Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć!

Pytanie czysto techniczne, kupiłem od znajomego Gloczka, niestety na stockowej baterii kiepsko działał, więc wziąłem się za lipo tuning. Zmieniłem kable na modelarskie 0,5mm, a baterię na lipo 7,4. Niestety po niedługim czasie glock przestał reagować na spust, bateria jest ok, kable przelutowałem do silnika, niestety nadal cisza. Możliwe, że są spalone styki czy silnik do wymiany?

Link to post
Share on other sites

Jeśli batke bezpośrednio do silnika podłączasz i nie kręci - to zapewne silnik. Chyba, że silnik chce kręcić, ale nie obraca zębatek - to zacinka. Silnik pod batką kręci = sprawdź luty i styki. Ja przy wymianie batki od razu lipo wcisnąłem :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli batke bezpośrednio do silnika podłączasz i nie kręci - to zapewne silnik. Chyba, że silnik chce kręcić, ale nie obraca zębatek - to zacinka. Silnik pod batką kręci = sprawdź luty i styki. Ja przy wymianie batki od razu lipo wcisnąłem :icon_smile:

 

Nie do silnika, tylko mam wtyczkę przy lufie na podpięcie batki i tyle... Kable są kupione nowe, lutowane wczoraj.

Jeśli to silnik to jest jakiś zamiennik do tego klocka? ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie do silnika, tylko mam wtyczkę przy lufie na podpięcie batki i tyle... Kable są kupione nowe, lutowane wczoraj.

Jeśli to silnik to jest jakiś zamiennik do tego klocka? ;)

 

Zdejmij dupkę chwytu pistoletowego i będziesz miał na wierzchu styki, podepnij batkę i będziesz wiedział co się dzieje.

Jeśli to silnik to o ile pamiętam jest modelarski zamiennik graupner'a bodajże speed 300 lub 400 ale kosztuje ~100. Trzeba stary zwymiarować i porównać ze specyfikacją tych modelarskich. No chyba że znajdziesz jakiś chiński zamiennik. Trzeba jeszcze tylko zwrócić uwagę na typ bo są bodajże dwa z różnym uzwojeniem dla różnych napięć.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

 

Zdejmij dupkę chwytu pistoletowego i będziesz miał na wierzchu styki, podepnij batkę i będziesz wiedział co się dzieje.

Jeśli to silnik to o ile pamiętam jest modelarski zamiennik graupner'a bodajże speed 300 lub 400 ale kosztuje ~100. Trzeba stary zwymiarować i porównać ze specyfikacją tych modelarskich. No chyba że znajdziesz jakiś chiński zamiennik. Trzeba jeszcze tylko zwrócić uwagę na typ bo są bodajże dwa z różnym uzwojeniem dla różnych napięć.

I nie zapomnij się pochwalić co było :)

Link to post
Share on other sites

I nie zapomnij się pochwalić co było :icon_smile:

 

Daję go do serwisanta, żeby na to zerknął, bo sam nie wiem... :icon_wink:

 

Dziś dostałem odpowiedź od serwisanta - z tego co wiadomo to padło jedno z uzwojeń i silnik raz działa, a raz nie i ma nie równe obroty. Teraz pozostaje pytanie czy lepiej dać go komuś do przezwojenia, czy kupić tego graupnera?

 

Ma ktoś może doświadczenie z tamtym 'zamiennym' silnikiem?

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo jest jak badziew naprawić, bo to taki silniczek jak w chińskim samochodziku - nie ma do niego części zapasowych, a przebicie moze być wszędzie. Pierwszego cymogloka kupiłem właśnie z uwalonym silnikiem. Na szczęście Anek mnie poratował nowym silniczkiem (pytaj i szukaj na komisie) i glock na lipo, hula u kumpla do dziś.

Link to post
Share on other sites

 

 

Daję go do serwisanta, żeby na to zerknął, bo sam nie wiem... :icon_wink:

 

Dziś dostałem odpowiedź od serwisanta - z tego co wiadomo to padło jedno z uzwojeń i silnik raz działa, a raz nie i ma nie równe obroty. Teraz pozostaje pytanie czy lepiej dać go komuś do przezwojenia, czy kupić tego graupnera?

 

Ma ktoś może doświadczenie z tamtym 'zamiennym' silnikiem?

 

Nie mam rozbebeszonego glocka więc mogę Cię okłamać, sprawdź wymiary, ale tu masz coś co chyba powinno wejść.

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1692,silnik-speed-400-6v-graupner

wersja 6v powinna mieć większy rof na wyższym napięciu, no chyba że chcesz zrobić kosiarkę onesecmag, jeśli magazynek nadąży podawać ;) to próbuj wsadzić to

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1695,silnik-speed-300-6v-graupner

tylko sprężyny nie dawaj za twardej bo nie naciągnie ;)

 

Lub przejrzyj ofertę hobbyking za chińskim odpowiednikiem...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Nie mam rozbebeszonego glocka więc mogę Cię okłamać, sprawdź wymiary, ale tu masz coś co chyba powinno wejść.

http://www.sklep.mod...400-6v-graupner

wersja 6v powinna mieć większy rof na wyższym napięciu, no chyba że chcesz zrobić kosiarkę onesecmag, jeśli magazynek nadąży podawać :icon_wink: to próbuj wsadzić to

http://www.sklep.mod...300-6v-graupner

tylko sprężyny nie dawaj za twardej bo nie naciągnie :icon_wink:

 

Lub przejrzyj ofertę hobbyking za chińskim odpowiednikiem...

 

Czekam właśnie aż znajomy zwymiaruje mi silnik i jeśli wejdzie to wsadzę Graupner'a 300 6V i raczej nic więcej nie będę w nim zmieniał. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czekam właśnie aż znajomy zwymiaruje mi silnik i jeśli wejdzie to wsadzę Graupner'a 300 6V i raczej nic więcej nie będę w nim zmieniał. ;)

 

Tylko weź pod uwagę że ten glock w stocku z podłączonym lipo 3s nie jest w stanie podawać kulek i nie wiem czy komukolwiek udało się okiełznać tą kosiarkę na 11V. Także żebyś nie przegiął z prędkością silnika ;)

Link to post
Share on other sites

Nie, LiPo 7.4v da radę ale konstrukcyjnie replika może nie wyrobić z takimi obrotami i albo coś urwie albo będziesz miał takie uzi że kulek nie będzie podawać :icon_wink:

300 ma 29k rpm a 400 18k rpm przy 6v, wkładając LiPo 7.4 rpm będą jeszcze wyższe a jak lipo będzie naładowane to będzie miało 8.4v...

Może poprzestań po prostu na znalezieniu fizycznego odpowiednika 6v bo możesz nie ogarnąć repliki tak jak Ci którzy zasilali lipo 11.1v ;)

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Panowie ta batka li po 7.4v jest jakoś nie dostępna w PL.Co zmieści się innego niż stock i jak to przerobić żeby weszło w body siga cymki aep

 

Panowie ta batka li po 7.4v jest jakoś nie dostępna w PL.Co zmieści się innego niż stock i jak to przerobić żeby weszło w body siga cymki aep

Link to post
Share on other sites
Panowie ta batka li po 7.4v jest jakoś nie dostępna w PL.Co zmieści się innego niż stock i jak to przerobić żeby weszło w body siga cymki aepPanowie ta batka li po 7.4v jest jakoś nie dostępna w PL.Co zmieści się innego niż stock i jak to przerobić żeby weszło w body siga cymki aep

Ja ostatnio na aledrogo wyrwałem bez problemu.

Zmieści się w każdego AEPa, który miał nimha w standardzie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ja osobiscie latam na 220mah dualsky. Używam tylko jako zapas, to fakt ale ładuje raz na 4 strzelanki, na kazdej ze dwa magi wywale i nigdy mi nie padła, ładuje po prostu "na zaś". A taki akumulatorek to cena 20zł, wiec bardzo przyjemna

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...