Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba JT-3 [JT-USA]


Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam,

Posiadam tą broń już od jakichś 2-óch miesięcy (wersja long). Rozbieralem tę strzelbę parokrotnie, na najmniejsze części, dzięki czemu znam ją całkowicie. W grupie mam kolegę z shotgunem DE ze stałą kolbą, ale o budowie dużo niewiem. W razie jakichś pytań piszcie. Spróbuje odpowiedzieć na każde.

Pozdrawiam, Tarzan

Edited by sniper_tarzan
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cześć. Mam problem z tym shotem kulka leci jakies 20m po czym idzie w góre i pionowo spada , rozkręcałem go zeny zobaczyć co jest z hopkiem ale wszystko było w porządku. Czego to może być wina może dotarcia sie hopka ?? Strzelałem kulkami 0,20 i 0,25 i problem jest taki sam :strach: :wink: :wink: Prosze o porady

 

Ps: ten shotgun ma kupe metalu i jest dużo lepszy od harballera 2.

ps2: jest to short

 

pozdro

Edited by wrak
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Guest Winstor

Ej ludziska. mam z nim problem.

Piszecie, że zasięg to 35 metrów. U mnie to jakieś 20-25m.

W ogóle zdaje mi się, że kulka nie jest podkręcana przez Hop Up.

Czyżby HU musiał się dotrzeć? pomocy.

Link to post
Share on other sites

Mam Shotguna Short [JT].

Tak jak padło wcześniej w tym temacie , oraz tak jak Krakmani pisali mi w mailu - magi od shotgunów DE nie pasują do tych JT.

Inna sprawa ,że w zestawie z tym shotgunem dostajemy 2 magi. Na taiwangun.com w opisie stoi , że do maga wchodzi 19 kulek , na pudełku że 30 , tu na forum że 33 , a ja przed chwilą załadowałem do jednego 40 a do drugiego 39 kulek. Dodam , że ładowanie kulek do tych magów wymaga odpowiedniej metody (kulki wchodzą do niego jakby zygzakiem , raz w lewo raz w prawo i lubią wypadać przodem) . W zestawie dostajemy też ładowarkę do magów w formie rurki i sprawuje się w miarę dobrze (na pewno jest szybciej niż ręcznie) , a speedloader nie daje tu rady (chyba że się uprzemy ) .

Shotgun jest solidny , daje naprawdę mocno i w miarę daleko. Z jego celności jestem zadowolony . Nieregulowany hopup (u mnie póki co raczej niedotarty) sprawuje się chyba najlepiej na kulkach 0,25 (lecą tak samo daleko jak 0,2 tyle że celniej). Co do elementów metalowych - spust , blokada spustu , rura , ta od łoża oraz , co ważne , obydwa uchwyty do pasa nośnego są z metalu. Pasek nośny z zestawu proponuję od razu wyrzucić do kosza ( u mnie wytrzymał niecałe 2 minuty ) .

Co do tego srebrnego plastiku na wylocie łusek - z tego co kojarzę tak jest w oryginale (ten shot to pseudoreplika Benneli m3 shorty ?) a jak nie pasi to czarny spray i już ;) , bardziej mnie zdenerwowała ta naklejka obok - ciężko się tego cholerstwa pozbyć. Jeżeli chodzi o stosunek jakość/cena to ja daję 6 na 5.

A od dziś zbieram na spas-12 :)

 

Acha co do zacięć - mi też tak się zdarza , że po załadowaniu chcę oddać strzał (ale tylko w warunkach bojowych , w domowych nie) naciskam na spust a tu nic , spust sztywny . Czasem po prostu trzeba mocniej go ściągnąć , trzeba nieco wyczucia. Jeśli chodzi o ładowanie , można załadować kilka kulek , po czym wszystkie je wystrzelić - trzeba przeładować kilka razy tak że pompkę odsuwamy na jakieś 5 cm aż usłyszymy "klik" , przesuwamy z powrotem i tak kilka razy , na końcu przesuwamy łoże do końca , należy uważać aby naładowane kulki nie wysypały się z lufy. Wystrzelenie kulek naładowanych w ten sposób obniża znacznie ich siłę i zasięg no i nie jestem pewien czy nie odbija się to na trwałości repliki.

W każdym razie pozdrawiam - shotgun fan :)

Edited by rumuneczek
Link to post
Share on other sites

Jako że nie widzę opcji edycji posta po raz drugi , piszę kolejnego.

Co do zacięć - czasem ten shotgun ma tak ,że spust jest miękki a kulka nie leci - trzeba po prostu ściągnąć łoze na maxa do końca , czasem i te 3 mm niedociągnięcia powodują , że broń jakby nie jest do końca przeładowana = nie strzelisz.

Co dziwne po 2 strzelankach (w sumie 7 godzin użytkowania) na kulkach o.25 kulki zaczęły mi latać jakieś 5 metrów bliżej , po zmianie na 0.2 jest podobnie. Podpowiedzcie co sie dzieje- mam nadzieję że czyszczonko jakieś załatwi sprawę? Możliwe jest że używałem za ciężkich kulek i hopup się źle przez to dotarł ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To ja tak bardziej podsumuje... i zadam pytanie

Co być Cię radzili osobie która chcę wydać (załóżmy niecałe 100zł) na shotgun'a jaki model wybrać Short/Long [JT] Czy może ten: http://taiwangun.com/?str=product&prId=221 Proszę o opinię i komentarze

 

ach.. dodając jeszcze .. może wogóle odradzili byś Cię kupować "pompkę" a zamiast niej kupić jakąś inną replikę .. ??

Pozdrawiam :uśmiech:

Edited by szev
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy ma może ktoś tego guna na części? tzn interesuje mnie cylinder... jeżeli ktoś coś to prosze o pw lub napisać na 4157336. z góry wielkie dzięki

 

aaaa, tak btw... udało mi się włożyć w niego regulowanego HU z BAXem xD, niemożliwe, a jednak ^^'

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

a co powiecie o tym czy strzelba ASG SPAS-12 za 159zł to lekka przesada? czy może lepiej kupić Shotgun Long 003 [AGM] za 75zł.?

 

Zdjęcia:

1. strzelba ASG SPAS-12 (gwarancja 6 miesięcy)

http://www.militaria.pl/asg/strzelba_asg_s...300.xml?cat=837

 

 

2. Shotgun Long 003 [AGM] (gwarancja rozruchowa)

http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&prId=813

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Mam pytanko.

Czy ktoś widział tego Longa 003 AMG (http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&prId=813) w innym sklepie, niż taiwangun? Aktualnie na TG jest "chwilowo niedostępny", co oznacza, według odpowiedzi sklepu, iż w magazynach będzie w połowie maja. To za dużo czasu. Chciałbym zacząć przygodę z ASG, ta replika wydaje mi się niezłym pomysłem na początek, ale niestety... brak. Na Allegro także nie ma. Może znacie kogoś, kto chce sprzedać?

Na Taiwangunie jest co prawda 003 Short, ale wydaje mi się - z wyglądu - zdecydowanie mniej poręczny. Chyba ciężko byłoby celować z shotguna jedynie z ręki lub z biodra.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Przyłączam się do pytania, gdyż miło byłoby mieć go znowu w swoim arsenale, bo celne bydle było ;).

 

Niestety, w tej chwili w polskich sklepach go już nie ma od bardzo dawna, niekiedy przejawia się jeszcze na allegro jako używka, lub czasami NÓWKI u Masterbatora na allegro.

Link to post
Share on other sites

Hmm początkowo był bardzo popularny, bo w ofercie były jedynie shotguny M47 z DE i właśnie JT-3 z JT-USA. Ten pierwszy miał lepszy zasięg, natomiast celność, wytrzymałość i pojemność magazynka tego drugiego (39 kulek - wbrew temu co pisze taiwangun), a także to, że w zestawie były od razu dwa magazynki sprawiło że był po prostu lepszy.

 

Jednak jakieś pół roku później pojawiły się shotguny AGM, które miały łączyć te te dobre cechy obu poprzedników. Wyszło im to na tyle dobrze (choć mogło być lepiej), że poprzednie shotguny zaczęły tracić nabywców, w efekcie czego JT niedługo potem przestało być sprowadzane, a M47 z DE, które było bardziej wylansowane, trochę dłużej trzymało się na rynku, choć teraz również jest już powoli na wymarciu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...