Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Belleville - pytań kilka


Recommended Posts

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam stopę 26.5-27 i 9R są na mnie ździebko przydługie - myślę o zmianie na 8.5R, powinno być w sam raz tak na chłopski rozum biorąc sprawę?

 

I pytanie natury technicznej - co lepiej sprawdza się w naszym polskim klimacie jesienno/zimowo/wczesnowiosennym - model 700 (czyli samo gore) czy 770 (gore+thinsulate)?

Edited by PieTrzaK
Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę nasze ostatnie zimy to polecam brać modele tylko z gore... Jeżeli zrobi się zimniej można zastosować cieplejsze skarpety, a w butach z dodatkową ociepliną stopa będzie się męczyć przy temperaturze koło (+/-5) zera i wyżej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam - czy jest jakaś różnica miedzy bates a belleville - chodzi mi o o takie buty:

http://allegro.pl/item528940067_buty_us_ar...trakt_nowe.html

 

są też dostępne wizualnie identyczne belleville - i zastanawiam się czy są po prostu lepsze/gorsze któreś od siebie - głównie patrzę pod kontem żywotności i jakości - chcę ich używać także na co dzień,

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Właśnie stałem się posiadaczem 550st w rozmiarze 10,5R. Buty piękne aczkolwiek pojawiło się pytanie odnośnie ich dopasowania. Normalnie noszę buty o wkładce ~29cm(typowo letnie cywilne buty) więc w 10,5 mam te +/-0,5cm luzu na grubszą skarpetę. Pierwsze co zauważyłem po ubraniu ich na nogę to spory luz w pięcie. W ramach rozchodzenia postanowiłem iść w nich pograć w koszach co za skutkowało obtarciem nad piętą prawej nogi. I tutaj zasadnicze pytanie czy cudowna zdolność "dopasowywania" połączona z chodzeniem wyeliminuje nieco luzu? Czy też może mieliście na początku użytkowania buciorów tej firmy troszkę za dużo luzu który z czasem zanikł?

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie taką samą sytuację. Belki 10,5, normalnie mam 29cm wkładki i strasznie mi piętę obcierało. Trochę w nich chodziłem i u mnie to nie zniknęło, a, że mam jeszcze BATES'y to się tym nie zająłem jakoś. Tak czy inaczej u mnie tak niestety zostało.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem buty w tym samym rozmiarze tj. 10.5, a stopę mam długości 28.5 cm, czyli jeszcze mniej. Nie pomogła druga wkładka, ani grubsza skarpeta - buty sprzedałem. polecam zejść kilka razy ze stromej górki i zaobserwować jak fajnie stopa lata po całym bucie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kopałem dzisiaj rów i straciłem wywietrznik, (otwór drenażowy) to małe oczko z siateczką po wewnętrznej stronie buta, w belkach 550 st.

 

dsc00097q.th.jpg

 

Napisałem już do producenta bardzo ckliwy list. Chce wyłudzić zestaw naprawczy.

Ktoś to przerabiał? Jakieś inne pomysły jak to załatwić?

 

Także panowie, jeżeli kochacie swoje buty to unikać szpadla.

USMC już nie kopie okopów? ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przymierzam się do zakupu Bellków i mam ogromny problem z wyborem rozmiaru. Wybrałem zwykłe 790 z podeszwą klejoną i szytą (chyba najlepszy wybór prawda?). Moim zamysłem jest używanie ich w zimę/jesień i te deszczowe dni w lecie (na lato mam Altamy Desert 9.5 R - pasują dobrze, i Jungle Ro-Search 10.5 R [za długie i ale idzie wytrzymać z braku laku, na szerokość ok]). Moja stopa mierzy 28,5-6 cm.

 

Powinienem wziąć 10 R, 9.5R, czy też może 10.5 R (kolega Volt pisze, że są ok na jego stopę).

 

 

Pozdrawiam,

Szarak.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...