Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MK23 SOCOM TOKYO MARUI - Mini recenzja


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hehe,No to wygląda na to,że Masz pistolet ,,snajperski,, :icon_biggrin: .A tak na poważnie jestem ciekaw jak po modyfikacji strzela,bo wiem że socomy tm strzelają bardzo dobrze ale Twój post mnie zadziwił wręcz. :icon_razz2:

>>> KLIK _ MAPA <<<

 

Sam bylem zdziwiony jak to zobaczylem.

Chce zobaczyc miny Cymiarzy, ktorzy ciagle twierdza , ze CM juz dorownala a nawet przescignela TM :)

Link to post
Share on other sites

No wiesz... Sam mam cymke,tylko przerobioną na karabin wyborowy,przypomina czarną zastawa m97 i mam zasięg skuteczny ok 65m.Żeby nie offtopować to ciekaw właśnie jaki prawdziwy skuteczny to ma w sylwetkę czowieka

Roznica polega na tym, ze w TM to jedynie zmiekczylem gumke wrzatkiem oraz doszczelnilem :cool: Wszystko to totalny stock :cool: Aby cyma zaczela porzadnie strzelac, to niestety, trzeba wymieni wiele rzeczy ;)

Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie chcę się wymądrzać, ale na tej mapce widać oczyszczalnię ścieków (przypadkiem "buduję" podobną

w Warszawie). To duże, okrągłe to osadniki wtórne. Mają zazwyczaj średnicy jakieś 25-35 metrów.

Nie wiem jak zmierzyłeś szerokość rzeki, ale jeśli "na oko" to chyba trzeba by powtórzyć pomiar bo miejscami

wygląda ona na "węższą" niż osadnik :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

KLIK

 

Strzelamem ze sciezki. Jest ona zaznaczona. Kulka przelatywala na druga strone rzeki, wiec przeleciala na odleglosc wieksza niz te 70m. W taki oto sposob zmierzylem. Na dole masz podana skale odleglosci ( 100ft / 20m ). Mi wyszlo, przykladajac linijke do monitora, ze 1cm =10m, wiec szerokosc rzeki ma ponad 7cm czyli ponad 70m.

Faktyznie, zbiorniki maja srednice ok 35metrow srednicy, i mozna to nawet zmierzyc przykladajac linijke do monitora:)

 

@ Dext - co si szkodzi zrobic tak jak ja zrobilem ? Mozesz zrobic to samo i wtedy albo potwierdzisz to co napisalem, albo po prostu obalisz. :cool:

W tym tygodniu przyjdzie mi lufa od VSR'ki:). Zobacze jaki bedzie z tego efekt:)

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

Też jakoś nie mogę uwierzyć w te 70m - wybacz Johny.. :dry:

 

edit:

Ale nawet jeśli to prawda, to akurat w tej klamce ( z samonapinaczem ) trafienie "czegokolwiek" oddalonego więcej niż 30m, jak sądzę jest prawie niemożliwe - pomimo teoretycznych możliwości, bo z tego nie da się "dobrze" strzelić.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Labert, wali sie z kurka napiętego. Ta klamka ma takie zastosowanie że PIERWSZY strzał zazwyczaj masz czas wycelować a jeśli musisz szybko poprawić to i tak masz już na tyle przekichane, ze taka różnica w celności nie przeszkodzi :D

 

Rany, uwielbiam się skradać z ta klamką w sezonie gazówkowym w mocno zarośniętym terenie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@ dexterkrak - ja mam lufe 450. Lufe zewnetrzna chce odlac z zywicy epoksydowej, a pozniej nagwintowac.

Zaczne sie w to bawic dopiero w marcu, najpozniej w maju po egzaminach, bo poki co to mam przeprowdzke w tym tygodniu, egzamin w nastepnym i prezentacje pod koniec miesiaca ;/

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Dzisiaj z nudów zrobiłem mały mod puszki m23 zamontowałem diodę creed z soczewką z latarki za 5 zeta Biedronka wrażenie kosmos w porównaniu do oryginału.Nudząc się dalej zamontowałem laser oraz diodę która świeci wraz z laserem efekt dość fajny .Replika moja jest po serwisie Dexstera zresztą kiedyś była jego polecam go z cała odpowiedzialnością umie robić czary z gaziakami.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Dziś odebrałem magazynek od STTI i kulki ładowane są z oporem, wiec ponawiam pytanie o konieczność modyfikacji szczęk w magazynkach STTI żeby bezproblemowo działały z TM

 

EDIT:

No i poradziłem sobie sam, gdyby ktoś miał podobny problem to wystarczy delikatnie zeszlifować zaznaczone miejsca ( ale naprawdę delikatnie bo inaczej mag przestanie trzymać kulki)

 

 

P.S.

Nie we wszystkich magazynkach STTI jest to wymagane, nie wiem czemu, ale niektóre (być może starsze) podają kulki bezproblemowo.

15941439_1319293034811073_6601708396999323844_n.jpg?oh=d7ae94df369b015e31350d0900baf110&oe=591496FA

Edited by -Otto-
Połączyłem posty
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mały odkop, orientuje się czy jest więcej sklepów, które choćby w ofercie miały sam LAM od Tokyo Marui?

Przyznam szczerze, że dla samego tego klocka jestem gotów kupić nowe TM Mk23, ale jakby się udało dorwać samego, mój portfel by mi podziękował :icon_biggrin:

 

Ewentualnie czy któryś z użytkowników się nie znudził swoim?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Panowie, od jakiegoś czasu używam kabury Double Tap Designs i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o Mk23, to chyba nie łatwo będzie znaleźć lepszą. Bez problemu można kupić lewo- lub praworęczną, zamontować ją pod kątem 15/30/45 stopni, montaż na pasek lub taśmy, wydaje się solidny. Kabura działa niezależnie od założonych akcesoriów, tłumik nie utrudnia wyjęcia repliki, bo wyciąga się na bok. Pasuje zarówno do Mk23 Tokyo Marui jak i KWA.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem na fejsbukowej grupie, że to standard, 20FPS straty. Zdyskwalifikowało to dla mnie te magi więc szarpnę się kiedyś na Marui, choć przyznam szczerze że nie cierpię otwierać i uszczelniać magazynków do Mk23. Niektórzy polecają jeszcze jakieś Y&P, ale opinie potrafią być na tyle paskudne, że chyba najbezpieczniej będzie zatopić trochę więcej kasy w TM.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

http://www.airsoftsn...picture3289.jpg

Odpada na starcie :icon_biggrin: Wiem, że LAM jest tej replice potrzebny jak rybie ręcznik, ale Mk23 bez tej puchy jest jakiś taki... goły?

Przy okazji, polecam Hadron TDC mod. Montaż dosłownie bez narzędzi i w kilka minut. Umożliwia regulację hopa imbusem 2mm, nie zakłóca ruchu zamka, z tego co czytałem daje możliwość lepszego podkręcania cięższych kulasów. Traci się co prawda piękne oznaczenia, ale jeśli mam być szczery, to Socom Marui jakoś specjalnie detalami mnie nie urzekł (w porównaniu do KWA), więc nie mam oporów w nałożeniu na niego swoich obrzydliwych adapterów tłumika i wydrukowanych szyn.

Zamawiam też to cudo - nie zasłania celowników, trzyma się samo z siebie, ale chyba lepiej podkleić :icon_biggrin:

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

http://www.airsoftsn...picture3289.jpg

Odpada na starcie :icon_biggrin: Wiem, że LAM jest tej replice potrzebny jak rybie ręcznik, ale Mk23 bez tej puchy jest jakiś taki... goły?

Przy okazji, polecam Hadron TDC mod. Montaż dosłownie bez narzędzi i w kilka minut. Umożliwia regulację hopa imbusem 2mm, nie zakłóca ruchu zamka, z tego co czytałem daje możliwość lepszego podkręcania cięższych kulasów. Traci się co prawda piękne oznaczenia, ale jeśli mam być szczery, to Socom Marui jakoś specjalnie detalami mnie nie urzekł (w porównaniu do KWA), więc nie mam oporów w nałożeniu na niego swoich obrzydliwych adapterów tłumika i wydrukowanych szyn.

Zamawiam też to cudo - nie zasłania celowników, trzyma się samo z siebie, ale chyba lepiej podkleić :icon_biggrin:

Latarka i tak jest słaba, niby jest tam jakieś szkło które poprawi jej pracę ale i tak nie ma jak dla mnie sensu, imitacja lasera też tam jest, ale widać że to już jest robione po kosztach bo plastik jest innej jakości, jak byś zamawiał tego tdc moda to daj znać na pw, chętnie bym go zamówił do Marujca :)

Link to post
Share on other sites

To się wierci w zwykłym elemencie repliki? czy jest coś dodatkowo drukowane? Bo jeśli to jest wiercone w replice to mogę spokojnie ogarnąć bo zamówiłem stojak w końcu pod dremel z myślą o cieniowaniu dodatkowej rączki taktycznej i przykręceniu jej do lekkiego bbunit guardera do glocka.:)

 

Pytanie jak to zrobione bo osobiście byłbym za wkładką wkręconą i wklejoną a dopiero potem faktyczna śrubka jeśli to znal lub tworzywo.

Link to post
Share on other sites

Zrezygnowałem z kupna, bo Shapeways mi trochę robiło pod górkę i zdążyłem się rozmyślić :icon_biggrin:, ale z tego co czytałem, niektórzy to przyklejają, inni się przewiercają przez zamek repliki, bez żadnych przejściówek ani nic. Na stronie, którą podlinkowałem jest jeszcze jedna przejściówka, zakładana na wcisk na tylni celownik.

Tak to wygląda w praktyce.

Swoją drogą, to chyba kiedyś spróbuję zrobić to samo z celownikiem.

Ogólnie jestem pod dużym wrażeniem ile ludzie robią z tymi replikami i sama ta fejsiowa grupa trochę zmieniła moje zdanie na temat tej cholernej strony. Trochę taki uporządkowany chaos, ale dużo wiedzy i dużo ludzi gotowych na podzielenie się wiedzą.

Latarka i tak jest słaba, niby jest tam jakieś szkło które poprawi jej pracę ale i tak nie ma jak dla mnie sensu, imitacja lasera też tam jest, ale widać że to już jest robione po kosztach bo plastik jest innej jakości, jak byś zamawiał tego tdc moda to daj znać na pw, chętnie bym go zamówił do Marujca :icon_smile:

Panie, ja nawet baterii do tego LAMa nie wkładam. Chodzi mi tylko i wyłącznie o klocowaty wygląd w którym się zakochałem grając w MGS1 :D A TDC moda już zamówiłem i zamontowałem :P

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...