Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pasuje i działa bezproblemowo.

Nie do końca. Magi od WE mają uszczelki do cylindra wykonane na płasko, zaś w TM są one wyprofilowane w łuku.

Aby magi WE dobrze sprawdzały się w Glocku TM, to należy wymienić cylinder na taki, który na płasko styka się z uszczelką maga, bo inaczej nie będzie tak dobrej szczelności i wtedy zawsze troche gazu będzie uciekać na boki

 

Dzięki

a czy TM ma jakiś swój ulubiony gas i kule? Bo w tym wątku nic takiego nie znalazłem. Ktoś gdzieś pisał, że ma być, 144a, inny, że GG...

To zależy czy zamek stockowy (plastik). Jeśli tak, to prędzej czy później popęka

Link to post
Share on other sites

Chcę zamówić G17 + 2 magi WE, więc porównam budowę i pracę maga TM z WE. Generalnie wolę strzelać niż grzebać, ale jak mus to mus ;)

 

Ad. gazu - tzn, że na każdym gazie plastik niedługo i tak szlag trafi?

Bo z tego co wiem, to GG mocniej bije w napęd niż 144a (134a)?

Jeśli tak, to czekać, do śmierci zamka, czy od prewencyjnie zmienić na żelastwo?

Link to post
Share on other sites
Chcę zamówić G17 + 2 magi WE, więc porównam budowę i pracę maga TM z WE. Generalnie wolę strzelać niż grzebać, ale jak mus to mus ;)

 

Ad. gazu - tzn, że na każdym gazie plastik niedługo i tak szlag trafi?

Bo z tego co wiem, to GG mocniej bije w napęd niż 144a (134a)?

Jeśli tak, to czekać, do śmierci zamka, czy od prewencyjnie zmienić na żelastwo?

Ja korzystałem z Protecha i po połowie dużej butli zamek poszedł do kosza. Polecam PGC. Nic nie trzeba przy nim robić. Ściągałem z wgc.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie do końca. Magi od WE mają uszczelki do cylindra wykonane na płasko, zaś w TM są one wyprofilowane w łuku.

Aby magi WE dobrze sprawdzały się w Glocku TM, to należy wymienić cylinder na taki, który na płasko styka się z uszczelką maga, bo inaczej nie będzie tak dobrej szczelności i wtedy zawsze troche gazu będzie uciekać na boki

A sprawdzałeś, czy sobie radośnie teoretyzujesz?

 

Glock TM strzela tak samo na magu WE i TM, Army ze stockowym cylinderkiem strzela tak samo na magu TM i WE, Army z płaskim cylinderkiem strzela... hmm? Czyżby tak samo na magu TM i WE?

Drugi egzemplarz TMki identycznie.

 

Więc albo masz waść coś nie tak z klamką, albo zwyczajnie pleciesz głupoty.

 

 

Ad. gazu - tzn, że na każdym gazie plastik niedługo i tak szlag trafi?

Bo z tego co wiem, to GG mocniej bije w napęd niż 144a (134a)?

Jeśli tak, to czekać, do śmierci zamka, czy od prewencyjnie zmienić na żelastwo?

Kolega strzela w zasadzie wyłącznie na propanie i zamkowi nic specjalnego się nie dzieje. Ot, trochę się ubiła metalowa część z przodu zamka, a tak to zero problemów. IMHO nie ma co zmieniać bez potrzeby. Zawsze można też założyć mocniejszą sprężynę powrotną.

Link to post
Share on other sites

Tu gdzie mieszkam (poza PL) na razie będę jechał na 144, bo nie wiem, jak z dostępnością i przepisami do zabawy propanem.

 

Jak zobaczę, że coś się zmienia w działaniu, to faktycznie będę interweniował sprężynami i innymi elementami.

 

Kulki to każde 0,2g, czy wśród nich też są lepsze i gorsze? Jajowate, z nadlewkami czy inny badziew? :P

 

Jarmoluh - dzięki za cynk. Nie wiesz, czy wysyłając poza GB, nie będą jej mazać farbą?

Link to post
Share on other sites

Farbą maziają jeśli nie masz 18 i mieszkasz w UK, a chcesz mieć replikę. Farbą maziają też jeśli nie masz ukary a replika nie przekracza iluś tam jouli. Przed zakupem napisz do nich, że chcesz zakupić replikę z wysyłką za granicę. Napisz też, że nie posiadasz numeru UKARA i go nie potrzebujesz, ponieważ w Twoim kraju nie potrzebujecie takich wynalazków, ani nawet jakiegoś europejskiego odpowiednika tego numeru. Powinni wysłać Ci bez problemu nie pomazianą replikę.

Co do kulek polecam Madbulle

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, to na razie ok.

Zresztą na pewno cylinderek wyjdzie taniej niż kupowanie gazu 144a :icon_wink:

A to wiadomo, 50zł za guarderowy i mamy święty spokój*. Acz trzeba mieć na uwadze, że stockowy może się domagać wymiany.

 

 

*Chociaż jeden u kumpla na armijcu popękał w miejscu uderzania o komorę HU (http://i.imgur.com/A8hlV5h.png), przy czym mam podejrzenia podróbki. Miałem koło siebie 3 cylinderki, jeden który miałem od nowości, drugi z KJW którego to kupiłem jako używkę i ten który dla kumpla zamawiałem z... WGC. Tylko ten z WGC popękał i tylko on miał minimalnie inny odcień.

Link to post
Share on other sites

Raka idzie dostać.

 

TM chodzi normalnie na propanie red gazie itp, zwykły szkielet wytrzyma to spokojnie, ładuj green gas i się nie przejmuj. JAk się boisz, żę coś się popsuje to nie kupuj gaziaka, tu działa zasada padnie to się wymieni.

Co do pgc no cóż ja wolę kupić szkielet np guardera i dopasować do repliki, niż potem płakać, jak pgc przyjdzie i będzie mi zamek latał na szynach.

 

Kulki to raczej 0,25 g&g dla standardowej repliki.

Co do magów bierz te TM bo WE nigdy nie zaufam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ok, mam G17 i magi TM, lata to fajnie.

Mam gaz protecha i trochę tam mokro w zamku się porobiło, chociaż ktoś pisał, że ostatnio protech i tak daje już mniej silikonu...

Jest jakiś gaz trochę uboższy w silicon, ale żeby nie rozwalił mi zaraz tego plastikowego zamka? W dziale o gazach prawie wszystko i tak w końcu schodzi na propan, a ja na razie nie chcę się w tym babrać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szybkie pytanko, przymierzam się do zakupu klocka od TM'a i zastanawia mnie jedna rzecz - rodzaj zasilania. Na stronie producenta jest informacja, że replika jest zasilana gazem HFC134a. Szukałem tego dziadostwa, jednak polskie wyniki odnoszą się tylko do sprężarek klimatyzacji... Na ehobbyasia z kolei jest jeden produkt i kosztuje 19$ za 400ml :c Więc pytanko jest takie -co to jest za gaz i czy da się toto dorwać w PL? Ewentualnie czy da się i czym to zastąpić?

Edited by Alcarin
Link to post
Share on other sites

Abbey 144a (specshop i gunfire), ma jedną wadę - cholernie dużo domieszek i działa w kratkę - w zależności od repliki. Jak podpasuje to świetnie.

 

Np. u mnie w desert warriorze TM nabijając z pełnej butli wystrzelę z maga 15 kulek, potem zamek nie ma siły by odbić do końca... przez to nie ładuje kulek do komory. Gdy nabiję na opróżnionej do 1/2 butli... to wszystko działa normalnie.

 

Jakbyś chciał to mam na spych 2 bule. Jakby coś to możesz też kupić zwykły green gas... oczywiście nie żaden "ultra silny". Będzie kopało mocniej... ale nie powinno się posypać.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Dawać normalny green gaz.

 

Przy okazji przypominam o fizyce i zasadzie działania zaworu.

Jedyna zmienna w układzie to ciśnienie w magu, sprężana nie jest silniejsza, ciśnienie wzrosło jednak czas otwarcia zaworu jest krótszy więc końcowo zmienia to fpsy na poziomie kilku na dobrą sprawę.

Zresztą to gaz mocno zagrzany czynnik chłodniczy ma podobne ciśnienie co zwykły gg np przy 10 stopniach i jakoś klamki tm nie wybuchają od tego.

 

Osobiście polecam i tak zstąpić gg/propan na hp np reduktor lpr do tego valken i g17 oba na 90 psi z jednego reduktora, wada na połowę gier nie wejdziesz bo według organizatorów glock ma miliard fps, a rzeczywistość to właściwie tyle co na zwykłym gg lub mniej nawet, ale warto szczególnie jak robi się chłodno.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...