Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

ja strzelam z mojego rugera od stycznia pzrez całą zime co tyd z niego strzelałem ani razu mi nie zasyfonował z czystym suminiem moge go polecic

Czy ktoś z was zauważył że musi w miarę wieku swojego cudeńka coraz bardziej dociskać spust by owa maszynka strzeliła?

faktycznie spust zaczyna sie troche zacinac jakby raz nawet nei dało go sie nacisnąc i tzreba było go otworzc i złorzyc na nowo.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mój jeszcze luzów nie złapał. jest ciut za nowy .Ale poczekam. Niedobrze że takie rzeczy się dzieją. Mam już jedną giwerę nad którą ciąży wyrok tego że padnie ,czekam tylko kiedy. ale jak coś to kiedyś na Aega się przerzucę. 8)

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Witam. Zacząłem to zauważać mniej więcej w zimę... czyli dzieś tak jak replika miała około roku... na początku to jest niezauważalne... ale ja zauważyłem bo miałem jeszcze gumkę przewleczoną za spustem... i się zdziwiłem gdy spust zaczął jej dotykać... tak więc można uznać że te rzeczy będą się dziać kiedy replika gdzieś będzie miała z 8 - 10 miesięcy... choć może i to wystąpić wcześniej... ale nie sądzę... bo to moja podstawowa broń. Była ona dużo przez to użytkowana ( i jeszcze jest :wink: ) co do tego zużycia to niestety każdy gaziak nie jest pod tym względem żywotny jak aeg... pozdro

 

ps. pierwsza oznaka to jak się otworzy replikę to trzeba zobaczyć czy lata dźwignia na mocowaniu przy spuście...

ps. 2 pierwsza strzelanka na tym klejeniu i wytrzymał... kleiłem bisonem i jest na razie ok. wystrzelone ok. 200 kulek...

Link to post
Share on other sites

Niestety pi nie będziesz już szalał z moim Rugerkiem :)

Otóż wymieniłem lufę w Tanace na precyzyjną i starą montuję do MK1.

Więc będzie z niego wersja long, zobaczymy jak się sprawdzi w praniu.

Czy ktoś sie wreszcie natknął/widział/zamontował metalowy hopup?

Jeśli nie to spróbuję wytoczyć takowy w metalu (stal/aluminium).

O wynikach powiadomię :)

PozdrO

Link to post
Share on other sites

Ja wytoczyłem... ale może nie dokładnie bo nie widzę tej różnicy 50 fps-ów :wink: ale wytoczyć to się w całości nie da... część wytoczyłem i część leciałem ręcznie.... materiał aluminium

Link to post
Share on other sites

ale Spajder...ja mam swojego rugera...to tak mimochodem (z Twojego Quasz korzysta :) )i na razie nie mam zamiaru nic w nim robić .Może wymienię na lufę prec-z kastoramy. Nadal nie mogę ich dorwać :?

 

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

skoro to jest topic o lugerze wiedz mam pytanka:

 

z kąd można wziąć komorę hop up do tej broni? stara mi się rozpada i dla tego raz mi nie podkręci kulki a innym razem aż za dobrze (komora lata na boki bo ma luzy) i mam problem z celnym oddaniem strzału.

 

czy opłaca się w nim dawać metalową komorę (tzn. czy nie opyla sie go sprzedać, dolozyc kase na komorę i kupic cos lepszego)

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

z kąd można wziąć komorę hop up do tej broni? stara mi się rozpada i dla tego raz mi nie podkręci kulki a innym razem aż za dobrze (komora lata na boki bo ma luzy) i mam problem z celnym oddaniem strzału.

 

czy opłaca się w nim dawać metalową komorę (tzn. czy nie opyla sie go sprzedać, dolozyc kase na komorę i kupic cos lepszego)

 

Cześć

 

1. Skąd wziąć komorę HU metalową?

 

I tu jest problem, ponieważ nigdzie w Polsce póki co nie możn a takowej dostać. Można natomiast zamówić z zagranicy ( i tu powinieneś zapytać się ludzi, którzy już kiedyś podawali linki do stron zagranicznych sklepów oferujących w/w element) lub wykonać ją "samemu"- w jakimś zakładzie rzemieślniczym.

 

Niedawno również starałem się zebrać ludzi, w celu wspólnego szerzej zakrojonego zamówienia na komory HU z alu oraz same gumki HU.

Nie udało mi się jednak konkretnie określić ilości potencjalnych zamówień.

Może zrobimy tak: każdy, kto nadal jest zainteresowany kupnem części o których pisałem, proszę napisać do mnie na gg, stworzę coś na kształt listy, którą przedstawię "zaprzyjaźnionemu" sklepowi asg, z którym prowadziłem już rozmowę na ten temat. Mój numet to 970487. Często niewidoczny.

 

2. Czy się opłaca?

 

Strzelałeś Mk1 i widzisz jak daleko może lecieć kulka oraz z jaką prędkością. Teraz obejrzyj ofertę sklepów asg, porównaj cene i ilość fps, a następnie wyobraź sobie broń, do której dołożysz pareset zł, a dokładniej jej zasięg. Powiedzmy że Mk1 popchniesz za +- 250- 330 zł. Jeśli mówisz o dołożeniu kolejnych tylu zł, przesiądziesz się z pewnością z mercedesa na maluszka :) Ja uważam, że warto wymienić komore HU na taką, której nie będziesz musiał już wymieniać. Jeśli czytałeś wcześniejsze wątki o Mk1 to zapewne wiesz, że taka komora dodatnio wpływa na szczelność całej konstrukcji, przez co zyskujesz kilka metrów zasięgu skutecznego. Wymieniając HU, odrazu właduj prec lufe, i nie mam więcej pytań wtedy :)

 

Pozdrawiam

 

Ps. Użytkownika piszącego niegdyś na temat przesmarowania zespołu spustu teflonem, proszę o rozszerzenie tematu. Ponoć to robi spust bardziej miękkim, przez co nie zrywa się strzałów precyzyjnie mierzonych.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś sie wreszcie natknął/widział/zamontował metalowy hopup?

Jeśli nie to spróbuję wytoczyć takowy w metalu (stal/aluminium).

O wynikach powiadomię :)

PozdrO

Ja się natknąłem jako jeden z pierwszych(a może nawet pierwszy :D ) Kupiłem MK1 z tym że carbine na Capri ASG z nowej dostawy i okazało się że ma fabrycznie metalową komorę HU 8) Teraz informacja o tym jest już na stronce sklepu

Link to post
Share on other sites

Ja probowałem wytoczyć. Jest jeden problem. Wew, jest jedno takie miejsce na gumkę HU. I tego nie wytoczysz. Chyba ze masz dostęp do frezarki.Ale i tak cieżko będzie to zrobić bo jet mało miejsca :/

Narazie nie rozwiązałem problemu jak zrobić te wgniecenie :(

Link to post
Share on other sites

Witam. Napiszę to tak.... nawet na wiertarce stołowej by mogło się udać... warunek to odpowiednie umocowanie obudowy hop-up`a (takie że nie będzie miała możliwości się przesunąć w którymś kierunku lub odchylić) i delikatnie i powoli nawiercać to wyżłobienie... niestety do tego jest potrzebna anielska cierpliwość i dokładność... ale ma szansę wyjść to dobrze.... sam tak nie robiłem... z wiadomego powodu... braku wiertarki stołowej... pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie są po pare zlotych tylko parenascie. A kamien szlifierski odpada, bo ciezko o takie małe. A po za tym to nie jest miekki stop jak Aluminium tylko Mosiądz. Więc cięzko będzie kamieniem szlifierskim malej objetosci to zrobic. Ale osobiście nie probowałem tylko teorezuje w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites

Witam. Kamieniem szlifierskim będzie jeszcze trudniej to zrobić... nawet małym.... przede wszystkim trudno ci będzie wyciąć prosto bo kamienie są stożkowe... choć może się mylę... poza tym kamień to kamień... na aluminium lub innym miękkim materiale szybko się "zatka"... więc raczej kamienie odpadają... chyba że będziesz wycinał w metalu... pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam. Kulka nie zatyka otworka bezpośrednio... tylko do wylotu zaworku dokładnie gumki jest dociskana obudowa hop-upa i to w niej siedzi kulka tuż przed "wystrzałem" więc nie przejmuj się tym ...bo to obudowa hop-up`a uszczelnia połączenie nie kulka 8) a kulka wchodzi do tej obudowy.... pozdro

 

ps. w tych magach tak jest... i musi być....

ps2. jak nie wiesz o co mi chodzi to rozłóż replikę i złóż bez tej abs-owej osłonki to zobaczysz przez wyrzutnik łusek o co chodzi jak naciśniesz spust 8)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Nie chcę cię martwić ale narazie żaden o ile mi wiadomo :|

 

Cześć.

Tak jak Żylet powiedział, póki co, nie ma nigdzie w Polsce części zamiennych do MKJedynek.

Niedawno prowadziłem listę potencjalnych kupców, która miała być argumentem dla sklepów ASG, w związku ze sprowadzeniem rzeczonych części. Lista zatrzymała się na chyba 6 liczbie porządkowej, zatem argumenty są słabe :]

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
no wszystko ładnie pięknie- ALE : jakie gogle to wytrzymają? 380 fps??? to 1,4J (tak +/-) !!! :o te UVEXy za 25 zł???? bez przesady panowie...

Uvexy za 25zł ?? chyba okulary... Tak okulary uvexa wytrzymają a gogle uvexa zaczynaja się od około 60zł :wink:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...