Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi Capa 5.1 WE - Gaz kończy się po ok. 20 strzałach


Recommended Posts

Witam, jestem właścicielem, jakże nieszczęsnej, Hi Capy 5.1 i mam (kolejny) problem z nią związany. Otóż, gaz kończy się w po około 20 strzałach (używam green gazu). Nie ważne ile razy i jak długo ładuję. Poobserbowałem trochę i doszedłem do wniosku, że to nie wina magazynków (dwa na raz by się chyba nie zepsuły?), gazu też raczej nie (w końcu pobiłem na nim kiedyś swój rekord 52 strzały na jednym ładowaniu), gaz chyba też nadmiernie nie ucieka (żadnej chmurki, dymku lub chłodu na ręce nie czuję), magi też nei przeciekają bo posmarowałem je i patrzyłem czy nie "bąbelkują". Na początku strzały są całkiem normalne, kopa ma, dopiero na 16, w skrajnych przypadkach 20 zaczyna już powoli słabnąć, aby za chwilę totalnie się skończyć. Nie dawno rozkładałem go, aby spróbować ręcznie naprawić problem przez starcie nadmiaru smaru - efekt ten sam. Nasmarowałem go jeszcze raz - efekt ten sam. Czy ktoś wie może co to może być? Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Znaczy, czasem syczy, ale jak mocniej docisne butelkę to tylko słychać, że magazynek się napełnia. Też się zastanawiałem czy coś nei tak ze starym magiem jest, bo wydaje mi się, że trochę jest wejście do zaworu wykrzywione. Niestety, mam też drugi magazynek, a ten jest prawie jak nowy i działa tak samo.

Link to post
Share on other sites
Czy zamek daje się lekko naciągnąć?
Zamek naciąga się łatwo' date=' zupełnie tak samo jak wtedy kiedy jeszcze wszystko było ok.
nic nie blokuje jego pracy?
Nie.
cylinder/tłok są całe?

Nie wiem, bo nie rozkładałem komory Blow Back, ale nie sprawia wrażenia, że jest uszkodzona. Poza tym, nie wykonywałem żadnych operacji, która mogłaby coś w niej ew. zniszczyć.

Link to post
Share on other sites
a jakiego gasu uzywasz?
Green Gas Ultrair
moze za malo ladujesz lub za duzo?? Ja mialem podobnie ze polowe maga tylko wystrzeliwalem. Ladowalem wtedy po 3-4 razy po 3 sekundy nabijajac gas.
Od dłuższego czasu mam wypracowaną technikę ładowania, która nie dawała żadnych problemów. Na wszelki wypadek sprawdziłem inne sposoby i nie przynosiły one żadnych innych skutków. Nie potrafię, tak jak wspomniałem, powiązać tego nagłego spadku wydajności z żadną swoją czynnością.
Link to post
Share on other sites

A czy zakładałeś na zawór napełnieniowy uszczelki zapobiegającej uciakaniu gazu podczas nabijania magazynka?

Jak tak to możliwe, że ów uszczelka jest za duża.. miałem tak w Sigmie, myślałem, że mam nieszczelne zawory, albo coś w tym stylu... mniejsza uszczelka rozwiązała problem ;)

Link to post
Share on other sites
A czy zakładałeś na zawór napełnieniowy uszczelki zapobiegającej uciakaniu gazu podczas nabijania magazynka?

Nie. Nigdy nie zakładałem, bo nie czułem takiej potrzeby i zawsze strzelał powyżej czterdziestki.

 

BTW. W gwarancji jest mowa o HFC134 - znaczy to, że używając Green Gasu nie mogę liczyć na wsparcie sklepu?

Link to post
Share on other sites
A czy zakładałeś na zawór napełnieniowy uszczelki zapobiegającej uciakaniu gazu podczas nabijania magazynka?

Nie. Nigdy nie zakładałem' date=' bo nie czułem takiej potrzeby i zawsze strzelał powyżej czterdziestki.

 

BTW. W gwarancji jest mowa o HFC134 - znaczy to, że używając Green Gasu nie mogę liczyć na wsparcie sklepu?[/quote']

 

HFC134?? WTF~!!??

Ja strzelam z Propanu i bez problemu wytrzymuje ;) CO2 takze ;)

Link to post
Share on other sites
Zdejmij zamek' date=' odciągnij lufę do przodu ile się da i następnie odciągnij cylinderek tak, żeby było widać uszczelkę (przypomina ona nieco pomniejszoną wersję głowicy tłoka z AEGa).[/color']

Nic nie zauważyłem. No cóż, chyba tylko rozkręcenie cylindra mi zostało.

Link to post
Share on other sites

Mam pewne pytanie, otoz nie chce zakladac nowego tematu wiec umieszcze je tutaj gdyz takze sie tyczy magazynka.

Otoz wlasnie odebralem moj magazynek z reklamacji (rozwalony zawor).

Laduje mag gasem, i co? Gas pomalu sie ulatnia z maga ta gorna uszczelka. jak to mozna naprawic? nie widzi mi sie zbytnio znow wysylanie tego na gwarancje :/

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem na części pierwsze komorę hop-up, niestety (a może stety?) wszystko było OK. O-ringi na swoim miejscu, każdy element zachował swój naturalny kształt. No cóż, jedynę co mogę zrobić to rozebrać oba magazynki, ale to mało prawdopodobne, że oba zdechły na raz... prawda?

Swoją drogą: Jak oglądam to forum to sobie tak myśle "Kurcze, Hi cap'a to chyba najbardziej wadliwy gazowy gnat!".

Link to post
Share on other sites
Może masz pecha

To bez wątpienia :wink:

choć częściej używam CO2

Spróbowałbym, ale nie mam, a na eksperymenty około 100 złotych wolę nie przeznaczać ;)

 

BTW. Magazynki w środku też są ok, awaria ciągle pozostaje dla mnie zagadką. Ta replika to szybka i głupia metoda na stracenie pół kilo złotych...

 

PS: Wszystkie próby były przeprowadzone w temperaturze pokojowej - 20 stopni. Miesiąc temu, gdy było ok, było na pewno trochę cieplej, ale nie sądze, by to usprawiedliwiło aż TAKI spadek wydajności, tym bardziej, że gaz jest do użytku powyżej 11 stopni celsjusza. Tak czy inaczej, ile Wy wyciągacie w takiej temperaturze (na stockowych pistoletach i takim samym gazie, rzecz jasna)?

Link to post
Share on other sites

Chyba będe musiał wypróbować zasilanie jakimś nieco mocniejszym gazem, np. propanem lub Co2. Co prawda możliwość by tak duży spadek wydajności był spowodowany wrześniowym ochłodzeniem wydaje się nieco niedorzeczna, ale po tygodniach głębokich refleksji, naprawdę nie potrafię wymyśleć nic innego

 

PS. Ile wasze stockowe Hi-capy wystrzeliwują w temp. 20 stopni po jednym nabiciu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...