 6.08. Sam nie mam możliwości sprawdzić, ale wydaje mi się, że VFC by się pochwaliło, gdyby dało taki prezent. Poza tym celność nie uzasadnia podejrzenia o lufę precyzyjną - wyniki raczej jak na 6.08, czyli przeciętne.

 

-> Potf0r

czyli rozumiem, że 285mm jest perfekt? Ja właśnie przymierzam się do KM Head i jeśli poprawa jest widoczna gołym okiem, to tylko przyspieszy decyzję o zmianie. Gdyby nawet VFC fabrycznie miało preclufę, co niektórzy podejrzewają, to przecież preclufa preclufie nie równa.

 

Panowie, a teraz poważna sprawa.

Gun po 2 dniach i jakichś 2000 kulek padł. Naciśniecie spustu owocuje grzaniem się kabli i chyba również silnika - ale niczym więcej. Zupełna cisza, nie słychać, żeby silnik się z czymś siłował, ścisnięty śróbami też raczej nie jest (testowo luzowałem), kabel z silnika się nie wysunął, bezpiecznik wyglada OK. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Na serwis z nim! - czyli jeśli masz / nie masz gwarancji ślij go na serwis.

Mój właśnie wylądował na serwisie w asgszopie, tylko zamiast grzania się, miałem rzężenie... co było się spsuło - dowiem się jak go naprawią, nie omieszkam napisać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...