Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem posiadaczem deserta cymki czyli CM.121

Konstrukcja taka sama tylko nieco większa obudowa :)

Zakupiłem ten pakiet http://allegro.pl/pakiet-turnigy-lipo-lipol-7-4v-2s-800mah-long-i1465447332.html

Jedyne co trzeba było zrobić to "obrać" go z zewnętrznej osłony. Jest tego sporo i taka operacja daje 1-2 mm zmniejszenia rozmiaru.

Teraz wchodzi to ładnie i bez problemowo pod lufę. Warto też wymontować zespół stykowy od orginalnej baterii.

Na lipo pistolet zdecydowanie ozył. Roof bardzo fajny. Polecam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam tego Glocka już ponad dwa lata (w mojej ekipie są takie trzy) i jestem z niego bardzo zadowolony. Póki co żadnej awarii, seria z niego potrafi być nieoceniona w niektórych sytuacjach. Mamy z nimi tylko jeden problem - przycisk zwalniania magazynka w tych modelach jest tak czuły, że już nam się chyba ze trzy magi "w locie" zagubiły. Potrafią wypaść przy bardziej intensywnym biegu lub tarzaniu się (gdy broń jest w kaburze). Mieliście podobne problemy - macie jakieś rady? Thx.

Link to post
Share on other sites

Z magiem nie mam problemów ale przychodzą mi 3 pomysły do głowy jak poprawić trzymanie magów.

Dorobić twardszą sprężynę odbijającą spust maga

Możliwe też że chiński plastik się wyrobił i zaczep spustu maga jest okrągły i trzeba by zrobić nadlewkę lub ściąć ząb i wkleić coś twardszego i odpowiednio obrobić żeby znowu trzymało magi.

Jeśli kwestią jest "samoczynne" wciskanie spustu maga to można trochę go zeszlifować żeby tak nie wystawał poza obrys chwytu pistoletowego.

 

Uprzedzam że pierwsze dwie czynności są trochę upierdliwe i wymagają małpiej zręczności, z czystej ciekawości rozmontowałem kiedyś replikę na części pierwsze i o ile wyjęcie sprężyny jakoś poszło to włożenie jej na miejsce już wymaga trochę sprytu ;]

 

EDYTA:

Można jeszcze magi w podstawie owinąć kilka razy taśmą teflonową/izolacyjną ale to bardzo tymczasowe rozwiązanie i wyciągnięcie maga będzie wymagało trochę kombinacji lub "zawleczki" w podstawie każdego maga ;]

 

U mnie niestety powoli pęka podstawa chwytu pistoletowego w okolicy śruby dociskowej silnika...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Wlasnie przyszedl do mnie ten Glock i 1 problem odrazu po wyjeciu z pudełka, 1-2 strzały i magazynek sie wysuwa... Wiec to nie wina wyrobionego plastiku. Podklejenie nic nie daje, ten dalej wyskakuje. Zauwazylem ze gdy przytrzymam zatrzask zwalniania magazynka przy strzelaniu magazynek sie nie wysuwa - > jedyna rada : albo wsadzic mocniejsza sprezyne do odbijania albo nakleic na zatrzask dodatkowa warstwe plastiku tak aby byl dluzszy o te 0,5 - 1mm dzieki czemu powinien juz skutecznie trzymac magazynek :) Ktoś wymyslil jak mozna zamontować smycz w tym klocku ?

Link to post
Share on other sites

W podstawie chwytu masz poprzeczny pręt, trzeba go wymienić na ciut dłuższy lub nawet na gwintowany zakończony obustronnie nakręcanymi czopami, grunt żeby był mocny i nie wypadł.

Z drutu robisz oczko na smycz zakończone dwoma małymi oczkami, w które wchodził będzie powyższy pręt, pozostaje jeszcze drobna praca pilnikiem lub poxipolem jak ktoś chce mieć stałe oczko.

Na dole z tyłu chwytu mieści się też mały mosfet jak by ktoś szukał miejsca na to ustrojstwo w replice ;]

Link to post
Share on other sites

A ja wpadłem na inny pomysł. Poprostu przewierce (zrobie dziurke ) na samym dole w tylnej czesci chwytu i przeciagne petelke i bedzie w sam raz. A problem magazynka rozwiazany, rozebralem calego klocka, w elemencie który trzyma maga nakleiłem pasek metalowej blaszki i teraz magazynek nie ma nawet szans zeby wypadł. Wszystko trzyma się cacy :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nie widziałem nigdy baterii lipo, która by pasowała do Glocka. Ta bateria jest nietypowa, popatrz w jaki sposób się ją wtyka. Poza tym po co robić kosiarkę, skoro i tak masz magazynek, który mieści chyba 30 kul? Kosiarka jest już na stokowej baterii. Do tego jest ona bardzo żywotna, ja ładuję ją raz na miesiąc, bo częściej nie trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie dotarł do mnie mój Glock po małych modyfikacjach, a zrobiono w nim:

- wsadzony lipol 7,2V 20C 800 mAh Turnigy

-wyciągnięte kable na wierzch aby łatwiej było ładować.

Powiem tylko jedno, ROF zabójczy, idealny gnat do CQB, tylko muszę kupić przedłużony mag do niego.

Zdjęciami pochwalę sie w dziale z naszymi replikami

Link to post
Share on other sites

To tak jak wcześniej pisałem lipol Turnigy ze zdjętą obwolutką i link do zdjęć i do filmiku ukazującego rof repliki

I zdjęcia

https://picasaweb.google.com/hubercik12311/2Sierpnia2011

 

I link do aku to jest chyba ten sam

http://allegro.pl/pakiet-turnigy-800-mah-20c-30c-2cell-7-4v-long-i1738085265.html

Edited by hubercik12311
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pasuja aku od Big lamy (ale trzeba wywalic jedno ogniwo) lub wlasnie turnigy 800 mAh LONG. Wazne jest to long...

40 zl na allegro.

Moj ma od big lamy aku juz chyba z rok.

Styki nadal dzialaja.

Przebieg na lipcu jakies 3 tys kulek, wczesniej z 5 tys na nimhu 9,6.

Ogolnie glock ma juz 3-4 lata, uzywany jest prawie co tydzien i nadal ladnie smiga.

Jak kogos nie raza nierealne magazynki, a potrzebuje cos slabego na blisko to idealna sprawa.

 

ps. Mag dlugi od cymy jest baaardzo kiepski.

Prawie nie podaje kulek, ciezko go zrobic zeby dzialal.

Za slabe sprezyny ma...

Przy lipo i tym rofie pewnie nie da rady podac.

Glownie dlatego ze caly jest z plastiku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...