Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Guest Jelon

Replika bardzo bardzo fajna ale ma taką kosmetyczną wadę ....

 

STOPKĘ KOLBY

 

Zgubiłem ją na pierwszym treningu w krzakach po szyje .... no i szukaj ..... mocowanie jest kichowe i poprostu sama odpada ....

Edited by Jelon
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ale się dogadujemy

jak rozkładałem to widziałem jakiś plastykowy shit a wszystkie foty w necie są mało dokładne i nie wiem czy są nowsze/będą pasować. wiem jedno:

końcówka lufy wchodząca do HU nie ma żadnego frezu, natomiast gumka znajduję się tylko i wyłącznie w komorze(zero kontaktu z lufą). także wszystkie precki na rynku posiadające frez i jednocześnie mniejszą średnicę będą blokować kulki już w HU. takie mam odczucia, dlatego zadałem te pytania.

Link to post
Share on other sites

A ja mam ak74 nówke prosto z chin, stopka kolby nie odpada tak łatwo, trzeba uzyć siły żeby zeszła, dosyć mocny zatrzask. Jako że nie rozbierałem innych AEGów nie powiem czy HU standardowy czy nie, ale instrukcja prawi że wymienny z TM.

 

uszczelnienie sposobem menela(przepraszam ale nie pamiętam gdzie była 3 zamiast 'e') dało oczywiście dużo większy zasięg.

Link to post
Share on other sites

Mam AK z nowej serii,zakupiony na allegro. fps nie sprawdzałem jak narazie, ale jak już się dorwę do chrono napiszę (hyba że ktoś zrobi to przede mną). Komora HU w standardzie tm, lufa mosiężna, zamek czarny.Miałem swego czasu ak47 bs z TM, jednak cymka robi na mnie lepsze wrażenie, zobaczymy jak sprawdzi się w boju. Do tej pory jestem zadowolony, tym bardziej, że za całość (replika + przesyłka) dałem 370 zł.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja bym do tego dołożył jeszcze metal body i masz namiastkę rpk za jakieś normalne pieniądze. Z tego co wiem chinole te konwersje robią głównie pod cyme,a co za tym idzie pod standard tm. Oczywiście może być tam, że coś tam trzeba będzie podpiłować, ale to raczej drobnostka.

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie do posiadaczy repliki; Czy kolba jest wogóle zdejmowalna? Wiem, że w niej mieści się bateria i bez kolby praktycznie nic z gunem się nie da zdziałać, ale czy możliwe jest jakieś odczepienie/odkręcenie kolby na potrzeby transportu? Jednak skrócenie o 20cm to dość dużo i znacznie ułatwia transportowanie broni.

A i to samo pytanie w sprawie cm028a, jeśli ktoś ma styczność. Nie jestem zdecydowany którą wersję wybrać, a ewentualne rozmiary mają dla mnie duże znaczenie

Link to post
Share on other sites

W CM028 sam zdejmowałem i nie yło z tym problemów... jest tylko troche zabawy z kablami przy zdejmowaniu (odłaczyc trza a sa strzasznie krótkie) ale da rady to zrobić ;-) > Co do kolby w CM031 pisałem do krakmanów i mowili ze da sie zdjąć kolbe i tłumik płomienia wiec rozmiary przy zdjetej kolbie i tłumiku płomienia powinny byc takie same jak w CM028 ze sciagnietą kolba....

Link to post
Share on other sites

Ja swojego ak-47 czesto tak rozkręcałem żeby do internatu przemycić :mrgreen: i jesli chcesz to czesto robic to zainwestuj w jakies lepsze srubki bo w tych CM028 i 031 to penie lipne sa... mi sie szybko gwinty zjechały... a kumpel w CM031 dostał je tak zrobione że były posklejane :wink: ciekawe czy tez jest tak z tłumikiem płomienia w czarnuchu czy gwint tez sie tak szybko zjedzie...

 

P.S. Jaka średnice ma gwint od tłumika płomienia w ak-74?? :roll: kolega już swojego nie ma i nie mam mozliwości zmierzyć :-F

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Posiadaczom Cym doradzam wymiane gumki na głowicy tłoka, ciut wiekszy O-ring i mamy znacznie większą szczelność układu.

 

Ja zrobiłem podobnie - głowicę cylindra wymieniłem na stockową CA, cylinder też, uszczelkę głowicy tłoka na stockową TM. Daje to o wiele lepszą szczelność w porównaniu do stocka (o ile w cymie można mówić o szczelności). Do tego guma hu systemy i teflon fix. Cyma ma naprawdę duży potencjał w stocku, trzeba tylko pokombinować.

 

Pytanie z innej beczki - też macie podkładkę w tłoku? Cos na wzór tych stosowanych w JG i TM, tyle że bez mocowania sprężyny?

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...