Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Belleville - pytań kilka


Recommended Posts

W moich '390 jedynym wyczuwalnym szwem od wewnątrz nad piętą jest ten potrójny który widać na zewnątrz ( Jeżeli o ten Ci chodzi :icon_smile: ). Nie obtarł mnie jeszcze ani razu po ok 3 miesiącach codziennego użytkowania ( krótki okres więc raczej nie daje pełnego obrazu )

Link to post
Share on other sites
  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powiem tyle, doszły do mnie 790G w rozmiarze 11W. W porównaniu do desantów (tfu! tfu!), które nosiłem w zaparte ostatnie osiem lat (4-6 podstawówki bo harcerstwo, gimnazjum zmieniałem tylko rozmiary, a liceum z przyzwyczajenia), to nawet nie ma co porównywać. Zdziwiłem się tylko sztywnymi noskami (:

Komentarze na temat mojego masochizmu możecie sobie darować ;)

Link to post
Share on other sites

Pytanie do rozmiaru i szerokości buta. Jeżeli buty ( Bellki 790G ) mają szer. wkładki 9,5cm ( rozmiar ogólny 10 N ), to moja stopa ( szer. 10,5cm ) nie będzie cierpiała przy chodzeniu po mieście? Może lepiej sobie odpuścić te buty? Rozejdą się trochę, czy trzymają rozmiar?

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przy okazji tematu, chciałbym zapytać. Nigdzie nie mogę znaleźć bellivek 790 w swoim rozmiarze, wszędzie widzę 8, 8.5 albo 10.5, 11.

Ja potrzebuję 9.5 / 10 i nigdzie go nie widzę. Czy forum mogło by mi powiedzieć czy te buty w rozm. 9.5/10 są niespotykane czy po prostu nie umiem szukać takich rzeczy w internecie?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Johann tu nic nie jest oczywiste. Ja korzystalem z takiej swietnej rady 2 lata temu ...

 

Kupilem 11.5 bo myslalem, ze moja stopa 45EUR bedzie ideal. I tak mam buty z wkladka 31 cm, a dlugosc stopy wynosi 28,5.

 

Jak ktos ma tak radzic to masakra ...

 

Niestety Belki maja rozmiarowke zgodna z urzadzeniem do pomiaru Brannock'a. Jak ktos chce byc sprytny i sciagnac sobie taka miarke w PDFie to nie polecam. Wg niej, rozmiar mojej stopy to 11cie ... a w bucie mam przy skarpecie kolo 1.3 cm luzu.

 

Niestety, zakup Belek to nic innego, jak zmudne analizy tego, co jest napisane na allegro i tu na forum.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Witam

Chcę kupić buty typu ICW i czy Belleville to to samo co Bates (niestety coś zbliżonego do mojego rozmiaru będzie tylko w Bates-ach)

Jak jest z rozmiarami obecnie mam HanWagi r.43 długość stopy to 27,5, jedni podają r.9 jako odpowiednik r.43, a na aukcji r.9 i długość wkładki to 29.3 czyli nijak do r.43

Czy ktokolwiek może mi pomóc?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Czy ktoś miał do czynienia z modelem MCB 950?

Podeszwa vibram, ktoś używał ich w zimie.

Posiadam model 390,też posiadają podeszwą vibram, super buty, wygodne ale podeszwa "zbyt śliska" na ubity śnieg i lud.

(Pomijam fakt że to buty pustynne i w niskich temp podeszwa traci swoje właściwości)

 

Może ktoś doradzi jakiś model do użytkowania w górach, żeby posiadały dobrą przyczepność na ubitym śniegu i żeby w miarę nie przemakały.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Przepraszam za odkop, ale w związku z obecną przy mnie "rozkminą" nt. "czy to stopa mi się tak poci, czy to już czas na impregnat?" - niby Kiwi Aquastop jest wyżej polecany, ale zadam pytanie również do takiego wynalazku - http://allegro.pl/impregnat-do-obuwia-i-odziezy-gore-tex-duzy-400ml-i4993982573.html, gdyż posiadam również kurtkę i gdyby dało radę oba zrobić za jednym zamachem, to byłoby cudnie. W każdym razie - w opisie czytamy, żeby psikać na czystą powierzchnię z odległości 15-20cm. O ile w przypadku kurtki jest to dla mnie oczywiste, bo goretex jest w zasadzie wszechobecny (btw. normalnie wrzucić do prania, 40*C, obroty 800 i płyn/proszek? Niestety "metka" jest odrobinę zużyta), o tyle w przypadku butów jest gorzej. Buty, jakie mam, to Belleville 500 (wyszukiwałem google i wyskoczył mi jeden z postów na pierwszej stronie mówiący, że nie mają Gore, ale jednak...) i czy psikać po prostu na skórę, czy może w jakiś inny sposób, który jest nieco bardziej skomplikowany. Przyznam szczerze, że nigdy z tym nie miałem do czynienia, więc pytania typowe dla laika, którego Wujek Google nie wesprze, gdyż korzysta ze zbyt prostego słownictwa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...